Forum prawne (strona 283)

jak to jest? zabrali jej do mnie prawo, ale ja mam do niej pelne?

Jestem synem pierworodnym. Matce zabrali do mnie prawo tuz po moich narodzinach byla karana za sposob porzucenia mnie na 5 lat pozbawienia wolnosci (wychowywala mnie ciotka). Czy w zwiazku z zaistniala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.14 0:52:6

Koszty zastępstwa procesowego do depozytu sądowego ?

Takie podejście sądu wynika z faktu, że wielu sędziów to niekompetentne palanty, którzy mają wszystko w dupie i nawet nie znają orzeczeń SN w sprawach, które rozpatrują. Gdyby mi się chciało ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.7.13 15:6:28

Aparat słuchowy oddany do naprawy - używany przez obcą osobę

Witam, mam problem następującej materii:

Jakiś czas temu oddałam swój aparat słuchowy do naprawy. Okazało się, że został on po naprawie przekazany innej osobie i ta osoba z niego korzystała, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.13 14:22:0

Zabezpieczenie miejsca pobytu dziecka przy matce

Chciałabym prosić o poradę w rodzinnej sprawie.
Mam ośmiomiesięcznego synka. Z jego ojcem nie mieszkamy razem, ogólnie nie jesteśmy w związku. W maju odbyła się rozprawa o uznanie ojcostwa z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.13 11:46:4

Zwrot dokumentów

Witam
dostalem zwrot dokumentów na podstawie art 207 § 7 kpc w zw. z art. 13 § 2 kpc
czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.12 21:8:35

Witam, chciałam zapytać o podatek od sprzedaży mieszkania nabytego w drodze darowizny. W 2008

Witam,

chciałam zapytać o podatek od sprzedaży mieszkania nabytego w drodze darowizny.
W 2008 roku babcia przekazała mi w darowiźnie swoje mieszkanie, w którym nadal mieszka. Ja nigdy się tam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.12 20:59:41

Witam, mam pytanie z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych. Mój tato jest ubezpieczony w TU z tytułu \"dodatkowego

Witam, mam pytanie z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych. Mój tato jest ubezpieczony w TU z tytułu "dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznej". Po kolejnej operacji i wypłacie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.12 17:11:55

2013.7.12 16:17:8

Granica działki

Może Pan próbować nabyć własność zajętej części działki sąsiada przez zasiedzenie w dobrej lub złej wierze. To zależy, co będzie łatwiej udowodnić. Myślę, że powinien Pan poczekać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.12 15:54:13

podanie do syndyka ?

Musi Pan zgłosić swoje roszczenie na piśmie względem upadłej firmy podając kwotę oraz dokumentując tytuł tego roszczenia (umowa-zlecenie)sędziemu komisarzowi, powołując się na sygn. akt: VIII ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.12 15:44:26

Zmiana wysokości etatu podczas urlopu macierzyńskiego

Nie miał takiego prawa. W trakcie usprawiedliwionej nieobecności jakim jest urlop macierzyński pracodawca nie może przeprowadzić takiej zmiany. Nawet podczas Pani obecności w pracy nie może tego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.12 15:40:18

przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

Witam,

Jak skończył się dla Pana ten wątek. Czy od tamtego czasu coś się wyjaśnilo, pytam bo mam bardzo podobną sprawę :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.12 11:26:2

Mam pytanie czy na gruncie rolnym moge wybudować dom?

Mam pytanie czy na gruncie rolnym moge wybudować dom? Monika88 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.11 20:16:14

mam komornika który zajął mi konto w banku pracuje na umowe o prace na czas określony nie dostałam

mam komornika który zajął mi konto w banku pracuje na umowe o prace na czas określony nie dostałam zadnego pisma o tym fakcie zajecia konta wypłate dostałam w ten piatek a wponiedziałek komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.11 19:33:14

Porada własność gruntu, a rozbudowa domu

proszę zgłosić budowę jakiegoś obiektu który nie wymaga pozwolenia a będzie to mieszkanie -- nikt Panu nie zabroni budować dla psa budy w której będzie Pan sam mieszkał :))))

tak się robi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.11 17:22:15

Przekwalifikowanie budynku przez gminę

"Nawet potrafi baba przyjść do domu kazać wyznaczyć parking dla samochodu firmowego aby płacić za to miejsce parkingowe stawkę jak za przemysłówkę." W takiej sytuacji odsyła się babę tam skąd ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.11 16:6:50

Pożyczka a umowa ustna

Czy wydruki z gg wystarczą na udowodnienie faktu udzielenia pożyczki i obowiązku jej zwrotu zależne będzie od treści zawratych w tych wydrukach. Przy tej kwocie dla celów dowodowych niezbędne było ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.11 14:21:36

Zaliczka na poczet przyszłych prowizji

Zaliczka wiąże się z obowiązkiem jej rozliczenia. W Twoim przypadku jest to zaliczka na poczet przyszłej prowizji. Wysokość i wypłata prowizji uzależnione są od konkretnych efektów Twojej pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.11 14:13:28

Zaskarżenie zaocznego wyroku uprawomocnionego

Witam czy jest szansa na zaskarżenie wyroku 30 dni aresztu w zawieszeniu na 12miesięcy za wykroczenie . Sąd zaocznie mnie skazał takim wyrokiem nie znając mojego położenie otóż leczę się psychiatrycznie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.11 12:40:5

dług za czynsz w mieszaniu komunalnym

ZApłacę , bo na szczęście nie jest to duża suma.Sprawa wykupu mieszkania i tak się za długo ciagnie,szkoda mojego czasu i nerwów.Pozdrawiam i dziękuje za pomoc. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.11 11:53:56

jak zapewnić opiekę dla babci na kilka dni?

jak zapewnić opiekę dla babci na kilka dni? opiekuję się moją babcią i nikt mi nie pomaga ani za to nie płaci ale chciałabym odpocząć kilka dni wyjechać z rodzinką nikt nie chce się podjąć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.11 10:3:12

Co grozi na napisanie drugiej osobie pracy licencjackiej ? Czy zleceniodawca moze zgłosić sprawę

Co grozi na napisanie drugiej osobie pracy licencjackiej ?
Czy zleceniodawca moze zgłosić sprawę na polcję ? co grozi na napisanie drugiej osobie pracy licencjackiej ?
Czy zleceniodawca moze zgłosić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.11 9:24:51

Ochrona danych osobowych

Witam

Nie wiem cy w dobrym dziale zamieszczam mój temat. Jeśli wybrałem źle, to przepraszam z góry.

Napisałem serwis internetowy, który służy temu, aby pracodawca mógł wystawić opinie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.7.11 7:23:34

Mam problem z wypełnieniem OŚWIADCZENIA O STANIE RODZINNYM, MAJĄTKU, DOCHODACH I ŹRÓDŁACH UTRZYMANIA.

Mam problem z wypełnieniem OŚWIADCZENIA O STANIE RODZINNYM, MAJĄTKU, DOCHODACH I ŹRÓDŁACH UTRZYMANIA. Mieszkam z córką u rodziców i jesteśmy tam zameldowane. Mieszkanie jest własnością rodziców. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 23:25:40

żeby miasto wyburzyło garaż

Potrzebuję pomocy w kwestii formalnej. Może ktoś znajdzie jakiś paragraf. Mieszkam w kamienicy - właściciel budynku gmina, posiadam natomiast prawo własności mieszkania. Teren pod budynkiem gminy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 22:16:4

Edycja screenshotów z filmu prawo cytatu

Umieszczałbym te screeny w swoim filmie, coś w formie prezentacji zdjęć. Film byłby w celach komercyjnych. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.10 21:13:44

czy lokator może odmówić zapłacenia czynszu tłumacząć się tym iż kamienica nie jest remontowana?w

czy lokator może odmówić zapłacenia czynszu tłumacząć się tym iż kamienica nie jest remontowana?w mieszkaniu ma czysto czynsz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 20:59:3

Witam Szukałem porady w internecie i natknąłem się na tę stronę. Moje zapytanie brzmi następująco,

Witam
Szukałem porady w internecie i natknąłem się na tę stronę.
Moje zapytanie brzmi następująco, a sprawa jest dosyć zawiła:
Moja mama,jej brat rodzony i drugi przyrodni nabyli dom po swoich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 20:40:55

Dzień dobry mam pytanie moj maz zabiera dzieci co drugi dzień jak ja jestem w pracy wozi ich autem

Dzień dobry mam pytanie moj maz zabiera dzieci co drugi dzień jak ja jestem w pracy wozi ich autem bez zadnych zabezpieczen typu pasy foteliki oraz z wieksza iloscia osób czy moge zgłosic taka sprawe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 20:5:28

podatek o sprzedazy dzialki

Bardzo dziękuję za opowiedz. Czy pieniadze musza byc przeznaczone na zakup mieszkania? czy moze to byc np. zakup gruntu. Sprawa jest troche zagmatwana, ale wyglada mniej wiecej tak . Wszystkie te osoby ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.10 18:25:22

Chciałabym się dowiedzieć jaka musi być odległość między domem, działką a postawionymi ulami?

Chciałabym się dowiedzieć jaka musi być odległość między domem, działką a postawionymi ulami? Saad ma ule blisko domu a my nie możemy wyjśc na działkę, gdyż jestesmy atakowani przez pszczoły. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 17:21:26

Mama jest emerytka KRUS ma obecnie 83 lata i złamała nogę. Czy należy się jej z tego tytułu jakieś

Mama jest emerytka KRUS ma obecnie 83 lata i złamała nogę. Czy należy się jej z tego tytułu jakieś odszkodowanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 15:31:19

okres czasu od nabycia nieruchomosci, do sprzedazy

Jeżeli chcesz kupić bezpiecznie to umowę należy zawrzeć z podmiotem wpisanym do księgi wieczystej. W dużych miastach wpis zmiany właściciela w księdze można trwać parę miesięcy. Niezależnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.10 15:15:1

Posądzenie o kradzień gotówki

witam
pracuje w firmie odzieżowej w centrum handlowym ostatnio zostałam podejrzana o kradziez pieniedzy dwum kolezanka z pracy .Sytacja ta miala miejsc na zmainie popludniowej gdzie były 4 osoby (z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 15:7:59

Porada prawna w sprawie najmu mieszkania.Pilne.

Witam.Zawarłem umowe najmu lokalu w kwietniu br. natomiast pierwszy czynsz najemca zapłaci mi dopiero w lipcu ponieważ czeka na dotacje i dopiero z chwilą otrzymania dotacji rozpocznie swoja działalność,jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 13:42:2

Skuter elektryczny-pojazd wolnobierzny?

Witam, mam pewien problem. Około tygodnia temu zakupiłem sobie przez internet mini motorek elektryczny z tej aukcji http://allegro.pl/mini-scigacz-elektryczny-pocket-bike-motorek-tanio-i3351069504.html ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 11:43:39

Jakie wymogi muszę spełnić aby założyć dom starców

Jakie wymogi muszę spełnić aby założyć dom starców Z zawodu jestem kucharką i opiekuję się 86-letnią osobą ale chciałabym przyjąć jeszcze 2 osoby.Mieszkam na wsi i warunki na to aby zająć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 11:39:0

Proszę o pomoc

Witam, mam pewien problem. Około tygodnia temu zakupiłem sobie przez internet mini motorek elektryczny z tej aukcji http://allegro.pl/mini-scigacz-elektryczny-pocket-bike-motorek-tanio-i3351069504.html ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 11:24:49

Jak wpisać spółkę zagraniczną jako wspólnika na formularzu KRS

Dzień dobry.

Chciałbym zapytać, czy wiedzą Państwo jak należy postąpić, wpisując do formularza krs zc nowego komplementariusza w spółce, który jest spółką zagraniczną i w związku z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 10:28:7

problem umowa i brak wyplacalnosci

Witam, moj problem dotyczy braku wyplacalnosci osoby z ktora wspolpracuje. Zajmuje sie reklamą stron dla pewnej firmy ktora na te uslugi ma podpisane umpowy z roznymi klientami. Pozycjononowaniem zajmowalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.10 10:1:8

rozwód z orzekaniem o winie a podział majątku

Tą sytuację może uzdrowić wykonanie wyroku Sądu karnego, który orzeknie, że tata znęcał się nad wami oraz mamą. Sąd jest władny orzec nakaz opuszczenia przez sprawcę lokalu zajmowanego przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.10 8:3:23

Kara Sądu

Jeżeli współżyłeś z dziewczyną przed ukończeniem przez nią 15 lat to odpowiadasz karnie niezależnie od jej zgody. Jeżeli ukończyła 15 l. współżycie zależy tylko od woli partnerów.

Jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.10 7:51:48

Art. 1015 - Tytuł swojego powołania

Rozumiem, że jesteś takim "rodzeństwem" na którego ma spaść długi spadkowe. Wydaje się, że termin ten dla dalszych krewnych powinien biec od dnia ich zawiadomienia - przez Sąd lub spadkobierców, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.10 7:48:0

Moj konkubent placi komornikowi 100% zadluzenia alimentacyjnego u komornika.Ma prace na zlecenie. Czy

Moj konkubent placi komornikowi 100% zadluzenia alimentacyjnego u komornika.Ma prace na zlecenie. Czy moglby wystapic do komornika o zmniejszenie,poniewaz mieszkamy razem i kazda jego miesieczna wyplata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.9 22:4:50

Alimenty od ojca, który nie uznał dziecka

Witam. Mam 18 lat. Moja mama sama mnie wychowała. Chciałabym się ubiegać o alimenty od biologicznego ojca. Wiem kto nim jest, ale nie miałam nigdy z nim bliższego kontaktu. Ja chciałam, on nie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.9 21:27:48

Sama wychowuję dziecko, jestem jego jedynym opiekunem prawnym. Nie mam ślubu z ojcem dziecka i nie

Sama wychowuję dziecko, jestem jego jedynym opiekunem prawnym. Nie mam ślubu z ojcem dziecka i nie jesteśmy razem. Nie jest on również podany w akcie urodzenia dziecka. Ojciec chce uzyskać teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.9 21:0:29

Sąd wydał zabezpieczenie dot. alimentów na kwotę 700 zł w lipcu, w grudniu zmienił zabezpieczenie

Sąd wydał zabezpieczenie dot. alimentów na kwotę 700 zł w lipcu, w grudniu zmienił zabezpieczenie do kwoty 1400, druga strona się odwołała do sądu apelacyjnego, który w kwietniu kolejnego roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.9 19:21:16

Podatki, a marketing wielopoziomowy (= marketing seciowy, MLM).

Dzieńdobry.
Mam pytanie o MLM.
Otóż jestem dystrybutorem jednej z polskich firm (e-sklepu) działających w MLM (spółka komandytowa).
Jako dystrybutor mam prawo kupić od e-sklepu dany produkt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.9 17:20:30

Czy długi brata mogą przejśc na rodzeństwo

Czy długi brata mogą przejśc na rodzeństwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.9 17:17:0

Reklamacja butów-odmowa


bardzo proszę o wzór takiego pisma! pilne ! z góry dziękuję adres email benek-w1@tlen.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.9 17:11:17

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika