e-prawnik.pl Porady prawne

Problem z Oc

Odpowiedzi w temacie ()

sebastian.interesujace

14.9.2012

Witam na wstepie chcialbym przeprosic jezeli wybralem zly dział. Mam o to taki problem mialem samochod w 2011 roku sprzedalem go w 3 miesiacu natomiast przyszlo mi 6 miesiaca oc do zaplaty przefaksowalem umowe kupna sprzedazy myslalem ze bedzie ok... w tym roku przyszlo do mnie pismo z INTRUM JUSTITA ze mam zaplacic itd kwota niby nie wielka bo to 400zł ale szkoda placic za cos czego nie mam i nie uzytkowalem w tamtym okresie zadzwonilem wiec pierw do ubezpieczalni od ktorego dowiedzialem sie ze sprawa zamknieta ze windykacja sie tym zajmuje windykacja nie chce zadnych papierów kompletnie nic ... Tutaj jest problem dzwonia co jakis czas strasza pisza pisma i w ogole ostatni telefon byl taki ze mam 3 dni na zaplate jak nie to sprawa do sadu co mogl bym zrobic

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Herkules13

2013-02-22 14:22:24

Opiszę problem jaki się pojawił: 26/06/2012 - Pan Jerzy miał OC w MTU, podpisał umowę na OC z Link4, nie wypowiedziawszy OC z MTU. 3/07/2012 - Pan Jerzy sprzedał mi auto z OC w Link4, nie poinformował mnie o nie rozwiązanej umowie z MTU. Pan Jerzy powiadamia Link4 o zbyciu pojazdu, jednak nie powiadamia o tym MTU. 10/07/2012 - Ja niezadowolony z usług Link4 podpisałem umowę na OC w Allianz, podpisałem rezygnację z OC w Link4. Składki w Allianz regularnie opłacam. 15/02/2013 - Do Pana Jerzego przychodzi pismo z MTU o uregulowanie opłat za świadczenie usługi OC na aucie. Pan Jerzy przedstawia w MTU umowę kupna-sprzedaży z 03/07/2012 20/02/2013 - Do mnie przychodzi pismo z MTU o uregulowanie opłaty za składkę OC od 03/07/2012 do dnia dzisiejszego. O ile dobrze rozumiem ustawę z lutego 2012, błąd tutaj popełnił zbywca, nie powiadomił MTU o zbyciu pojazdu w przeciągu 14 dni i to on jest odpowiedzialny za tą opłatę. Tak samo MTU nie powiadomiło mnie w przeciągu 14 dni od rozpoczęcia świadczenia usług o wznowieniu oferty wraz z kosztorysem. Pytanie moje brzmi: W jaki sposób mogę udowodnić moją niewinność, nie chcę płacić za usługi MTU o których nie wiedziałem, nie chciałem ich, nie zamawiałem, umowy nie podpisywałem, a składki OC regularnie opłacałem w innym Towarzystwie Ubezpieczeniowym, Proszę o pomoc, bo jestem na dużym nerwie odkąd otrzymałem pismo z wezwaniem do zapłaty. Dziękuję i pozdrawiam.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Problem z OC Opiszę problem jaki się pojawił: 26/06/2012 - Pan Jerzy miał OC w MTU, podpisał umowę na OC z Link4, nie wypowiedziawszy OC z MTU. 3/07/2012 - Pan Jerzy sprzedał mi auto z OC w Link4, (...) czytaj dalej»

  • Problem z Polisa OC Witam serdecznie! Jestem tu po raz pierwszy , mój problem wiąże się z polisa OC. Jako młody kierowca w pogoni za chlebem wyjechałem za granicę , po ciężkich przeprawach wielu (...) czytaj dalej»

  • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!! Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...) czytaj dalej»

  • żądanie zapłaty OC za dawno sprzedany samochód Witam Mam taki problem związany z OC na dawno temu sprzedany samochód, będący wtedy w naprawie bo uszkodzony i nabywca zdecydował się go kupić (...) czytaj dalej»

  • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24 Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...) czytaj dalej»