Forum prawne (strona 337)

kiedy składać dokumenty do zus o przedłużenie renty?

kiedy składać dokumenty do zus o przedłużenie renty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 21:53:36

Jak wygląda postępowanie eksmisyjne?

witam, udzielam porad prawnych:

mariusz.gaska@wp.pl ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.3 21:19:15

Roszczenie regresowe, poręczyciel bankwy składa pozew o zwrot od dłużnika

Roszczenie regresowe, jako poręczyciel - współdłużnik spłaciłam dług ( pod rygorem komorniczym)za dłużnika głównego banku.Byłam poręczycielem w/g prawa cywilnego.Drugim poręczycielem był ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 20:58:50

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 20:42:29

Eksmisja po licytacji

Co się dzieje z mieszkańcami po licytacji domu (sprzedany).W domu mieszkam Ja,żona,niepełnoletnia córka,pełnoletni syn.
Czy zonie i dzieciam coś się należy.
Dom jest tylko na mnie,i długi tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 20:10:55

Zawieszenie egzekucji komorniczej z nieruchomości

Mam pytanie czy ja jako dłużnik mogę złożyć wniosek do komornika o zawieszenie egzekucji z nieruchomości czy musi to zrobić mój wierzyciel.Jezeli ja mogę to proszę o podpowiedz jak to zrobić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 19:51:47

kiedy sie nie płaci za zupełny akt urodzenia?

kiedy sie nie płaci za zupełny akt urodzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 19:36:7

kiedy sciganie za nielegalne oprogramowanie ulega przedawnieniu?

kiedy sciganie za nielegalne oprogramowanie ulega przedawnieniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 18:48:59

Otwieram biuro porad prawnych - jaka jest najlepsza forma opodatkowania

Otwieram biuro porad prawnych - jaka jest najlepsza forma opodatkowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 18:36:34

Jak sprawdzic wykonawce czy zaplacil zus???

Jak sprawdzic wykonawce czy zaplacil zus??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 17:29:54

Proszę podać mi przepis w którym jest mowa że staż pracy wlicza się do najniższej krajowej?

Proszę podać mi przepis w którym jest mowa że staż pracy wlicza się do najniższej krajowej? Pracuję w budżetówce. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 17:18:51

kiedy rodzice nie żyją czy po bezdzietnym bracie rodzenstwo ma prawo do zachowku?

kiedy rodzice nie żyją czy po bezdzietnym bracie rodzenstwo ma prawo do zachowku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 17:4:24

Podział spadku - proszę o pilna pomoc

Witam!
W marcu 2012 nabyłam spadek po zmarłym ojcu, w którym jest mieszkanie.Ojciec nabył to mieszkanie w ramach spadku po swojej matce w 2005 roku. Mieszkanie mam do spółki z bratem ojca. Wniosłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 16:51:34

Podatek od sprzedaży na Allegro. Krótkie pytanie.

Witam serdecznie. Znalazłem na tej stronie o oto taki artykuł http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/masz-konto-na-allegro-nie-ukryjesz-sie.html w którym napisane jest, zacytuje "O podatkach muszą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 16:13:16

kiedy przeprowadza sie wywiad środowiskowy?

kiedy przeprowadza sie wywiad środowiskowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 14:27:43

kiedy przybijamy na dokumentach urzędowych pieczęć okrągłą z godłem a kiedy z herbem?

kiedy przybijamy na dokumentach urzędowych pieczęć okrągłą z godłem a kiedy z herbem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 14:25:55

wypadek drogowy

Witam,

Bardzo wiele zależy od opisu wypadku sporządzonego przez policję. Czy zostanie stwierdzona wina prowadzącego pojazd. Odszkodowanie z reguły jest ponoszone z oc sprawcy. Natomiast na podstawie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.3 13:58:59

kiedy przedawnia się kara za viatoll?

kiedy przedawnia się kara za viatoll? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 12:51:1

Zmiana dostawcy wody

Posiadam podpisaną umowę na o zaopatrywanie nieruchomości w wodę z gminne gej sieci wodociągowej. Umowę zawarto z Gminnym Zakładem Komunalnym od 01 stycznia 2009r. na czas nieokreślony. W styczniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 12:42:29

2 dni opieki na dziecko


Witam! 22 listopada 2012 urodził nam się syn. Mąż wypisał w pracy 2 dni opieki na dziecko jakie mu się należą. Wypisał do tego odpowiednie oświadczenie. Pracodawca dziś Go poinformował, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 12:21:34

spadek nieruchomości po ojcu

Witam, Na podstawie podanych przez Pana informacji, mogę stwierdzić, że Pana siostrze ani jej dzieciom nie przysługuje prawo do dziedziczenia. Rzeczywiście szybciej ale nie zawsze i niekoniecznie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.3 12:1:21

Witam jak napisać podanie do komornika o pobieranie mniejszłych kwot z wypłaty

Witam jak napisać podanie do komornika o pobieranie mniejszłych kwot z wypłaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 11:59:24

bank sprzedał weksel

Właśnie byłem w banku i nie chcą mi dać xero umowy kredytowej a ja swoją gdzieś zapodziałem . Bez umowy nie mam możliwości żadnej obrony . Co mogę zrobić w tej sytuacji ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.3 10:30:46

czy mam szanse wystąpienia o warunkowe odzyskanie prawa jazdy

czy mam szanse wystąpienia o warunkowe odzyskanie prawa jazdy zapomniałem powiedzieć, że było to moje pierwsze tego typu wykroczenie, prawo jazdy zatrzymano mi na dwa lata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 9:45:18

Rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 2013 rok.

W wyniku Rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 6 grudnia 2012 r. w sprawie niższego udziału w programie telewizyjnym audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim i audycji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 9:43:24

czy mam szanse warunkowego odzyskania prawa jazdy, jeżeli tak to jakie kroki muszę w tym kierunku wykonać

czy mam szanse warunkowego odzyskania prawa jazdy, jeżeli tak to jakie kroki muszę w tym kierunku wykonać 29 grudnia 2012 zatryzmano mnie podczas jazdy samochodem, zatrzymano mnie pod wpływem amfetaminy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 9:41:7

RMUA 2013

Tak, dobrze rozumiesz. PESEL wypiera RMUA u lekarza, ale sama RMUA będzie dalej wystawiana raz do roku jak do tej pory. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.3 9:30:6

lekarze mogą dalej żądać RMUA mimo zmian prawa?

Nie. Nie mają prawa, tzn. mają obowiązek mieć sprawne systemy jak nie mają to ich wina a przyjąć muszą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.3 9:27:36

Zamiany w prawie paszportowym 2013

Tak gdzie kolwiek teraz można wyrabiać paszporty. Nie tylko w miejscu zamieszkania. Ale jak mogę coś poradzić to proszę złożyć wniosek przez internet. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.3 9:26:55

Witam serdecznie . Zamierzam otwozyc dzialalnosc gospodarcza KRUS . Czy wedlug prawa moge wykonywac prace

Witam serdecznie . Zamierzam otwozyc dzialalnosc gospodarcza KRUS . Czy wedlug prawa moge wykonywac prace poza granica polski glownie dla firmy ktora ma dzialalnosc w Polsce ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 8:46:45

kiedy postanowienie jest prawomocne kpa?

kiedy postanowienie jest prawomocne kpa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 8:33:36

kiedy powinna być okrągła pieczęć urzędu?

kiedy powinna być okrągła pieczęć urzędu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 8:26:44

kiedy postanowienie o przysądzeniu własności staje się prawomocne?

kiedy postanowienie o przysądzeniu własności staje się prawomocne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 8:12:20

Ojciec nie placil jak bylam dzieckiem

Ojciec zostawil mnie z mama, jak mialam 10 lat i nigdy nie dostalysmy od niego zadnych pieniedzy. Moja mama go tez nigdy o to nie prosila, i o to nie sadzila. Teraz mam 18 lat, i jestem ciekawa czy jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.3 7:45:49

kiedy policja ma prawo usunąć dzikiego lokatora?

kiedy policja ma prawo usunąć dzikiego lokatora? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 6:56:28

jakie obywatelstwo bedzie posiadało dziecko jesli rodzice sa polakami a dziecko urodziło sie w stanach?

jakie obywatelstwo bedzie posiadało dziecko jesli rodzice sa polakami a dziecko urodziło sie w stanach? polskie amarykanske czy tez moze podwojde? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 5:35:36

Czy powiadomienie mailem w którym domagam się możliwości zwrotu ma moc prawną

Witam. Chciałem się spytać czy nieformalny mail do sprzedającego w którym domagam się możliwości zwrotu może zostać uznany prawidłową formę powiadomienia sprzedającego o żadaniu możliwości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 2:18:13

kiedy następuje wstrzymanie wypłaty świadczenia rehabilitacyjnego?

kiedy następuje wstrzymanie wypłaty świadczenia rehabilitacyjnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.3 0:32:54

przedsądowe wezwanie do zapłaty listem zwykłym

Witam, mam prośbę o poradę co z tym zrobić:
Dostałam na stary adres zamieszkanie (pod którym nie mieszkam od pół roku) listem ZWYKŁYM przedsądowe wezwanie do zapłaty z firmy finansowej, która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 23:12:34

kiedy należy się meldunek stały przez zasiedzenie?

kiedy należy się meldunek stały przez zasiedzenie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 22:27:2

W firmie w której obecnie pracuję byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Pracodawca

W firmie w której obecnie pracuję byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Pracodawca zaproponował mi wyższe stanowisko z lepszym wynagrodzeniem. Rozwiązaliśmy więc obowiązującą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 21:15:42

kiedy nalezy złożyć wniosek o zwrot kosztów zastępstwa w postępowaniu karnym?

kiedy nalezy złożyć wniosek o zwrot kosztów zastępstwa w postępowaniu karnym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 21:9:38

US a Allegro

US może wszcząć kontrole nawet w momencie sprzedania 10 rzeczy a nawet i mniej, pozatym konkurencja nie śpi. Twoja działalność nosi znamiona DG i za taką w razie kontroli zostanie uznana. Wolne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.2 20:33:34

Prawo do ryczałtu, karty podatkowej i wybór PKD.

Planuję rozpoczęcie DG polegającej na pośrednictwie w sprzedaży detalicznej produktów przemysłowych (odzieży) na polskim portalu aukcyjnym. Przebieg pośrednictwa będzie wyglądał następująco: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 20:23:7

Dzien dobry. Mamm takie pytanie? Poniewaz mam mozliwosc zakupu i sprowadzenia do naszego Kraju (do

Dzien dobry.
Mamm takie pytanie?
Poniewaz mam mozliwosc zakupu i sprowadzenia do naszego Kraju (do dalszej odsprzedazy) wyrobow ze zlota,srebra spoza terenu UE i chcialalbym sie dowiedziec by nie popelnic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 19:51:38

Czyje słowo jest decydujące Kadr czy kierownika

Witam,
jestem na początku ciąży. Przewidywany termin porodu to wrzesień 2013 r. Dzisiaj podpisywałam kolejną umowę o pracę która jest na czas określony do 31.12.2013. Bardzo mi zależy aby nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 18:48:3

Czy komornik może zająć przyjęty spadek?

Czy komornik może zająć przyjęty spadek? Przyjęliśmy spadek po ojcu, jest nas 6 osób do podziału, ale jeszcze nie rozdzieliliśmy majątku, a jest nim dom. Brat ma problemy i straszą nas, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 17:55:8

kiedy można wyburzyć budynek wpisany do ewidencji zabytków?

kiedy można wyburzyć budynek wpisany do ewidencji zabytków? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 17:37:21

Prowadzę usługi konserwacyjne dla spółdzielni mieszkaniowej .Czy na fakturze mam pisać PKOB(112)

Prowadzę usługi konserwacyjne dla spółdzielni mieszkaniowej .Czy na fakturze mam pisać PKOB(112) czy PKWIU . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 16:27:33

witam. Uzgodniliśmy z ojcem mojego syna poza trybem sądowym wysokośc alimentów 300zł, syn ma 2

witam.
Uzgodniliśmy z ojcem mojego syna poza trybem sądowym wysokośc alimentów 300zł, syn ma 2 lata a my nie mieliśmy ślubu. Czy moge domagać sie o podwyższenie świadczenia ze strony ojca?
Dodam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.2 16:27:4

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika