Forum prawne (strona 287)

Podatek od darowizn 2013

Należy złożyć PCC wraz z czynnym żalem i zapłacić podatek z odsetkami. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.26 9:30:26

Czy urzad stanu cywilnego moze odmowic mi wpisania do akt cywilnych zagranicznego wyroku sadu o uzyskaniu

Czy urzad stanu cywilnego moze odmowic mi wpisania do akt cywilnych zagranicznego wyroku sadu o uzyskaniu rozwodu jezeli dostarczylam jego odpis a nie oryginal?
Zaznaczam odpis z ego samego sadu orzekajacego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.26 1:24:2

gdzie uzyskać oryginał odpisu wyroku rozwodowego?

Urzad stanu cywilnego rzada ode mnie oryginalu wyroku rozwodowego.niestey zostal on uzyty w innej sparwie i nie jest on osiagalny w obecnym terminie.wystapilam wiec do sadu o odpis wyroku rozwodowego.Czy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.26 1:8:39

Sprzedam Kodeks Pracy - Komentarz Wolters

Witam, sprzedam Kodeks Pracy - Komentarz wydawnictwa Wolters. Redakcją naukową zajął się Krzysztof Baran. Kodeks leży na półce, jest nowy nieużywany. Sprzedaję po bardzo dobrej cenie z racji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.25 19:24:14

ubezwłasnowolniona żona jej opiekun prawny chce sprzedać nasz dom

Dopóki jesteście Państwo małżeństwem, nie jest możliwy podział majątku wspólnego, do którego ewidentnie zalicza się dom nabyty przez Was w czasie trwania małżeństwa. Zatem opiekun prawny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.25 18:40:55

Proszę o rozwianie watpliwosci co do ustawy

z wyjątkiem art. 1, art. 5, art. 8, art. 9, art. 10, art. 13, art. 15, art. 16, art. 17, art. 24, art. 28 ust. 1 pkt 4 i 5 oraz ust. 2 i 3, art. 36?42 oraz art. 49 ust. 3, które wchodzą w życie z dniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.25 14:17:2

prezes soldzielni mieszkaniowej \\\"STER\\\" w Szczecinie odmowił przyjecia wnioskow o wyodrebninie

prezes soldzielni mieszkaniowej \"STER\" w Szczecinie odmowił przyjecia wnioskow o wyodrebninie miszkań ,ktore chciałam złożyc w imieniu swoim i sąsiadów stwierdził że muszą być złozone osobiście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.25 13:54:17

Jak długo można być na zwolnieniu lekarskim ?

Witam

Jestem zatrudniony od 10 grudnia 2012 roku na umowę o pracę na czas określony do 09.2014

10.04 wylądowałem w szpitalu w którym będę do 1.07 Lekarz zaleca mi dalszy pobyt od 17 lipca. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.25 12:15:26

Kazus prosze o pomoc

Nie wiem czy dobrze to zinterpretowałam ale jedynie co można mu zarzucić to zniesławienie i znieważenie w internecie coś jeszcze bo jak on ją prześladował to może też można mu to zarzucić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.25 11:7:54

koszty szkolenia

Otóż zawarłem umowę o pracę na czas nieokreślony. Czas wypowiedzenia to 3 dni. W umowie jest napisane iż muszę przepracować conajmniej 30 dni w innym wypadku będę obciążony kosztami szkolenia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.25 10:48:33

ORANGE - rachunek ponad 52 tys zł?

Witaj AMFAST,

Chciałabym potwierdzić, że wczoraj otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie. Osobiście zajmuję się wyjaśnieniem poruszonych przez Ciebie kwestii. Proszę o cierpliwość. W dniu dzisiejszym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.25 10:8:37

Pracownik oskarża mnie o niepłacenie wynagrodzenia

Witam,

Mam dosyć przykrą sytuację. Prowadzę firmę transportową. Miesiąc temu rozstałem się z pracownikiem - nie byłem zadowolony z jego pracy, często się spóźniał i nie wykonywał swoich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.25 9:1:54

Jak napisac wniosek i obciazyc spoldzielnie mieszkaniowa o przestawienie pieca kaflowego, wilgoc w domu,

Jak napisac wniosek i obciazyc spoldzielnie mieszkaniowa o przestawienie pieca kaflowego, wilgoc w domu, nieszczelne okna i zarwany balok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.25 8:40:4

Nazwana sprawcą, jednak również poszkodowana

Witam! Przed zadaniem pytania chciałabym nakreślić sytuację, która miała miejsce kilka dni temu. Jest to notatka wysłana na polecenie PZU. Dla wyjaśnienia, ja jestem nazwana "sprawcą " kolizji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.25 8:37:9

zakupione mieszkanie

[cytat]

Witam. Dzis stalo sie cos nie bywalego. Pisze tutaj ,bo nie moge opanowac emocji poniewaz szukam opini z kilku zrodel. Kazdy mowi inaczej. Przytocze sedno sprawy. Moj bardzo dobry przyjaciel ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.24 23:5:15

Przepuklina a wypadek przy pracy

Witam serdecznie, byłabym wdzięczna za odpowiedzi na kilka pytań.

Pod koniec stycznia 2011 roku podjełam pracę w nowo powstałym markecie ogrodniczo-budowlanym jako kasjer sprzedawca. W wyniku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.24 19:26:9

Kradzież....

Witam,
Mojej znajomej przydarzył sie przykry incydent. Anulowała paragon na kwote 20 zł i wyjęła pieniądze z kasy. Oczywiście została wezwana do kadr, a w napisanym oświadczeniu kazano jej wpisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.24 19:25:49

budowa do 25 m2

Przeczytałem ogrom materiałów na ten temat i dnie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Czy na działce rolnej 60a, można wybudować na zgłoszenie bydynek gospodarczy(narzędzia itd) do 25 m2, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.24 19:15:45

Kiedy samotna matka musi oddać pieniądze?

Pobieram świadczenie z tytułu samotnego wychowywania dziecka oraz tzw rodzinne. Ojciec mojego dziecka płacił mi dobrowolnie alimenty na dziecko. Wszystko się zmieniło gdy stracił pracę- następnej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.24 12:43:27

witam!Pracowałem w URSUSIE ponad 20 lat do 1981 roku i oczywiście nie mam zświadczenia o zarobkach

witam!Pracowałem w URSUSIE ponad 20 lat do 1981 roku i oczywiście nie mam zświadczenia o zarobkach z tego zakładu ,a jestem na emeryturze i jest ona dość niska.Jakiś czas byłem na KRUSIE.Czy można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.24 11:40:59

Doprecyzowanie delegacji i podróży służbowych

Witam
Jestem zatrudniony w firmie budowlanej X na stanowisku inżyniera robót. W umowie mam miejsce pracy: miasto z siedzibą tej firmy, umowa na czas nieokreślony od ok. 4 lat, stała pensja.
Powierzono ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.24 11:22:0

zatrudnienie prezesa spółdzielni socjalnej

Witam, 1.proszę o podpowiedź dotyczącą kwestii zatrudnienia prezesa spółdzielni socjalnej (umowa o pracę czy akt powołania art. 68 KP). Jakie dokumenty należy przygotować w celu zatrudnienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.24 10:49:8

Witam serdecznie, Jestem administratorem w budynku wielorodzinnym w którym jest również 3 osobowy

Witam serdecznie,
Jestem administratorem w budynku wielorodzinnym w którym jest również 3 osobowy zarząd. Zwracam się z pytaniem czy mam prawo przekazać członkowi zarządu listy mieszkańców ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.24 10:35:37

spółdzielnie socjalne

Witam, 1.proszę o podpowiedź dotyczącą kwestii zatrudnienia prezesa spółdzielni socjalnej (umowa o pracę czy akt powołania art. 68 KP). Jakie dokumenty należy przygotować w celu zatrudnienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.24 10:23:53

uzywanie sygnalow uprzywilejowanych

Takie zachowanie to wykroczenie które jest to karane mandatem karnym chyba w wysokości 500 zł. musiałbyś zobaczyć w taryfikatorze mandatowym. Takie coś co opisałeś na pewno nie jest legalne i ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.24 9:35:34

Nielegalne radio i kontrola w lokalu gastronomicznym?

Hahaha, jak trzeba być głupim żeby nie spodziewać się kontroli? Płacisz raz i bardziej ci się to opłaci niż teraz notoryczne kontrole, bo będą sprawdzać czy oby napewno nie puszczasz radia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.24 9:33:7

ślub cywilny zmiany

Ej, czemu tak późno. To miało być już w tym roku przecież, no góra się spodziewałem 2014 ale to w najgorszej opcji. Co jest grane, czemu im tyle z tym zejdzie? Kto się zajmuje tym projektem? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.24 9:30:6

Kara za brak OC,samochód i rower

Kara za OC to obecnie ile, 3 tys złotych zdaje się co nie? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.24 9:29:13

piwo 2% w miejscu publicznym

Art. 46. 1. Napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5 % objętościowych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.24 9:28:3

prawo spółdzielcze-spółdzielnie socjalne

Witam,

1.proszę o podpowiedź dotyczącą kwestii zatrudnienia prezesa spółdzielni socjalnej (umowa o pracę czy akt powołania art. 68 KP). Jakie dokumenty należy przygotować w celu zatrudnienia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.24 7:52:19

Czy pracodawca może mnie zatrudnić bez mojej wiedzy?

Concepts of the watch that you might make money from starting up today. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.24 0:20:33

Agroturystyka sposób opodatkowania??

Witam!

Prowadzę działalność gospodarczą (spółka cywilna), chcę też wynajmować w ramach agroturystyki 4 pokoje mojego mieszkania. Mieszkanie nie znajduje się na terenach wiejskich tylko w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.23 22:48:23

Jak sprawdzić przez internet czy widnieje w KRS?

Jak sprawdzić przez internet czy widnieje w KRS? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.23 21:52:6

zwrot za badania ustalenia ojcostwa

witam.Dziewczyna zaszla w ciaze i twierdzila ze jest to moje dziecko, ale ja nie bylem pewny tego ojcostwa wiec zalozyla sprawe. sedzia na sprawie rozkazal badanie dna za ktore ja musialem zaplacic. Okazalo ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.23 20:25:18

Jestem rolnikiem,zleciłam wykonanie ekspertyzy ornitologicznej w związku z programem rolnośrodowiskowym.

Jestem rolnikiem,zleciłam wykonanie ekspertyzy ornitologicznej w związku z programem rolnośrodowiskowym. Zawarłam z zleceniobiorcom(OSOBA FIZYCZNA)umowę o dzieło i za wykonaną usługę wystawiła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.23 16:56:50

Przetarg niepubliczny [prywatny].

Witam!

Czy próba ustawienia przetargu niepublicznego jest przestępstwem? Dotyczy to instytucji Spółdzielni Mieszkaniowej. Proszę o wskazanie odpowiednich artykułów. Szukałem i nie znalazłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.23 15:56:46

Przywłaszczenie pieniędzy

Witam,


Pracowałem w Holandii przez 3 miesiące w 2010 roku. Po powrocie do kraju otrzymałem wezwanie od holenderskiego Urzędu Skarbowego do zwrotu 735 euro. Nigdy nie otrzymałem od nich żadnych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.23 13:44:17

Wyrok w sprawie oszustwa, a Bank domaga się spłaty wyższej kwoty...

Zaciagnełem kredyt ktorego nie spłacałem. Zostałem skazany za oszustwo (286&3kk w zw. z 286&1 kk)

Otrzymałem wyrok 8 miesiecy w zawieszeniu oraz nakaz naprawienia szkody poprzez zapłatę na rzecz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.23 13:40:57

ciąza na umowie z agencją a nowe macierzyńskie

Chciałbym się dowiedzieć jakie prawa mi przysługują. Jestem w 9 tygodniu ciązy umowę mam do 31 wrzesnia jest to umowa agencyjna o pracę tymczasowa. Pracuję na wózku widłowym i od 2 lipca planuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.23 12:13:54

Spadek w Polsce po obywatelu brytyjskim

Jestem obywatelką polską zamieszkałą w Anglii, współwłaścicielką mieszkania w Polsce z moim mężem, obywatelem brytyjskim, który zmarł. Czy na podstawie testamentu spisanego w Anglii przyznającego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.23 11:6:46

Brak dostępu do drogi publicznej

Troche bardziej uszczegółowiłem ten problem w założonym wątku.

Dzień dobry,
zwracam się z takim problemem, nie wiem jak go rozstrzygnąć, jak prawidłowo postąpić. Stan faktyczny: Nadleśnictwo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.23 9:3:3

- pomoc prawna - KONFLIKT z dystrybutorem w sprawie baneru

witam,
prowadzę sklep odzieżowy, w którym sprzedaje różne marki odzieżowe z zagranicy. Z niektórymi dystrybutorami polskimi mam podpisane umowy ale z niektórymi nie ponieważ odzież zakupiłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.22 22:12:29

działalność szkoleniowa stowarzyszenia

Dzień dobry,
Czy istnieją jakieś przepisy regulujące możliwości prowadzenia szkoleń oraz wystawiania zaświadczeń lub certyfikatów przez stowarzyszenia z osobowością prawną?
Jak wygląda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.22 21:26:47

jak napisać podanie o prace do straży pożarnej??

jak napisać podanie o prace do straży pożarnej?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.22 14:5:33

Anulowanie Mandatu

Witam.

Wczoraj dostałam 2 mandaty.Jeden za picie w miejscu publicznym(100 zł)
a drugi za używanie wulgarnych słów(50 zł).O ile z tym pierwszym się zgadzam bo zawaliłam to drugi jest dla mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.22 11:46:31

Spłacam zadłużenie komornikowi od siedmiu lat.Komornik nie zajął mojego wynagrodzenia ani konta,ponieważ

Spłacam zadłużenie komornikowi od siedmiu lat.Komornik nie zajął mojego wynagrodzenia ani konta,ponieważ spłacam je regularnie.Posiadam jeszcze jeden dług,rownież od siedmiu lat z wyrokiem sądowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.22 9:43:41

Podrobiona legitymacja

Witam!
Pół roku temu chciałem jechać na wycieczke, gdzie była potrzebna legitymacja szkolna, a ja miałem nie ważną(nie była podbita) więc na pieczątce zamieniłem rok 2010 na 2013 .Dziś wracając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.21 21:44:15

Po zmarłym ojcu został do podziału samochód.Dziedziczą żona i dwóch synów.Gdzie najlepiej przeprowadzić

Po zmarłym ojcu został do podziału samochód.Dziedziczą żona i dwóch synów.Gdzie najlepiej przeprowadzić sprawę spadkową,synowie chcą się zrzec na korzyść matki.nadmieniam ,że ojciec zmarł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.21 18:39:23

Witam moja córeczka złamała sobie w domu prawą rączkę po dwóch tygodniach noszenia gipsu trawiła

Szanowny Panie,

Compens - Kancelaria Odszkodowań jest firmą, która zajmuje się niesieniem profesjonalnej pomocy w pozyskiwaniu odszkodowań.

Reprezentujemy naszych klientów zarówno na etapie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.21 15:16:23

pomoc prawo pracy

Jeśli będziecie potrzebować pomocy z prawa pracy to polecam zaglądać na stronę radapracowników.pl, ostatnio czytałam ciekawy artykuł http://www.radapracownikow.pl/URLOP-RODZICIELSKI,352,baza-wiedzy.html ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.21 15:8:14

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika