Forum prawne (strona 289)

2013.4.19 13:46:4

podatek od wygranej w kasynie online

Przypuśćmy że gram w kasynie internetowym na terenie Anglii gdzie ehazard jest legalny i o ile mi wiadomo nie opodatkowany...

Siedząc w Anglii zlecam przelew do polskiego banku i co dalej ? Przychodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.19 11:37:55

Pracodawca odrzucił podanie o urlop.

No niestety pracodawca ma prawo odrzucać prośby o urlop, tak samo jak ma prawo sprowadzić cię z urlopu - tyle że wtedy on za to płaci. Zaległy urlop na szczęście jest którego ci przerwać nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 10:10:24

umowa o zastępstwo

Ale to będzie umowa o pracę co nie. To nie jest tak że nie można pracować więcej niż na cały etat w formie umowy o pracę? Z umowami zlecenie jest inaczej ale ich nie obowiazuje prawo pracy. Z ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.19 10:6:55

po akoholu na rowerze

Sprawa obecnie wygląda tak, iż ustawodawca uregulował przepisy w taki sposób, iż teoretycznie możesz mieć orzeczony zakaz prowadzenia, ale tylko rowerów, zależy od interpretacji sądu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 10:5:8

Powiadomienie o L4

Niedziela to ustawowo wolny dzień od pracy, tak więc sobota to będzie pierwszy dzień, a poniedziałek dzień drugi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 10:4:24

pracownik praktykant

Pomoże ktoś w tej sprawie czy mam szukać pomocy an innych forach prawnych gdzie nieco większe zainteresowanie jest czyimiś problemami widzę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 10:3:33

Groźny pies - samoobrona czy stan wyższej konieczności?

Ja to wiem. Ale sąsiad nie za bardzo. Trochę się coś z nim ostatnio podziało, ale ja na jego problemy osobowościowe nic nie poradzę i nie mam zamiaru go uświadamiać. Chciałbym się dowiedzieć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.19 10:2:20

Umowa niezgodna z prawem

Aneks do umowy może załatwić sprawę, nie przerywając już tamtej umowy? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.19 10:0:5

znieslawienie radnego

to będzie art. 216 kk., ściganie następuje z oskarżenia prywatnego.
W tej sytuacji pewnie radny ma kogoś znajomego i to się jednak nie rozejdzie po kościach. Trzeba będzie pewnie przeprosić albo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 9:59:24

eksmisja

A to nie jest jednak tak, że odkąd mieszkasz w tym mieszkaniu, a opłaty nie były robione, to ty również za nie odpowiadasz. ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2013.4.19 9:54:26

potwierdzenie sądowe ojcostwa

Do uznania dziecka pełnoletniego potrzebna jest jego zgoda oraz zgoda matki, chyba że matka nie żyje albo że porozumienie się z nią napotyka trudne do przezwyciężenia przeszkody. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 9:53:46

użyczony samochód

Możesz bez problemu zaksięgować koszt polisy. Możesz te płatności dokonać w ten sposób ,że płacącym jest twoja firma. Dobra rada, to unikać brania faktur w niedzielę czy też w święta czyli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 9:44:32

Problemy szkolne - zbiórka pieniędzy

Skoro już zrobiliście wpłatę za cały rok z góry a ten pan dalej domaga się pieniędzy to nie musicie płacić. Po drugie możecie poprosić o przedstawienia faktur i rachunków za potrzebne rzeczy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 9:40:38

pospadkowe, pomocy!!!!!

jeżeli wszystko masz na piśmie (akt notarialny) to nie masz się o co bać. Nic mu się nie należy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.19 8:54:45

BLAGAM O POMOC

Jestem nauczycielka z 31letnim stazem pracy i mam 52 lata.za 3 lata zgodnie z karta nauczyciela moglabym odejsc na wczesniejsza emeryture lecz w tym roku podjeto decyzje o likwidacji mojej szkoly.pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.19 8:30:29

Emerytura po mężu górniku

Witam,
szukam odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.
Otóż moja mam została sama bez środków do życia.
Ojciec zmarł 20 sierpnia 2010 roku i był na emeryturze, mama w chwili utraty męża miała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.19 8:15:6

Czas od momentu złożenia wniosku a otrzymaniem wezwania,współwłasność.

Witam,

nie jestem pewny, czy w dobrym miejscu piszę ale chciałem o coś zapytać. Mianowicie: w połowie lutego adwokat u którego byłem złożył do sądu wniosek o spłatę 1/4 części nieruchomości ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.18 23:3:30

Stłuczka z radiowozem

Witam, Kilka dni temu uczestniczyłem w wypadku drogowym. Wracajac z pracy nie udalo mi sie wyhamowac przed poprzedzajacym pojazdem, ktory na skutek uderzenia przesunal sie do przodu i uderzyl w radiowoz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 21:18:15

Sąd pracy zasądził mi między innymi odszkodowanie z tytułu zwolnienia się z pracy z art.55 paragraf

Sąd pracy zasądził mi między innymi odszkodowanie z tytułu zwolnienia się z pracy z art.55 paragraf 1(1) ciężkie naruszenie przez pracodawcę , czy syndyk ma obowiązek wypłacić mi to odszkodowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 20:38:55

Była u mnie policja kryminalna

Hej dzisiaj około godziny 18:00 odwiedziło mnie dwóch karków. Powiedzieli, że są z Policji Kryminalnej i szukają Mateusza xxxx (moje nazwisko). Pytali czy uczyłem się w szkole podstawowej nr 4 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.18 19:53:53

Kiedy zobowiazana jestem do zaplaty podatku po sprzedazy mieszkania - dwa tygodnie po sprzedazy czy do

Kiedy zobowiazana jestem do zaplaty podatku po sprzedazy mieszkania - dwa tygodnie po sprzedazy czy do 30 kwietnia ? Jezeli w dwa tygodnie po sprzedazy zadeklarowalam, ze wydam uzyskana sume na cele mieszkaniowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 19:30:48

Kiedy zobowiazana jestem do zaplaty podatku po sprzedazy mieszkania - dwa tygodnie po sprzedazy czy do

Kiedy zobowiazana jestem do zaplaty podatku po sprzedazy mieszkania - dwa tygodnie po sprzedazy czy do 30 kwietnia ? Jezeli w dwa tygodnie po sprzedazy zadeklarowalam, ze wydam uzyskana sume na cele mieszkaniowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 19:27:6

pracodawca opłaca składki nie chce dać umowy

Pracodawca nie chce dać umowy od końca stycznia zeszłego roku opłaca składki w zusie(byłam się pytać) a teraz dodatkowo straszy że będzie zwalniać lub zmniejszy etat do 1|2 etatu co robić ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 18:40:31

Umowa najmu mieszkania - czy ta jest niezgodna z prawem? kiedy i jak wypowiedzieć?

Witam, wraz z trzema innymi osobami podpisałam umowę najmu lokalu mieszkalnego, jednak nie jestem pewna czy jej treść jest zgodna z prawem. Chciałabym ją wypowiedzieć wcześniej niż zakładałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 17:41:10

Witam czy można zrobić przyłącze wodne od siostry nie zgłaszając tego w wodociągach?

Witam czy można zrobić przyłącze wodne od siostry nie zgłaszając tego w wodociągach? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 17:2:43

Świadectwo pracy

W teorii tak to powinno funkcjonować. ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2013.4.18 17:1:56

jak napisać wniosek o podłączenie wody?

Witam czy mogę zrobić podlicznik wody nie zgłaszając tego w wodociągach? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.18 16:57:39

drzewo przy ogrodzeniu

Ok. 30 lat temu Rodzice sprzedali część ogrodu. Nowonabywca wybudował dom i zagospodarował część działki drzewami i krzewami. Po 3 latach wyjechał do Kanady i od tej pory nie ma z nim żadnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 16:15:32

sprzedałem auto, które okazało się powypadkowe

Witam,
Proszę o poradę w poniższej sprawie.
Posiadałem auto z 2005roku marki SUBARU pierwotnie sprzedane w USA
Auto zostało sprowadzone przez "kogoś" to PL w 2008roku od tego czasu do dziś auto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 16:10:18

Jak rozliczyć stypednium sportowe dla sportowca-amatora (osoby fizycznej) ufundowane przez spółkę?

Jak rozliczyć stypednium sportowe dla sportowca-amatora (osoby fizycznej) ufundowane przez spółkę? Czy bardziej korzystne będzie ufundowanie stypendium (niezwiązane z jej działalnością) czy umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 15:26:55

Witam. Robiąc kurs na prawo jazdy kat B przyznałem sie na badaniach lekarskich że jestem od 7 lat

Witam. Robiąc kurs na prawo jazdy kat B przyznałem sie na badaniach lekarskich że jestem od 7 lat trzeźwiejącym alkoholikiem. Po odebraniu prawa jazdy spostrzegłem że jest wydane terminowo tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 14:57:21

EXTRADYCJA TO TRADYCJA

DORADZTWO W SPRAWIE EXTRADYCJI Z ANGLII DO POLSKI


DORADZAM JAK SIE BRONIC PRZED EXTRADYCJA
CZASAMI WARTO SKORZYSTAC Z OSTATNIEJ SZANSY

POZDRAWIAM GREG ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 12:28:48

witam. mam pytanie moja mama zamieniła się na mieszkanie. mama miała większe mieszkanie, więc należała

witam. mam pytanie moja mama zamieniła się na mieszkanie. mama miała większe mieszkanie, więc należała jej się dopłata, po podpisaniu wszystkich dokumentów u notariusza kupujący zażądał od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 11:4:51

Czy trzeba robić podział działki aby określić udziały właścicieli przy odpisie aktem notarialnym?

Witam, na początku czerwca mamy umówionego notariusza celem dokonania odpisu gospodarstwa rolnego na mnie i mojego męża.
Na jednej z działek stoi dom, w którym moja siostra ma dożywotnia służebność ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.18 11:4:34

alementy od żony?

Witam,
bardzo mi jest przykro poruszać ten temat ale niestety życie mnie zmusiło. Od 4 lat jestem w związku małżeńskim. Mam wspaniałą żonę i nawet teraz tak twierdzę. Od roku prowadzę działalność ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.18 10:24:14

ulga rodzinna , a krwiodawstwo

Witam serdecznie,
jako syn, mam pytanie odnośnie ulgi rodzinnej dla moich rodziców. Oto moje dane z PIT 11:

a)przychód - 3.374,72
b)koszty uzyskania - 222,50
c)dochód 3.152,22
d)zaliczka pobrana ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.18 10:11:12

Proces jak u Franza Kafki POMOCY

Witam. Jak to określił adwokat biorę udział jak w Procesie Franza Kafki...Zostałem skazany bez dowodów, świadków tylko z pomówienia... za rzekome oplucie i wyzwiska. Mam takich sąsiadów, że ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.18 9:23:30

zwracam sie z dosc zlozona sprawa, bardzo poprosze o wycene. Jestem obywatelem RP pacujacym obecnie

zwracam sie z dosc zlozona sprawa, bardzo poprosze o wycene.

Jestem obywatelem RP pacujacym obecnie w Singapurze jako architekt. Jestem zatrudniony przez tutejsza firme i w Singapurze place podatek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 5:34:53

Alternatywa dla stowarzyszenia

Witam,
na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie miałem styczności z zapisami prawnymi. Może z tego wynikać nie odpowiednie dobranie zakładki do tematu. Za co z góry przepraszam.

A ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.18 5:25:28

Mandat za pasy

Witam. Policja chciała mnie wrobić w mandat za niezapięte pasy. Była już rozprawa bez mojego udziału. Zasądzili grzywne + koszty na łącznie 180 zł. Czy jest sens sie odwoływać? Co moge zyskać ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.17 22:8:57

czy komornik moze zablokowac konto?

mam komornika mam zlozyc wyjasnienie a boje sie podac nr konta i w jakim banku zeby uniknac blokady
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.17 21:1:26

pracownik tymczasowy

witam , mam takie zapytanie : pracuje za granica i jestem wyslany przez polskaą agencje pracy tymczasowej , przepracowalem juz rok za granicą podatek firma mi potraca i placi w polsce jak dostalem od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.17 20:48:1

Odwołanie od reklamacji

Witam,
28.10.2012 kupiłam buty, niestety nacieszyłam ię nimi ledwo kilka miesięcy: odkleiła się cała podeszwa w obydwu butach dodatkowo w prawym bucie pękł gumowy obcas. W dwa tygodnie od zauważenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.17 20:34:16

w zeszlym roku tj.2012 w maju zostalem extradowany do polski z powodu odwieszonego wyroku po odbyciu

w zeszlym roku tj.2012 w maju zostalem extradowany do polski z powodu odwieszonego wyroku po odbyciu kary chcialem wrucic do uk gdzie mialem legalna prace i wszystkie dokumety gdyz przebywalem tam 4 lata,niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.17 18:15:54

Czymożna cofnąć się wstecz z ubezpieczniem w ARiMR ??

Czymożna cofnąć się wstecz z ubezpieczniem w ARiMR ?? Tata mój jest na ręcie strukturalnej, jako dziecko uczace się byłam przypisana do jego ubezpieczenia. Gdy skończyłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.17 17:51:43

ojciec pozbawiony praw a dalsza rodzina

Niech jej Pani odpisze, żeby składała sprawę do sądu, jeśli uważa, że coś w ten sposób osiągnie i życz powodzenia. Rodzina ojca pozbawionego praw rodzicielskich ma prawo zachować milczenie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.17 17:18:12

Podwyższenie alimentów, brak powiadomienia - czy mogę się odwoływać ?

Alimenty są zasądzane z dniem złożenia wniosku i nie da się z tym nic zrobić. Natomiast ma Pan prawo w każdej chwili złożyć wniosek o obniżenie kwoty alimentów w związku z trudną sytuacją ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2013.4.17 17:12:43

jak napisac list do urzedu skarbowego w sprawie anulowania zle wystawionego nipu 3 ?

jak napisac list do urzedu skarbowego w sprawie anulowania zle wystawionego nipu 3 ? dostalam pismo z urzedu , ze mam sie osobiscie stawic w urzedzie w celu anulowania zle wystawionego nipu 3 , ale nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.17 14:52:30

Konflikt prz podziale majątku

Witam
Niedawno zmarła moja mama. Nie pozostawiła testamentu.
Mam jeszcze 2 siostry. Jedna z nich w czasie choroby mamy
miała upoważnienie do konta aby robić opłaty.
Po śmierci mamy albo przelała ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.17 14:5:39

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika