Forum prawne (strona 291)

Koszt badań wstępnych przy rezygnacji z podpisania umowy

Witam,
Jestem w nestępującej sytuacji: Zostałem skierowany na badania wstępne po zaakceptowaniu mojej kandydatury na stanowisko pracy. Dostałem skierowanie, odbyłem badania, podpisałem zobowiąanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.12 10:56:1

Karalność a praca w Policji

hmmm to co się skończyło zawiasy czy karalność, bo jak zawiasy zeszły nie oznacza to że nie już karalności, ona się zacznie kończyć z terminem takim jak tam pan ma, ale od teraz, czyli odkąd ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.12 10:46:21

zwolnienie w pracy i wynagrodzenie

80 procent wynagrodzenia za wszystkie dni, nie tylko za robocze. Chyba że zakład ma to inaczej % rozwiązane. Ale z tego co kojarzę to wszędzie jest raczej to 80%. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.12 10:44:46

Nadgodziny - powinny być płatne czy dni wolne?

Dni wolne dostaje się w ogóle w innym stosunku godzinowym, za normalne nadgodziny, daje się 1,5 h za każdą 1 nadgodzinę, z tymi sobotnimi jest inaczej zdaje mi się, no a praca w święta to faktycznie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.12 10:43:39

nagana od pracodawcy

Pytanie czy skoro został zastosowany art. 108 KP to nie może być zastosowany 52KP??? Nie tak powinno być wtedy??? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.12 10:39:46

Lojalka u byłego pracodawcy

Jak nie masz umowy ani pracodawca nie ma to o co chodzi, to tak jakby nic nie było. Jakie relacje z pracodawcą miałeś, przeczuwasz że może zrobić cię w wała czy nie? Jak tak to weź go wypuść ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.12 10:38:22

czy bank bez zgody kredytobiorcy moze umiescic dane w BIK

czy bank bez zgody kredytobiorcy moze umiescic dane w BIK umowa podpisana była w 2004 r a umieszczono informacje 28 lutego 2013 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.12 10:21:54

NIby Paserstwo

Witam moja sprawa wygląda tak jakieś 5 lat temu zostałem wezwany na policje w sprawie niby jakiegos konta na alegro gdy sie wstawiłem na komende zostałem przesłuchany o jakies rzeczy o których pierwszy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.12 10:17:18

W JAKI SPOSÓB MOŻEMY ZŁOŻYC SKARGĘ NA DZIAŁALNOŚĆ BANKU, KTORY OKREŚLA SIĘ BANKIEM FAIR PLAY

W JAKI SPOSÓB MOŻEMY ZŁOŻYC SKARGĘ NA DZIAŁALNOŚĆ BANKU, KTORY OKREŚLA SIĘ BANKIEM FAIR PLAY BPH MYMY PRZYZNANY W BANKU BPH LIMIT KREDYTOWY DO KONTA BEZTERMINOWO-DNIA 04.04 BEZ JAKICH KOLWIEK ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.12 9:37:32

rozwod z orzekaniem o winie

alimenty są płatne od daty uprawomocnicenia się orzeczenia sądu w tej sprawie, czyli musi Pani złożyć pozew o alimenty, czekać na rozpatrzenie przez sąd i po zasądzeniu alimentów staną się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.12 9:36:5

Wiadomość allegro - konkurencja czy prawda?

Najlepiej działać UCZCIWIE i legalnie - wtedy nie trzeba się niczego obawiać. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.12 6:46:36

gdzie bym mógł zgłosić znecanie się nad dziewczyną bo ona sama się boi to zgłosić a ten chłopak

gdzie bym mógł zgłosić znecanie się nad dziewczyną bo ona sama się boi to zgłosić a ten chłopak zneca się nadnią psychicznie i fizycznię ta dziewczyna mogła zostać kaleką przez niego proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 23:27:2

Zameldowany brat z żoną i ja.

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Spadł mi kamień z serca :) Mam z nimi takie problemy, że to oddzielenie da mi duuuużo lepsze samopoczucie :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.11 23:26:12

gdzie zgłosić znęcanie się nad dziećmi?

gdzie mógłbym zgłosić jak kolega niepełnoletni zneca się nad dziewczyną psychicnie i fizycznie on piję,pali i jest bardzo nie bezpieczny przez niego ta dziewczyna mogła zostać kaleką ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.11 23:22:34

Zasiłek chorobowy, ciąża, co dalej?

Przepraszam, zatrudniona byłam nie na umowę zlecenie, lecz umowę na czas określony, umowę o pracę.Przepraszam za błąd. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.11 22:54:2

Bezpodstawne wzbogacenie

Proponuję Pani złożyć identyczne zeznania w sądzie i wykazać, że żyliście z Pani pieniędzy, a pieniądze partnera były odkładane na konto. Ustalenia pomiędzy Wami były takie, że to mają ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.4.11 19:19:0

Linia wysokiego napięcia nad działką

witam Pana, Pytanie czy już ktoś Panu w tym temacie pomógł? Pozdrawiam Remigiusz Szubcislki mail; remigiuszszubcilski@gmail.com ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.11 17:38:7

Witam. dziedziczę po mojej zmarłej krewnej, która tuż przed śmiercią wygrała sprawę o zachowek

Witam. dziedziczę po mojej zmarłej krewnej, która tuż przed śmiercią wygrała sprawę o zachowek po swoim zmarłym mężu, ale nie zdążyła zabrać się do wyegzekwowania gdyz zmarła. Nadmieniam, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 17:14:45

Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie pieniężne ze strony gazety?

Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie pieniężne ze strony gazety? Mianowicie chodzi o to, że pewna gazeta miejska opublikowała zdjęcie mojego autorstwa (jestem fotografem-amatorem) w użyciu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 16:19:15

Uszkodzenie ciała

Podczas meczu piłki nożnej zostałem brutalnie sfaulowany w wyniku czego skręciłem kolano (uszkodzenie kości, więzadeł, łękotek itd.) Na skutek kontuzji przebywam na zwolnieniu lekarskim wobec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 15:55:4

dodatkowa praca w sobotę

Pracuję na 3 zmiany od poniedziałku do piątku po 8 godzin. Dodatkowo w styczniu musieliśmy się stawić do pracy w trzy soboty za 3 dni wolne w innych dniach które miały być podane niebawem i zostały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 15:11:24

wezwanie na straż miejską

Witam, jakiś czas temu (dokładnie 03.03.2013r) byłem z kolegami na mieście, wracaliśmy do domu i cały czas szedł za nami funkcjonariusz i funkcjonariuszka SM, czekali chyba na jakieś nasze małe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 14:35:2

odszkodowanie za dreczenie psychiczne

witam chciałabym sie dowiedziec czy moge starac sie o jakiekolwiek odszkodowanie od ojca za to ze przyczynil sie do uszczerbka na moim zdrowiu psychicznym poniewaz gnebil mnie psychicznie i trafilam do ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.11 13:47:38

rozwiązanie umowy na lokal handlowy przed upływem czasu najmu

Witam.Proszę o pomoc przy rozwązanie umowy najmu lokalu handlowego przed upływem terminu najmu.Muszę ją rozwiązać ze względów finansowych.Jest to umowa pomiędzy mną a PKP,oni nie chcą o takim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 13:26:50

Od stycznia 2012 jestem osobą bezrobotną(bez prawa do zasiłku). Jestem samotną matką, dwojga uczących

Od stycznia 2012 jestem osobą bezrobotną(bez prawa do zasiłku). Jestem samotną matką, dwojga uczących się dzieci. Czy komornik sądowy może zabrać mi całą sumę nadpłaconego podatku dochodowego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 13:5:49

Adres IP a dane osobowe?

Wysłanie zwykłego maila, do tego z prawdziwą informacją nie jest chyba nadużyciem w wykorzystaniu łącza ani tym bardziej przestępstwem? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.11 10:26:1

działka darowizna

Raczej nie, bo przecież jesteście państwo małżeństwem, razem zaciągaliście kredyt, teraz bank z jednego wierzyciela będzie miał dwóch i tyle. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.11 10:0:45

brak zapłaty za dniówkę ze strony pracodawcy

Prawda jest taka że pracodawcy niestety mają prawo zmienić grafik, tak aby czas zwolnienia przypadał na czas wolnego - ktoś musi pracować w tym czasie za was.
A premia jest za brak zwolnień. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.11 9:39:25

Problem z egzaminem na prawo jazdy

Witam
Chciałabym opisać sytuację.
Zdawałam egzamin na przewóz rzeczy,który oblałam chociaż byłam przekonana że wszystko napisałam poprawnie,zabrakło 2 pkt.Połowa kursantów nie zdała.Na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.11 0:4:41

Mam pytanie w imieniu brata, gdyż on jest na etapie załamania psychicznego. Chce mu pomoc, lecz nie

Mam pytanie w imieniu brata, gdyż on jest na etapie załamania psychicznego. Chce mu pomoc, lecz nie bardzo wiem jak :(.
Mieszka z tesciami i żona, nie ma dzieci, gdyż jego żona ma 33 lata i sa od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 21:58:46

Czy komornik moze zajac mi cala pensje z umowy zlecenie

Czy komornik moze zajac mi cala pensje z umowy zlecenie Witam mam pytanie czy komornik moze zajac mi cala pensje z umowy zlecenie Dodam ze do tego place regularnie i bez opoznien alimenty Dostalem list ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 19:49:25

Przelanie wierzytelności na współdłużnika

Moje pytanie dotyczy dość zawiłej sprawy, nie będę za bardzo wnikać. Rzecz w tym że wierzyciel uzyskał solidarnie od 3 osób wyrok oraz klauzulę wykonalnośći na tę samą kwotę. Sprawa jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 18:33:37

Sprzedam książkę - KOMITET PRAW CZŁOWIEKA ONZ - WYBÓR ORZECZNICTWA

Witam sprzedam za 49zł opracowanie pt. Komitet praw człowieka onz - wybór orzecznictwa,pod redakcją: Romana Wieruszewskiego, Aleksandry Gliszczyńskiej,Katarzyny Sękowskiej-Kozłowskiej.

Zainteresowani ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 15:35:45

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w pewnej dość złożonej sytuacji, dot. podatku od sprzedaży nieruchomości, nabytej wcześniej poprzez spadek i jego dział, niestety na przestrzeni lat 2006-2010, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 15:16:50

gwarancja

Witam mam problem z pewną dobrze znaną raczej każdemu firmą nie będę podawać jej nazwy ale jestem zażenowana tym jak mnie potraktowali .
Sytuacja jest następująca( napisze słowo w słowo treść ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2013.4.10 14:59:15

Możliwość odbioru dnia wolnego wcześniej, niż wypada nadliczbowy dzień pracy

Witam,

w naszym zakładzie pracy istnieje czas pracy od pn do pt, a sobota i niedziela są dniami wolnymi od pracy. Czasem jednak trzeba przyjść do pracy w sobotę, o czym musimy poinformować swego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 12:50:30

badania lekarskie - czy firma ma prawo wysłać pracownika na badania nie związane z obejmowanym stanowiskiem?

Sprawa wyglada następująco. Mój mąż zatrudniony jest w jednej firmie na stanowisku operatora maszyn. Ostatnio zrobił kurs spawacza (prywatnie, poza firmą i bez powiazania z nią) i otrzymany dokument ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 11:8:41

bezrobotny a grafika stockowa

Witam, z góry przepraszam jeśli w złej kategorii otwieram temat, ale trochę nie ogarniam

Mój problem jest taki
jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy, nie mam i nie miałam zasiłku. Zajmuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 11:6:36

jaki przepis ordynacji podatkowej zastosować do zmiany decyzji ostatecznej ustalającej łaczne zobowiązanie

jaki przepis ordynacji podatkowej zastosować do zmiany decyzji ostatecznej ustalającej łaczne zobowiązanie podatkowe gdy w trakcie roku podjęto uchwałe zwalniająca od podatku od nieruchomości? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 10:25:8

Witam chciałbym sie dowiedziec gdzie mozna uzyskac odpowiedz na pytanie czy nie jestem juz karany wiem

Witam chciałbym sie dowiedziec gdzie mozna uzyskac odpowiedz na pytanie czy nie jestem juz karany wiem ze podobno po 5 latach mozna starac sie oswiadectwo niekaralnosci ale czy mozna to gdzies sprawdzic??.Mieszkam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.10 8:44:40

2013.4.10 5:21:12

Plan zagospodarowania nie dla wszystkich rowny ??

Bardzo dziękuje za podpowiedz jestem szczerze wdzięczny
pozdrawiam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.4.9 23:25:57

zadłużenie czynszowe a osoba zameldowana niezamieszkała

Witam. Proszę o wskazanie art.prawnego.
Byłam kiedyś zameldowana na pobyt stały u znajomego ,ale nigdy tam nie mieszkałam. Właściciel mieszkania ma zadłużenie i spółdzielnia oddajac sprawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.9 19:43:28

Koniec okresu zasiłkowego i przejście na rentę

18 lutego orzecznik przyzna mi trwale częściową niezdolność do pracy,do 7 marca miałam świadczenie rechabilitacyjne ,nie mam do dziśjaj decyzji z zus co mam robić ,zwolnić się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.9 19:18:15

zasiedzenie mieszkania przez żonę

Witam
mieszkanie kupiłem na kredyt w 2005-2006 r, W akcie notarialnym, jestem wpisany jako właściciel.
Ożeniłem sie w XI.2011, zameldowałem żonę zaraz po ślubie.
Dziecko się urodziło IV.2012
Niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.9 18:20:40

Wyjscie warunkowe z innej podstawy ?

Witam. Mam wyrok w zawieszeniu popelniony przed 18 rokiem zycia 2 na 5 z art.280 par.1 który został wykryty w trakcie odsiadywania kary za inne przestepstwo z tego samego artykulu i paragrafu za ktory ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.9 17:40:57

ciąża a pierwsze miesiące w pracy

Witam,

Pisze z takim zapytaniem, ponieważ jestem po okresie probnym trwajacym od polowy pazdziernika 2012 do polowy stycznia 2013. Umowe o prace na czas okreslony dostalam do styczna 2015. Mianowicie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.9 14:59:19

Egzekucja z wynagrodzenia a przyznanie sie do długu.

Witam, Być może ten temat był już tu poruszany, jadenak nijak nie mogę go znaleźć. Moje pytanie brzmi następująco: Czy jeśli komornik zajął mi wynagrodzenie z tytułu długu mieszkaniowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.9 13:47:12

jak przebiega proces legislacyjny w gminie?

jak przebiega proces legislacyjny w gminie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.9 13:19:55

Umowa o dzieło - zleceniodawca z Belgii.

Witam,
Wykonywałem umowę o dzieło dla zleceniodawcy z Belgii. Kwota którą otrzymałem po przeliczeniu przez bank wynosi 600zł. Zleceniodawca nie rozliczył się z tego, więc nie mam jak uzupełnić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.9 13:17:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika