Forum prawne (strona 285)

zasadność zatrzymania przez policję

Może w piśmie z sądu wkradła się omyłka pisarska, policjany nie zatrzymał cię bez podstawnie, podał podstawę jak najbardziej skoro sam ją znasz. Może przybliż dokładniej całą sytuaację? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.4 9:30:43

2013.7.3 22:31:12

2013.7.3 22:29:2

definicja podatku

Witam:)
mam ogromną prośbę, czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi różnicę pomiędzy klasyfikacją podatku a strukturą polskiego systemu podatkowego. Szukając odpowiedzi na te dwa pytania w książkach, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.3 21:48:10

Witam Chciałabym się dowiedzieć, czy i jakie konsekwencje grożą pracownikowi w sytuacji niestawienia

Witam
Chciałabym się dowiedzieć, czy i jakie konsekwencje grożą pracownikowi w sytuacji niestawienia się do pracy, będąc na okresie wypowiedzenia. Załóżmy tego typu sytuację: przyjmuję się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.3 21:16:15

Witam Chciałabym się dowiedzieć, czy i jakie konsekwencje grożą pracownikowi w sytuacji niestawienia

Witam
Chciałabym się dowiedzieć, czy i jakie konsekwencje grożą pracownikowi w sytuacji niestawienia się do pracy, będąc na okresie wypowiedzenia. Załóżmy tego typu sytuację: przyjmuję się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.3 21:15:39

Centrum energetyczne - wizyta akwizytora w domu

Witam,
dzisiaj przyszedł szanowny Pan oferując tańszy prąd. Rodzice w biegu podpisali z nim umowę. Jednak coś było dla mnie podejrzane. Jak dotąd rachunki regulowaliśmy w firmie "ENERGA", a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.3 16:29:29

groźba

Do tego tydzień temu zaczepiło mnie trzech jej kolegów i jeden z nich rozciął mi łuk brwiowy, policja go złapała i teraz mam dwie sprawy, jako oskarżony i poszkodowany, ale te sprawy się wiążą, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.7.3 16:22:57

Publiczne odtwarzanie muzyki

Publiczne odtwarzanie radia też wymaga pozwolenia... Nie słuchaj takich głupich porad. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.3 15:30:34

legalność radia internetowego

Możesz założyć pirackie radio internetowe:P A co do legalności radia, no to trzeba faktycznie je zgłosić, zgodę też załatwiać. No chyba że to ma być radio węzeł. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.3 14:47:59

Czy uznanie długu jest możliwe przez rozmowę telefoniczną z komornikiem?

Przerwanie wymaga przyznania, że dług istnieje (ustnie wierzycielowi jeśli nagrywa rozmowy i zostałeś o tym poinformowany! lub poprzez wpłatę jakiejś kwoty) . Na dokładkę o przerwaniu można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.3 14:20:54

niesłuszna windykacja

Sprawdź, czy wyrok nie dotyczy czasem zobowiązań powyżej 3 lat. Jeśli tak, to jest przeterminowany i można zawrócić sprawę do sądu i odzyskać zajęte przez komornika pieniądze. Ja w 38 dni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.3 14:6:38

Proba wyludzenia?

Zaliczka jest zwracana, zadatek w przypadku twojej rezygnacji przepada. Jeśli jednak usługa nie byłaby zrealizowana z ich winy, to możesz żądać nie tylko zwrotu zadatku, ale nawet jego dwu-krotności. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.3 13:50:20

Odpowiedź na akt oskarżenia dot. 177 par. 2 kk.

Drodzy,

proszę o info jak napisać odpowiedź na akt oskarżenia: co powinna taka odpowiedź zawierać, jak się pisze taką odpowiedź, jakie podać kontargumenty. Uprzejmie proszę o info. Z góry ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.7.3 12:41:48

Spłaciłam cały kredyt, w tytule przelewu zostało to opisane. Czy bank może nie uwzględnić takiej

Spłaciłam cały kredyt, w tytule przelewu zostało to opisane. Czy bank może nie uwzględnić takiej spłaty? Bank stwierdził, że muszę poprosić o możliwość wcześniejszej spłaty. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.3 10:26:23

jak umotywować wycięcie drzewa za blokiem mieszkalnym, które swoim rozmiarem zakłóca odbiór anteny

jak umotywować wycięcie drzewa za blokiem mieszkalnym, które swoim rozmiarem zakłóca odbiór anteny satelitarnej? Czy mam prawo do dostępu przestrzeni na odbiór tv sat ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.3 8:11:45

Byli wspolpracownicy nie chca usunac moich zdjec ze strony www.

Witam,
Pisze tutaj gdyz nie mam pojecia jak dalej rozegrac sprawe mozliwie z jak najlepszym skutkiem, z gory przepraszam tez jesli umiescilem pytanie w niewlasciwym dziale.
Przepraszam rowniez za brak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.2 23:40:58

Wybicie szyby przez sąsiada

Elpasonaso: a potem pójśc siedzieć za składanie fałszywych zeznań :P
Skontaktowałabym sie z firmą odszkodowaczą (osobiście gorąco policam - noRisk) i spytała czy by się tym problem nie zajęli. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.7.2 23:35:38

Zalane mieszkanie

Wystąpić do firmy odszkodowawczej. Przykro mi, ale w takiej sytuacji, musi pokryć koszta napraw z prywatnej kieszenii. Skoro nie zgadza się na to dobrowolnie, firma powinna pomóc.
Ja swoje zalanie ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2013.7.2 23:29:34

Sąsiad alkoholik

Poza policją, nic innego nie wskórasz. W ostateczności można wzywać straż miejską, postraszą, ale potraktują nieco łagodniej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.2 23:26:34

Listy z ZUS (rejestracja w OFE)

Szanowni Państwo,
Po pierwsze przepraszam jeśli założyłem wątek w niewłaściwym miejscu, ale nie umiem swojego pytania przypasować do innej kategorii. Mam następujący "problem".

Dostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.2 23:24:17

Czy mogę odmalować ściany mimo braku zgody właściciela?

W teorii to jego mieszkanie, więc ma prawo decydować o tym jak szkoda zostanie naprawiona. Jesteś odpowiedzialny za jej wyrządzenie, więc musisz pokryć koszta naprawy, niezależnie od tego jaką ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.2 23:19:36

porady dla prostytutek


Odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy dług powstały z obowiązku płacenia sumy X zł za stanie na ulicy prostytutki jest wymagalny i może być dochodzony sądownie?
Ad. 1) Prostytucja w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.2 18:19:11

wezwanie na świadka do sądu

Niby z jakiej racji, jeśli sąd nie potrafi wysłać wezwania we właściwym terminie. Mają na uwadze, że pomiędzy rozprawami zazwyczaj jest kilka tygodni jak nie miesięcy przerwy, to mają wystarczająco ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.2 17:0:40

Rozliczanie wody w mieszkaniu

Ja bym żądał zwrotu i nawet pokusił się o rozstrzygnięcie sądowe. Jeśli są liczniki, to zużycie wody musi zostać rozliczone według ich wskazań, a to że nie było przez jakiś czas odczytu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.2 16:56:48

Witam wszystkich ! chciacłabym sie dowiewdzieć czy osobie zatrudnionej na umowę zastępstwo na czas

Witam wszystkich ! chciacłabym sie dowiewdzieć czy osobie zatrudnionej na umowę zastępstwo na czas określony np. do 19 lipca 2015 roku należy się urlop macierzyński? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.2 14:26:8

ile wynosi najnizsza krajowa netto osoby zatrudnionej na 1/2 etetu?

ile wynosi najnizsza krajowa netto osoby zatrudnionej na 1/2 etetu? zanim poszedlaem na zas.chorobowy zatrudniony bylem na 1/2 etetu.Ile wyniesie teraz zasilek rehabilitacyjny? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.2 14:10:56

czy urząd skarbowy ma prawo, w ramach weryfikacji prawa do ulgi podatkowej przy sprzedaży mieszkania,

czy urząd skarbowy ma prawo, w ramach weryfikacji prawa do ulgi podatkowej przy sprzedaży mieszkania, żądać dodatkowego, platnego (koszt 100 zł)zaświadczenia z banku o wys. splaconego kredytu na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.2 12:14:7

Czy możliwy jest wyjątek od uchwały.

Witam serdecznie,
Nie jestem pewien czy w dobrym dziale piszę, ale mam nadzieję, że tak.
Mianowicie, jestem członkiem Stowarzyszenia Taksówkarzy Transportu Prywatnego i owe stowarzyszenie posiada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.2 0:31:28

witam mam takie pytanie jak można odzyskać pieniądze z pitu które komornik niesłusznie zabrał tłumaczeń

witam mam takie pytanie jak można odzyskać pieniądze z pitu które komornik niesłusznie zabrał tłumaczeń jest wiele od nich ale każdy przyznaje racje że nie mógł co mamy robić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.1 20:0:30

Witam, muszę napisać upoważnienie na ojca do Urzędu ale mój dowód osobisty został skradziony jak

Witam, muszę napisać upoważnienie na ojca do Urzędu ale mój dowód osobisty został skradziony jak to można ominąć? upoważnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.1 19:37:53

czy zastępca dyrektora szkoły może prowadzić działalność gospodarczą?(zarejestrowana działalność

czy zastępca dyrektora szkoły może prowadzić działalność gospodarczą?(zarejestrowana działalność - korepetycje) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.1 19:22:53

Roznosiłam ulotki-pracodawca nie chce mi zapłacić.

Roznosiłam ulotki-pracodawca nie chce mi zapłacić. Właściciel szkoły jazdy zaproponował mi pracę. Że rozniosę ulotki jego szkoły. Bez wachania sie zgodziłam, pytając o umowę powiedział że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.1 17:27:16

renta rodzinna a emerytura

Proszę o informacje na moje zapytanie. Jest to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.1 13:17:3

zgubione świadectwo pracy 2013

Jeśli nie ma następcy prawnego firmy, to dokumentacje pracownicze jaki inne dokumenty są zarchiwizowane na stronie ZUS i tam własnie można otrzymać zaświadczenie równoważne, bo raczej nie duplikat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.1 11:49:16

zniewazenie flagi - jaka kara?

Kodeks karny przewiduje karę nie tylko za znieważenie tych najważniejszych symboli, ale także innych znaków państwowych. I tak, ten, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.1 11:48:10

ucieczka z miejsca wypadku 2013

Sprawcę skazuje się za przestępstwo stwierdzone w artykułach 173, 174 i 177 Kodeksu Karnego, ale kara zwiększona jest o połowę. A więc jeśli mamy karę pozbawienia wolności przypuśćmy do 3 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.1 11:45:31

areszt tymczasowy 2013

Tymczasowe aresztowanie, ze względu na swój izolacyjny charakter jest dużo bardziej dotkliwe dla osadzonego, niż pobyt w więzieniu dla skazanych. Aresztowani nie mają, w przeciwieństwie do skazanych, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.7.1 11:43:43

Naliczanie wysokości renty

Dzień Dobry,

mam 50 lat w tym 30 lat przepracowane gdzie ostatnie 10 byłem rolnikiem. Proszę o informację w jaki sposób będzie mi naliczana wysokość renty?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.1 10:59:13

Zaniżona powierzchnia hali garażowej. Błąd notariusza?

Niedawno zakupiliśmy mieszkanie w budynku, w którym znajdują się również lokale usługowe. Budynek jest stosunkowo nowy, większość mieszkań i lokali jest jeszcze własnością dewelopera.
Dopiero ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.1 10:45:7

moja babcia zmarła w sobote na niedziele 29-30 czerwca tego roku 2013, obecnie zyje dziadek a jej mąż.

moja babcia zmarła w sobote na niedziele 29-30 czerwca tego roku 2013, obecnie zyje dziadek a jej mąż. oboje mieli syna ale nie żyje od dawna i jestem tylko ja jako wnuk, oraz mama jako jej synowa,mama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.1 6:26:24

rozliczanie pracy własnej przy remoncie i adres na fakturach przeznaczonych do kosztów uzyskania przychodu

Z żoną kupiliśmy mieszkanie (wspólność ustawowa, mieszkanie spółdzielcze własnościowe z KW) w celu wynajmu. Mamy zamiar korzystać z formy wynajmu okazjonalnego, rozliczać podatek wg skali, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.7.1 1:46:53

2013.6.30 21:3:14

Kary dla pracowników solarium

Witam.Chciałam po krótce opisać mój problem w pracy.Praca dodatkowa tzw "przejściówka"-solarium. Chodzi o notoryczne karanie pracowników za najmniejsze przewinienie..Co mam na myśli?
Kare można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.30 20:9:3

Witam czy ojciec dziecka moze wymeldowac syna gdzie ma meldunek staly przy mnie czyli matce i zameldowac

Witam czy ojciec dziecka moze wymeldowac syna gdzie ma meldunek staly przy mnie czyli matce i zameldowac go u siebie? prosze o odpowiedzi adriana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.30 17:43:32

Zlece skserowanie akt po udzueleniu pełnomocnicjwa Sąd Warszwa Wola

Witam,

szkuam osoby z doswadczeniem i uprawanieniemi, ktora wykona ksero akt w Sądzie Warszawa Wola. (termin 1-7 lipca 2013) Udziele pełnomocnictwa. Mam nerwice i dostaje w tej instytucji napadow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.30 16:10:9

czy przelew pieniedzy dziecka na konto rodzicow bez podarowania tych pieniedzy to darowizna?

to zależy od kwoty. Bank ma obowiązek informowania GIIF (Generalny Inspektor Informacji Finansowej) o jednorazowym przelewie powyżej 15 000 Euro lub kilku transakcjach które po zsumowaniu przekraczają ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.30 11:49:9

Darowizna dla dziecka przez jednego z rodziców

Jestem formalnie w związku małżeńskim, wspólność majątkowa, ale tak naprawdę nie mieszka mąż z nami, nie ma wkładu finansowego na dom i dzieci (nie płaci alimentów), sama rozliczam się z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.30 11:13:32

Czy może darować na mieszkanie dziecka tylko jeden wspłmałżonek

Jestem formalnie w związku małżeńskim, wspólność majątkowa, ale tak naprawdę nie mieszka mąż z nami, nie ma wkładu finansowego na dom i dzieci (nie płaci alimentów), sama rozliczam się z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.30 11:11:29

jak uniknąć kary za samowolę budowlaną?

JAK ZALEGALIZOWAC SAMOWOLE BUDOWLANA,JA JUZ NAWIEDZIŁ MNIE INSPEKTOR BUDOWLANY. CHODZI MI O SZOPE KTURA PRZEKSZTAŁCIŁEM W GANEK. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.30 10:7:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika