alimenty i komornik

Odpowiedzi w temacie (8)

vitoo

1.7.2007

Mam zasądzone alimenty płatne do 1 -go kazdego miesiaca-pobieram pobory z góry własnie 1-go.Płacę alimenty regularnie lecz z 1-2 dniowym opoźnieniem.Dozstałem niedawno od komornika pismo ze zajmuje mi pobory na poczet alimentów-plus oczywiscie jego 15 % .Termin wpłaty nie minął-a ja wpłaciłem bieżace alimenty.Po rozmowie z komornikiem okazalo sie ze zalegam mojej byłej zonie kwote 1,74 zł (jeden złoty siedemdziesiat cztery grosze) tytułem odsetek za nieterminowa wpłate.Pomimo ze płacę regularnie mam przez złosliwosc b.zony płacic dodatkowo komornikowi-nadmieniam ze nie dogadam sie z moja ex.W zwiazku z tym ze i tak pobory pobieram w dniu w którym powinieniem zaplacic alimenty wiec dzialanie komornika nie przyniesie mojej ex zadnego przyspieszenia-maja termin do 7 dni na przekazanie kwoty wierzycielowi.CZY MAM JAKIES SZANSE NA TO ZEBY UNIKNAC OPLAT KOMORNICZYCH ( PRZECIEZ PLACE REGULARNIE )

Nie znalazłeś odpowiedzi?

-

2003-11-21 00:00:00

BARDZO PROSZĘ O PORADE BYLY MAZ PLACI NA DZIECI ALIMENTY MUSIALAM JEDNAK ZGLOSIC SPRAWE DO KOMORNIKA BO INACZEJ NIE CHCIAL TEGO ROBIC. ALE TEN SAM KOMORNIK PROWADZI PRZECIWKO MNIE SPRAWE O ZADLUZENIE WOBEC ZGM KONKRETNIE ZAJAL MOJA PENSJE BOJE SIE CZY MOZE ZAJC ROZNIEZ ALIMENTY NA DZIECI? PROSZE O ODPOWIEDZ
(SARA)

Eliza

2003-11-21 16:08:09

Alimenty są wolne od zajęcia. Komornik nie może zająć alimentów na poczet innych Twoich zobowiązań.

SARA

2003-11-21 16:46:17

Dziękuję Elizo, tak przypuszczałam ale nie byłam pewna

heavensalie

2007-07-05 11:12:38

Komornik w sprawach alimentacyjnych działa oprócz tego że na wniosek wierzyciela to jeszcze z urzędu. Jeśli wyrok traktuje także o odsetkach, wierzycielka ma prawo się ich domagać. Pisze Pan, że płaci regularnie ale z 1-2 dniowym opóźnieniem, odsetki naliczane są za każdy dzień zwłoki, i nie są to pieniądze dla komornika (ponieważ komornika nie obowiązuje termin podany w wyroku- jest to termin dla dłużnika, komornik ma wyegzekwować pieniążki i w terminie 7 dni przekazać wierzycielce), komornik nie pobiera żadnych odsetek dla siebie, tylko 15% opłaty stosunkowej od każdej wyegzekwowanej kwoty, no i oczywiście koszty przelewu czy przekazu pocztowego które także pokrywane są z wyegzekwowanej od dłużnika sumy.

padme_06

2007-07-11 10:19:55

Niestety wierzyciel ma takie prawo. Jedyna co pozostaje tobie dojść do porozumienia z ex, wystąpić do sądu egzekucyjnego ze skargą i uzasadnić ze to nie są opóźnienia z twojej winy, lub wystapić do sądu o zmianę daty wypłacania alimentów. Mój mąż miał egzekucję za 1,57 ex przez 3 lata nie schodziła z wynagrodzenia, nawet sędzina ją o to prosiła. Możesz też zmienić wysokość alimentów.

zorro

2007-09-15 19:20:55

mam ten sam problem, mimo że płacę regularnie komornik sciaga ze mnie 15%, wszysko przez złośliwość byłej . ostatnio na rozprawie o obnizenie (obnizyli mi) sędzina poinformowała mnie, że niedawno weszła jakaś nowa ustawa, która umozliwia dłuznikowi ucieczke od komornika (jeżeli płaci regularnie). sam poszukuje tej ustawy, jezeli ktoś coś słyszł dajcie znać.

wolek30

2011-01-19 15:28:25

Witam, dostałem pismo o egzekucji komornika.Dokładnie dotyczy,że pracodawca ma odciągać od wypłaty 60 %.Moje pytanie dotyczy czy jak już przyszło takie pismo czy można obniżyć tą kwotę np. napisać jakieś pismo do komornika z prośbą.I czy można to załatwić bez uczestnictwa pracodawcy? Chodzi o zaległe alimenty.

arkadiusz.wojtczak

2013-02-25 18:07:55

Witam! Przedstawię sprawę mam nadzieję w miare czytelnie i jasno mam nadzieję. Mój wujek wyjechał za granice i nie utrzymuje kontaktu, więc też nie płaci alimentów. Jest zameldowany u mojej babci (czyli jego mamy), która to otrzymała list skierowany do niego w sprawie komorniczej. Czy komornik może obciązyć kosztami moją babcie bądź jej własność (która nie jest zapisana na wuja)? Albo czy może obciążyć kosztami mojego ojca (brata wujka) gdyby babcia nie miała finansów?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych jest egzekucją świadczeń pieniężnych i przeprowadza się ją w sposób typowy dla egzekucji świadczeń alimentacyjnych właśnie. Jednak z racji swojej (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 11-letnia Zuzia nie zostanie bez renty rodzinnej...

  Ministerstwo Sprawiedliwości zainteresowało się sprawą długu odziedziczonego po zmarłym ojcu przez 11-letnią Zuzię, zanim jeszcze sprawę tę przedstawiły media. Dzięki interwencji przeprowadzonej (...)

 • W obronie przed windykacją...

  Proponowane przez resort sprawiedliwości przepisy wzmacniają prawa konsumentów – zobowiązują sąd do zbadania, czy roszczenie jest przedawnione. Jeśli po analizie materiału dowodowego (...)

 • Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

NA SKÓTY