Forum prawne (strona 293)

Przekupiony notariusz? Wykorzystanie chorego człowieka.

Witam mam spore zmartwienie.
W latach 70 mój tata zakupił ziemie wchodząc w spółkę z swoim szwagrem i jego żoną. Niestety nasza mama nie była uwzględniona jako współwłaścicielka.
Po pewnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 21:55:19

Dzień dobry. Bardzo chciałabym o napisanie mi przykładu mowy końcowej sędziego za pobicie córki

Dzień dobry. Bardzo chciałabym o napisanie mi przykładu mowy końcowej sędziego za pobicie córki przez ojca. POMOCY ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 20:36:24

Czy komornika można zmienić na innego, czy porostu nie ma takiej opcji?

Czy komornika można zmienić na innego, czy porostu nie ma takiej opcji? komornik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 20:33:24

posiadam umowę zlecenie, i komornik zabrał 100% wynagrodzenia. pisałem do niego o zmniejszenie jego

posiadam umowę zlecenie, i komornik zabrał 100% wynagrodzenia. pisałem do niego o zmniejszenie jego poborów, odpowiedział mi że pisał do wierzyciela. Czy komornikowi ktoś zleca ile ma zabrać wynagrodzenia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 20:24:51

Jak i gdzie mozna wycofac zawiadomienia o przestepstwie

Jak i gdzie mozna wycofac zawiadomienia o przestepstwie zglosilem zawiadomienie o przestepstwie mego ojca ktory zneca sie i truje moja mame tylko zawiadomilem to w prokuraturze okregowej w Gdansku a oni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 18:48:47

Szkoła-narzucanie uczniom preferencji politycznych, ankiety kontrolujące poglądy, itp

Dzień dobry.
Jestem uczennicą państwowego Liceum Ogólnokształcącego. Od pewnego czasu w mojej szkole pojawiły się dziwne sytuacje.
1. Nauczycielka (nie Wiedzy o Społ.), zamiast prowadzić lekcję, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.5 17:40:20

Podatek przy handlu na działalności na zasadach ogólnych

Witam,

Mam pytanie odnośnie mojego opodatkowania. Wykonuję jednoosobową działalność gospodarczą jako przedstawiciel ubezpieczeniowo-finansowy. W związku z powyższym jestem na zasadach ogólnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 15:56:36

Elektroniczny wniosek o upublicznienie danych

Witam serdecznie :)

Ostatnio zainteresowałem się tematyką upubliczniania danych osobowych osób skazanych. Zainteresowałem się zwłaszcza elektronicznymi wnioskami. Z tego też tytułu mam pytanie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.4.5 15:35:33

Pomocy !!! Była znajoma chce mnie zniszczyć.

Witam.Mam problem.Jestem 13 lat po ślubie.Mam dwoje dzieci.Mój problem dotyczy żony, która prawdopodobnie jeszcze przed ślubem zaciągała kredyty i pożyczała pieniądze od obcych ludzi np.na samochód, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.4.5 14:53:13

Żona i jej długi

Witam.Mam problem.Jestem 13 lat po ślubie.Mam dwoje dzieci.Mój problem dotyczy żony, która prawdopodobnie jeszcze przed ślubem zaciągała kredyty i pożyczała pieniądze od obcych ludzi np.na samochód, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 14:49:50

Refundacja składek ZUS a zasiłek

A czy odprowadzałas składki na fundusz pracy? Generalnie polecam Ci sięgnąć do materiałów Eduself, poszukaj w sieci. Tam takie zawiłości i problemy są wytłumaczone ;) Mam nadzieję, że uda ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.5 14:14:11

Czy jeśli na podstawie wyroku zapłaciłem odszkodowanie poszkodowanemu, to muszę płacić odszkodowanie

Czy jeśli na podstawie wyroku zapłaciłem odszkodowanie poszkodowanemu, to muszę płacić odszkodowanie wymagane z policji jako odszkodowanie wypłacone funkcjonariuszowi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 13:27:9

Parking Spółdzielni Mieszkaniowej

Witam, mam następujący temat do analizy

Spółdzielnia Mieszkaniowa przekształciła ogólnodostępny parking mieszczący się na terenie spółdzielni na parking zamknięty przeznaczony dla lokatorów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 12:38:20

Alkoholizm, nietolerancja ojca mojego syna

Witam, Art. 111 par. 1 krio przewiduje przesłanki do pozbawienia rodzica władzy rodzicielskiej. Najczęstszą przesłanką jest rażące zaniedbywanie swoich obowiązków względem dziecka. W ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.5 11:32:8

ciąża a Zus

Witam
Mam parę pytań odnośnie zasiłku dla bezrobotnych i świadczenia dla kobiet w ciąży.
Mianowicie
1) czy można podpisać umowę o pracę na czas określony na
np. 2,5m-ca, 3,5m-ca, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 11:0:56

2013.4.5 10:58:51

dobrowolne alimenty na dzieci

Lepszym rozwiązaniem była by rozdzielność majątkowa, ale rozumiem że jej państwo nie mają. Aliemnty na dzieci od ojca dzieci który z nimi przebywa, mieszka zogdnie z prawem nie wchodzą ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.4.5 10:50:53

moja byla zona ma swoje dzieci i zada alimentow na siebie

Nie. Mimo że z pana winy, to po 5,5 roku po rozwodzie może sobie robić co chce. "Ma juz swoje dziecko a z drugim jest w ciazy", rozumiem że żadne nie jest pana tak? Sąd nie przyzna jej alimentów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.5 10:45:2

pozwolenie na budowe a mobilna budka gastronomiczna

Witam mam pytanie odnosinie pozwolenia na budowe.Nie dawno bylam z moim szefem w Starostwie w wydziale arch. i budowli opowiedzialam głównemu inzynierowi co chcemy zrobic i jak to chcemy zrobic,czyli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.5 10:0:31

Zmarły ojciec Proszę o pomoc!

Wzruszająca jest Pana troska o ojca - alkoholika. Sądzę jednak, że ewentualny pozew nie ma żadnych szans powodzenia. Powinien Pan zrozumieć, że społeczeństwo (podatnicy) nie powinno ponosić kosztów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.5 7:38:30

Zasiłki opiekuńcze

Mąż jest emerytem od 8 lat ,miesiąc temu wykryto u męża nowotwór prawego płuca z przerzutami do mózgu na dodatek przyplątała się cukrzyca jest na insulinie i lekach które ja mu podaję. Mąż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 20:1:38

Drzwi wejsciowe reklamacja

Witam,
w sklepie OBI zakupilam drzwi wejsciowe metalowe. Drzwi zostaly wniesione do domu po czym wyjechalismy na ferie. Po feriach firma montujaca zakladala drzwi. Po zamontowaniu i przy sciaganiu folii ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 17:48:8

Rękojmia za wady ukryte

Jestem wieloletnim posiadaczem i użytkownikiem samochodów firmy SKODA. Zakupuję je jako osoba prowadząca działalność gospodarczą już od roku 2003 zawsze w leasingu (3lata leasing a potem wykup). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 17:2:24

Dokuczanie psychiczne

Nękałem żonatą kobietę groziłem bo nie chciała się ze mną spotkać co mi grozi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.4 16:53:59

Moi rodzice przepisali na mnie ziemię przed ślubem. Po ślubie dopisałam męża do mojej ziemi,Teraz

Moi rodzice przepisali na mnie ziemię przed ślubem. Po ślubie dopisałam męża do mojej ziemi,Teraz żyjemy w separacji,on nie chcę oddać mi ziemi. Znęcał się nademną fizycznie i psychicznie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 16:46:8

Witam poszukuję kodu pkd zywiązenabo z otwarciem bezdotykowej miyjni samochodowej, ktoś podpowie??

Witam poszukuję kodu pkd zywiązenabo z otwarciem bezdotykowej miyjni samochodowej, ktoś podpowie?? Dziękuję z góry Kod PKD myjnia samochodowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 16:20:17

Sprzedaż darowizny przed upływem 5 lat!!!

Witam
Mam takie pytanie odnośnie sprzedaży nieruchomości przed upływem 5 lat. Mianowicie moja mama w 2011r. dostała darowizną dom od swojego ojca. Teraz chce go sprzedać a pieniądze z transakcji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 15:53:47

2013.4.4 15:44:46

Klient zakupił w biurze podróży imprezę turystyczną.Klient podesłany do biura przez znajomych z

Klient zakupił w biurze podróży imprezę turystyczną.Klient podesłany do biura przez znajomych z "drugiego końca" Polski. Sprawa załatwiana mailowo i telefonicznie.Klient wpłacił zaliczkę, ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 15:42:32

dług przetreminowany?

Witam.
Chciałam się dowiedzieć kiedy dług z racji niespłaconego kredytu staje się przeterminowanym , od jakiej daty liczy sie trzy lata-od dnia zawarcia umowy czy ostatniej raty?
Poza tym miałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 15:35:11

Renta rodzinna a praca za granicą

Renta rodzinna a praca za granicą Witam, uczę się i pobieram rente rodzinna po zmarłym ojcu. Renta przysługuje mi do konca sierpnia tego roku. Otrzymałam oferte pracy w Holandii i chciałabym wyjechać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 13:57:7

Witam, w roku 2012 zakupiłam działkę od PKP S.A. w wieczystym użytkowaniu. PKP było wieczystym użytkownikiem

Witam, w roku 2012 zakupiłam działkę od PKP S.A. w wieczystym użytkowaniu. PKP było wieczystym użytkownikiem ponad 15 lat a teraz ja jestem następcom prawnym. Czy według ustawy o przekształceniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 12:39:22

Czy mogę zostać ukarany grzywną z art 96$3 KW jeżeli moim pojazdem kierował ktoś inny a ja znam

Czy mogę zostać ukarany grzywną z art 96$3 KW jeżeli moim pojazdem kierował ktoś inny a ja znam tylko jego imię i nazwisko. w miesiącu lutym tego roku fotoradar zrobił zdjęcie na którym widać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 11:59:0

Witam serdecznie mój znajomy jest po rozwodzie , jego córka teraz w kwietniu będzie miała 18 lat,

Witam serdecznie mój znajomy jest po rozwodzie , jego córka teraz w kwietniu będzie miała 18 lat, obecnie jest w ciąży i własnie w swoje urodziny ma urodzić , ojciec jej dziecka jest pełnoletnii ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 11:9:15

Jak odzyskąć pieniądze ze spłaty z depozytu sądowego?

Dzień dobry,

W styczniu 2013 brat złożył do depozytu pieniądze które przysługują mi ze spłaty spadku zgodnie z nieprawomocnym zezwoleniemm. Wniosłam apelacje od zezwolenia na złożenie do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 10:56:56

jak sprawdzic swoj numer nip w internecie//?

jak sprawdzic swoj numer nip w internecie//? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 10:40:30

Uniwersytet chce zapłaty czesnego za studia na które nie chodziłam

Nie nie musi pan. Sekretariat wie kto jest studentem a kto nie, jak ktoś nawet nie odbiera legitymacji - szczerze powiedziawszy można zadzwonić i zrezygnowac telefonicznie tylko musi sie chcieć być ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.4 9:42:19

stoisko z grillem w parku

Na chłopski rozum, musi pan wykupić miejsce, mieć badania sanepidowskie, i zgodę na prowadzenie działalności gastronomicznej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.4 9:39:18

PO TO SKANDAL

No tak, bo za rządów PIS było elegancko ze wszystkim co nie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.4 9:36:30

długi przed ślubem

Mnie też ciekawi ten temat,jestem zagrożony długiem za bezumowne korzystanie z lokalu. Nie dawno spotkałem kobietę i mam zamiar związać się z nia oficjalnie, mój dług jest sprzed ślubu. Niestety ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.4 9:32:41

Roszczenia rodzeństwa

Możesz pójść do ROD doinformować się i przepisać działkę,
U nas przepisanie to wizyta właściciela i nowego właściciela w ROD, należy zapłacić za zmianę i się cieszyć z działeczki. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.4.4 9:29:44

Wyrejestrowanie samochodu z zajeciem komorniczym

Wyrejestrowanie samochodu z zajeciem komorniczym Witam, miałam wypadek samochodowy, zderzenie czołowe nie zmojej winy. Samochód nie nadawał sie do naprawy, wiec został zezłomowany, po tym fakcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 9:28:20

Wezwanie do zapłaty zmarłego

No ja niestety mam ten sam problem, listy do ojca przychodzą już 3 rok, na poczcie było to zgłaszane już 2 razy i dalej przychodzą. Poczta nie wiem czy nie rozumie że jak ktoś wyciągnie kopyta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.4 9:27:10

spadek po byłym małżonku

Znieść współwłasność po sprawie spadkowej, spłacając spadkobiercę i sprawa zamknięta powinna być. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.4.4 9:25:26

Jak sprawdzić w jakim banku Firma ma konto.

Jak sprawdzić w jakim banku Firma ma konto. Miałem sprawę w sondzie z pewną firmą która nie zapłacił mi za fakturę, komornik juz zajął jego konto ale tam nie ma żadnych pieniędzy. Od byłego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.4 8:49:49

Sex z nieletnią.

Sex z małolatą jakie to podniecające coś wspaniałego życzę Panu by młodsze się trafiały to pan poczuje że zyje. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.4.4 2:27:20

w roku 2012 prowadząc działalność na karcie podatkowej /wynajem kwater/ miałam obrót 25000,00zł-czy

w roku 2012 prowadząc działalność na karcie podatkowej /wynajem kwater/ miałam obrót 25000,00zł-czy muszę w tym roku mieć kasę fiskalną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.3 21:10:51

Pewna osoba pracuje w Domu Kultury jako instruktor. W zakresie czynności w ostatnim punkcie ma wpisane:

Pewna osoba pracuje w Domu Kultury jako instruktor. W zakresie czynności w ostatnim punkcie ma wpisane: wykonywać polecenia dyrektora zgodne z działalnością instytucji. Czy dyrektor może jej polecić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.3 17:0:24

jak napisać upoważnienie do orange?

W miesiącu styczniu tego roku dowiedziałem się że ktoś ustanawiając się moim pełnomocnikiem i wziął przez internet bardzo drogi telefon podpisując z orange umowę sprawę zgłosiłem na komendę ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.4.3 16:57:17

Problem z odzyskaniem podatku

Niedawno wróciłam z USA. Pracowałam tam przeszło 8 lat. Teraz chciałąbym odzyskac podatek, bo pracwałam w pełni legalnie. Przyczytałam w intenecie m.in tu http://www.euro-tax.pl/zwrot-podatku/z-usa/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.4.3 15:42:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika