Forum prawne (strona 288)

Ile czeka się na wyznaczenie terminu rozprawy o podział majątku wspólnego od momentu złożenia wniosku

Ile czeka się na wyznaczenie terminu rozprawy o podział majątku wspólnego od momentu złożenia wniosku do Sądu? W połowie lutego 2013 złożyłam do Sądu Rejonowego wniosek o podział majątku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.21 10:26:36

utrata zaufania do pracownika

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy pracodawca musi udowodnić przed sądem, że stracił do pracownika zaufanie. Sytuacja przedstawia się w ten sposób: pracownik wrócił ze zwolnienia lekarskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.20 20:57:42

mam pytanie.czy komornik może umorzyć dług?

mam pytanie.czy komornik może umorzyć dług? mam ok.15 tysięcy długu.w banku pko które zajął komornik.jesteśmy w trudnej sytuacji gdyż nie pracujemy oboje z żoną.mamy dwójkę dzieci.proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.20 20:30:30

Garaż odebrany przez Nadzór Budowlany a niezgodny z przepisami

Witam,
odbierałam dzisiaj garaż, który został już odebrany przez Nadzór Budowlany, przez Strażaka itp., dostał pozwolenie na użytkowanie,a za chwilę ma nastąpić podpisanie umowy notarialnej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.20 19:38:13

Summer Party Camp 2013 Imprezowe wakacje marzreń

SUMMER PARTY CAMP - Bułgaria, Grecja, Eurotrip, Chorwacja, Hiszpania - wakacje studenckie 2013!

Organizatorzy największych wyjazdów studenckich w Polsce zapraszają do
zapoznania się z ofertą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.20 15:44:6

Odszkodowanie.

Chryste, zaczynam wątpić w naszą polską młodzież... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.20 14:10:29

Odziez z UK

Fajna sprawa, nieźle Ci się trafiło ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.20 14:6:53

2013.6.20 14:3:23

2013.6.20 14:1:36

Mam 16 lat i chciałabym obciążyć moich rodziców z wydatków i pójść do pracy, chociaż przez

Mam 16 lat i chciałabym obciążyć moich rodziców z wydatków i pójść do pracy, chociaż przez okres wakacyjny. Tylko nie bardzo wiem gdzie i jak szukać. Bardzo proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.20 10:20:14

przedawniony rachunek za internet

Z końcem marca 2008 roku zakończyłam umowę z dostawcą internetu, okres umowy minął, wszystkie rachunki zostały uregulowane. W marcu 2013 roku, wyrzuciłam wszystkie potwierdzenia zapłaty, gdyż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.20 8:52:24

Wrobiony w dziecko! Pomocy!!! nie chcę płacić alimentów

Niestety, jeśli złoży pozew o przyznanie na dziecko alimentów to sąd raczej je zasądzi, biorąc pod uwagę pana możliwości zarobkowe i majątkowe. Zdaje się, że brak zabezpieczenia nie przeszkadzał ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2013.6.19 19:56:14

Reklamacja telefonu

Witam

W dniu 25-02-2013 kupiłem telefon Nokia 808 Pure View w sklepie EURO RTV AGD w Brzegu. Dnia 06-05-2013 wykruszył się port Micro Usb. Sklep robił problemy z przyjęciem reklamacji telefonu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.19 17:46:50

Do jakich celow przy spr rozwodowej potrzebne jest zaswiadczenie o zarobkach. Mam dziecko ktore zostanie

Do jakich celow przy spr rozwodowej potrzebne jest zaswiadczenie o zarobkach. Mam dziecko ktore zostanie przy mnie. Lepiej podac mniejsza kwote czy wieksza?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.19 11:58:28

Samorządowe Kolegium Odwoławcze - strony postępowania

Pytanie mam dość proste, więc liczę na szybką pomoc.

Pytanie:
Jeżeli moje stowarzyszenie było stroną postępowania przy podejmowaniu przez wójta decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych inwestyjci, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.19 11:25:29

Witam Ojciec posiada u komornika zadłużenie. Alimenty zaległe, zaległa zaliczka alimentacyjna oraz

Witam
Ojciec posiada u komornika zadłużenie. Alimenty zaległe, zaległa zaliczka alimentacyjna oraz opłata egezekucyjna. W jakiej kolejności będą zaspokajane te zadłużenia?
Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.19 10:41:48

Zainstalowanie aplikacji bez wiedzy właściciela komórki

Kurcze ostatnio zauważam że rzadko kiedy w takich tematach problematycznych jak ten, prawnicy się wypowiadają... przecież tutaj mamy dostać darmową pomoc, opinie chociaż. Jakby to było gdzies ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.19 9:42:6

Katarzyna W może dostać dożywocie?

Hahaha adwokat Waśniewskiej na rzęsach staje, aż takie głupoty gada że sędzia w sprawie się wkurza i zwraca mu już uwagę że gada głupoty dla samego gadania. Sprawa i wyrok jak dla mnie są ją ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.6.19 9:40:24

jak napisac podanie do sadu o paszport dla dziecka ? Ojciec dziecka w ogóle nie utrzymuje z nami kontaktu

jak napisac podanie do sadu o paszport dla dziecka ? Ojciec dziecka w ogóle nie utrzymuje z nami kontaktu , a chciałabym pojechać z córką za granice do rodziny w okresie wakacyjnym, myślę że nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.19 9:37:40

Zakup auta przez osobę prywatną które jest w leasingu. Jak kupić taki samochód?

Zakup auta przez osobę prywatną które jest w leasingu. Jak kupić taki samochód? Witam,chciałem jako osoba prywatna kupić od przedsiębiorcy auto które leasinguje.Faktura wykupowa itd. Moje pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.19 8:44:52

jaki jest czas aby pozwać dentste za błedy lekarskie?

jaki jest czas aby pozwać dentste za błedy lekarskie? w trakcie usuwania osemki dentysta naruszyl mi nerw jezyka co spowodowalo brak czucia w prawej stronie jezyka u nasady ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 23:25:3

II licytacja mieszkania co dalej?

Skomplikowana sprawa. W skrócie. Ojciec wpadł w długi. Zaczęło się od małych długów a potem z małych zrobiły się coraz większe. Zabrali mu wszystko co się dało maszyny z firmy, samochód, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 21:49:18

Zmiana władz stowarzyszenia

Walne Zebranie stowarzyszenia wybrało zarząd który zgodnie ze statutem się ukonstytuował (prezes, dwóch zastępców, sekretarz, skarbnim i członkowie). Teraz prezes (trzy lata przed końcem kadencji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 20:47:43

W zeszłym roku w spadku po mężu, ja i moje dzieci dostaliśmy m.in. samochód. Niestety przez to ubezpieczenie

W zeszłym roku w spadku po mężu, ja i moje dzieci dostaliśmy m.in. samochód. Niestety przez to ubezpieczenie wzrosło niewiarygodnie. Czy aby odpisać osoby niepełnoletnie od auta trzeba zakładać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 19:7:35

Prawo spadkowe

Witam. Ciocia zmarła zostawiając po sobie mieszkanie. W testamencie zapisała cały swój majątek na mnie, nie ma bliskiej rodziny- najbliższa to siostra, oraz ja i moje siostry (siostrzenice). Czy, ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2013.6.18 16:50:44

Kartą Kredytową za wakacje w biurze podróży?

Dalej jest taka możliwość ale dużo biur podróży nie zgadza się na zakup oferrty w ten sposób i to jest problemem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.18 15:1:10

Płacenie kartą w sklepie - bez limitów czy z limitem kwotowym?

Zgadza się jak ci nie pozwolą płacić to dzwonisz do swojego banku, oni to zgłaszają od tych którzy terminal umieścili w sklepie a ci wyciągają konsekwencje wobec sklepu. To że jest napisane ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.18 14:58:58

Reklamacja/zwrot promocji LTE PLUS - nieudana

Witam
Zadzwoniła do mnie Pani z PLUSGSM i wcisnęła mi na tydzień na próbę internet LTE. Przyjechał kurier, podpisałem umowę, karta miała być aktywowana do 3 dni po podpisaniu umowy. Niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 12:17:18

czy moge opuscic granice Polski na dwa mniesiace bedac na warunkowym zwolnieniu i majac zawiasy

czy moge opuscic granice Polski na dwa mniesiace bedac na warunkowym zwolnieniu i majac zawiasy dwa mniesiace temu wyszlem z Z/K i chcialbym wyjechac na wakacje do jednego z kraju UE w postanowieniu sadu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 11:43:3

problem z vat24

Mam podobny problem jak większość forumowiczów, proszę o pomoc co mam dalej z tym zrobić. Kupiłem samochód dostawczy od handlarza w polsce na umowę kupna sprzedaży z kolei ten gość kupił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 11:4:15

status ucznia a pomyłka szkoły

Witam.

Trudno mi było wpasować się w kategorię bo sprawa jest dość złożona. Pomocy i wskazówek szukam już wszędzie.
W październiku 2012 roku podjęłam naukę w prywatnej szkole policealnej, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 9:49:2

Bezprawne wykorzystanie wizerunku- proszę o pomoc pilne!

Ja byłbym usatysfakcjonowany i wziąłbym ten tysiąc... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.18 7:43:13

Czy jest możliwość odwoływania się do PZU odnośnie niezasadnego regresu? Czy można powołać się

Czy jest możliwość odwoływania się do PZU odnośnie niezasadnego regresu? Czy można powołać się na nagranie?
Czy jedynym wyjściem jest dochodzenie swoich praw w sądzie? Szanowni Państwo, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.18 6:46:53

Witam, mam problem z firmą ksiegową rozliczającą moją działalność gospodarczą i zupełnie

Witam,
mam problem z firmą ksiegową rozliczającą moją działalność gospodarczą i zupełnie nie wiem jak dojść z nimi do porozumienia.
Jest to jedna z większych firm ksiegowych działająca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.17 23:20:41

Aneks do umowy

Ciężka sprawa. Zawsze jednak warto mieć to potwierdzenie na papierze, bo właśnie potem mogą wyniknąć takie nieprzyjemne sytuację. Myślę, że warto zgłosić się do Państwowej Inspekcji Pracy, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.6.17 23:2:44

budowa budynku gospodarczego

Witam, jestem rolnikiem i kupiłem działkę rolną RIV 3340m2. Czy powołując sie na art. 29 Prawa budowlanego ust. 2 (wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, o powierzchni zabudowy do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.17 20:20:30

Wypadek na siłowni.

Wszystko zależy od tego, co Pan może udowodnić w ewentualnym postępowaniu przed sądem. Ubezpieczyciele zazwyczaj starają się wymigać od odpowiedzialności, więc to nic dziwnego, że odmówił ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.17 19:31:52

Stłuczka samochodowa

Jeśli są świadkowie to tak. Ja złożyłbym dodatkowo zawiadomienie na policji o całym zajściu, niech zabezpieczą ślady na pojazdach. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.17 19:28:7

Mieszkanie po dziadku

Ma Pan takie samo prawo do korzystania z mieszkania, jak pozostali współwłaściciele. Nikt nie ma prawa zmieniać Panu przed nosem zamków i ma Pan do niego wstęp. To nie ma znaczenia, że ma Pan tylko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.17 19:20:36

Sprawa rozwodowa i przyznanie praw rodzicielskich

Sprawa rozwodowa i przyznanie praw rodzicielskich Witam. Moje malzenstwo jest u schylku, zona straszyla mnie 4 razy juz o rozwodzie i zabraniu mi dziecka w inne miejsce zamieszkania niz obecne- roznica ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.17 17:17:8

Przedawnienie długu - czesne za prywatne studia.

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy dług za czesne za prywatne studia również podlega przedawnieniu po 2 latach od ostatniej wpłaty?

Dostałem nakaz zapłaty od szkoły, chociaż już tam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.17 15:48:13

Wykonawca testamentu

Odziedziczyłam wraz z siostrą spadek po mamie, wyznaczyła ona jako wykonawcę testamentu moją ciocię. Upoważniła ją w testamencie do opieki prawnej nad mieszkaniem do ukończenia przeze mnie i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.6.17 15:3:26

Witam. Jestem właścicielem działki 2,4 ha, na której przebiega linia napowietrzna średniego napiecia

Witam.
Jestem właścicielem działki 2,4 ha, na której przebiega linia napowietrzna średniego napiecia i jest postawiona stacja transformatorowa. Działkę kupiłem w 2001r. i już była zabudowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.17 14:8:52

Pokój gościnny

Dzień dobry,

Nie wiem czy z tym problemem powinienem zwracać się w tym dziale. Stan faktyczny. Nadleśnictwo posiada budynek mieszkalny 2rodzinny, dwa niezależne wejścia. Jedna część przeznaczona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.17 13:52:52

Kredyt po zmarłym dziadku

Witam, moja sprawa wygląda tak: Mój dziadek zaciągnął kredyt gotówkowy na zakup samochodu swojej córce. Gdy dziadek brał kredyt chorował na raka, raty spłacała jego córka. Gdy dziadek zmarł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.17 13:47:32

czy spółka może odmówić wspólnikowi umorzenia jego udziałów w spółce i jakie są możliwości

czy spółka może odmówić wspólnikowi umorzenia jego udziałów w spółce i jakie są możliwości umorzenia w przypadku gdy spółka nie chce umorzyć udziałów wyłącznie temu jednemu wspólnikowi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.17 7:10:45

odpowiedzialność za szkodę

odpowiedzialność za szkodę Proszę o pomoc w poniższej sprawie. Byłam u lekarza w gabinecie prywatnym. Na blacie w poczekalni-rejestracji postawiłam wodę zamkniętą ponieważ musiałam mieć ręce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.16 22:34:32

Moj mąz przed smiercia sprzedal samochod , pieniadze przeznaczylam na wybudowanie pomnika , czy jego

Moj mąz przed smiercia sprzedal samochod , pieniadze przeznaczylam na wybudowanie pomnika , czy jego syn z poprzedniego malzenstwa moze domagac sie tych pieniedzy w spadku ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.6.16 19:27:11

2013.6.16 15:21:52

czy kierownik może być przewodniczącym związków zawodowych?

Czy kierownik Zakładu Pracy może być przewodniczącym Zwiazku zawodowego? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.6.16 13:34:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika