Forum prawne (strona 295)

witam mam pytanie czy komornik moze zajac becikowe pozdrawiam prosze o szybkoa odpowiedz

witam mam pytanie czy komornik moze zajac becikowe pozdrawiam prosze o szybkoa odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.30 13:48:4

Zwrot kaucji za wynajmu mieszkania

Witam,

Wczoraj po rozwiazywaniu umowy z wynajmujacym lokalu, poinformowal nas ze nie odda nam kaucje zwrotna, poniewaz umowa jest na 12 miesiecy z miesiecznym okresem wypowiedzenia, a mieszkalismy tam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.30 13:19:33

zasiedzenie mieszkania

Witam!
Proszę o odpowiedż jakie warunki należy spełnić by przejąć mieszkanie na zasadzie zasiedzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.30 0:8:54

Problemy z komornikiem po wynajmie pokoju

Dziękuję za odpowiedź, zastosuję się do tych rad. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.29 23:11:16

Witam, chcialabym wiedziec kiedy ulega przedawnieniu dlug za abonament na telefon komórkowy?

Witam, chcialabym wiedziec kiedy ulega przedawnieniu dlug za abonament na telefon komórkowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 22:24:3

praca za granicą bez umowy i wynagrodzenia

Pracowałem w Belgi miesiąc. Pracodawca miał dowieść umowe o prace lecz jej nigdy nie dostałem. 10 dnia miesiąca miało wpływac na konto wynagrodzenie za prace, lecz teraz gdy do nie go dzwonie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 19:24:58

czy zrzekając się po zmarłym ojcu majątku oraz długów mogę starać sie o rentę rodzinną. Czy

czy zrzekając się po zmarłym ojcu majątku oraz długów mogę starać sie o rentę rodzinną. Czy ja nie strace. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 16:33:39

2013.3.29 15:24:48

Zakład zwalnia 140 osób. Czy przysługuje odprawa pracownikowi, który nie przepracował dwóch lat?

Zakład zwalnia 140 osób. Czy przysługuje odprawa pracownikowi, który nie przepracował dwóch lat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 14:3:59

zrzeczenie sie praw do mieszkania

No to po co się pan dał namówić? Czym pana zmusiła? Groźbą albo szantażem jakimś? Jak tylko tym że panu spokoju nie da to nic to panu nie da. Trzeba bardziej opisać sprawę bo narazie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.29 12:16:53

odrzucenie wniosku o obniżenie czasu pracy

witam. po urodzeniu dziecka i urlopie macierzyńskim musiałam na 2 lata wykorzystać urlop wychowawczy gdyż nie mogłam liczyć na pomoc od nikogo w opiece nad dzieckiem, po 2 latach moja sytuacja niewiele ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 8:20:53

Dzień dobry.Mam pytanie.w razie rozwodu czy będę musiał spłacić żone(lub załatwić jej lokum

Dzień dobry.Mam pytanie.w razie rozwodu czy będę musiał spłacić żone(lub załatwić jej lokum zastępczy) skoro mieszkaliśmy u moich rodziców(domek jedno rodzinny) a żona nie jest zameldowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.29 0:27:39

Zaczadzenie

Chciałem jeszcze dodać iż wywietrzniki powietrza które się znajdują w kuchni są czynne tzn , nie były "zatkane " ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.29 0:22:28

Dzień dobry. Mam zalane mieszkanie. Zarządzca budynku poinformował mnie, że usterka nastąpiła w

Dzień dobry. Mam zalane mieszkanie. Zarządzca budynku poinformował mnie, że usterka nastąpiła w części wspólnej i podał mi nr polisy OC budynku. Ubezpieczyciel odmówił jednach wypłaty odszkodowania. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 17:54:3

Czy można płacić krus, jeśli jest podpisana dzierżawa na 10L? Z góry dziękuje za odpowiedź

Czy można płacić krus, jeśli jest podpisana dzierżawa na 10L?
Z góry dziękuje za odpowiedź Moja mama posiada grunt rolny,który dała w dzierżawę sąsiadowi na 10L Teraz chce przepisac ziemię ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 17:1:28

mam pytanie pracowalam w firmie 6lat i zwolnilam sie z dnia na dzin za porozumieniem stron,w tym wykorzystalam

mam pytanie pracowalam w firmie 6lat i zwolnilam sie z dnia na dzin za porozumieniem stron,w tym wykorzystalam 7dni za rok 2013 urlop wypoczynkowy.Reszta urolu mi pozastała i czy pracodawca powinien mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 16:16:17

Ebay

Witam!

Mam następujący problem. Mianowicie kupuję różne przedmioty na ebay z Niemiec. Następnie te przedmioty sprzedaję na terenie Polski. Dotychczas robiłem to na "czarno" teraz chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 15:11:39

Mieszkanie spółdzielczo lokatorskie (sprawa spadkowa wkładu mieszkaniowego)

Witam,

Moja babcia przeprowadziła sprawę spadkową po śmierci drugiego męża, z którym mieszkała w mieszkaniu spółdzielczym lokatorskim. Jest członkiem spółdzielni i zameldowana w tym mieszkaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 14:16:18

Zgłoszenie zmian w fundacji, jakie druki? Dot. Złożenia sprawozdania, Zmiany adresu (w obrębie

Zgłoszenie zmian w fundacji, jakie druki?
Dot.
Złożenia sprawozdania,
Zmiany adresu (w obrębie gminy),
Odwołania członka zarządu,
KRS-Z20,KRS-ZN,KRS-ZK,RG-1,NIP-2 + sprawozdanie, uchwały, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 11:47:59

Jak uniknąć utraty prawo jazdy po alkoholu !

Jak uniknąć utraty prawo jazdy po alkoholu ! Jak uniknąć utraty prawo jazdy po alkoholu , we krwi wykryto 0,17 promila alkoholu w kolejnym było 0,16 . Tata jest jedynym żywicielem rodziny a pracuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 10:32:59

Jak uniknąć utraty prawo jazdy po alkoholu !

Jak uniknąć utraty prawo jazdy po alkoholu ! Jak uniknąć utraty prawo jazdy po alkoholu , we krwi wykryto 0,17 promila alkoholu w kolejnym było 0,16 . Tata jest jedynym żywicielem rodziny a pracuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 10:32:8

Przejście na czerwonym świetle

1. Czyli nie grozi mi żadna kara poza tą , którą mogą wymierzyć mi moi rodzice ?

2. Mandat odpada ze względu na wiek , a co z sądem ? Czy mogę zostać pozwany? (teoretycznie nie ma to sensu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.28 10:10:56

Wyłudzenie

Nic nie robić, jak założy sprawę w sądzie w co wątpię to będzie słowo przeciw słowu bez świadków plus bez papierów. Czyli nie do udowodnienia. Naturalnie różne są cwaniaki ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.3.28 10:1:34

Gdzie można zgłosić nielegalną sprzedaż ?

Do urzędu skarbowego  bo oszukuej skarb państwa i na policję bo "może" są kradzione ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.28 9:52:22

kara od mojego bylego zleceniodawcy

No to gruby grubas jakubie jesteś że tak powiem. Jak nie masz żadnego papierka to trochę lipa będzie chyba co nie. Ale szczerze powiedziawszy nie dziwie się bo ja tez nie trzymam papierów ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.28 9:50:55

2013.3.28 9:42:26

Rozwód (bardzo dużo pytań) PROSZĘ O ODP. WAŻNE!!!

Porada numer 1 - w tak rozbudowanej sprawie nie pomoże pani forum ale prawnik, więc może tutaj proszę pytać o pomoc.Porada numer 2 - może się nieco samemu doodukować i doczytać więcej o temacie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.28 9:37:39

podrobienie podpisu

Kto podrobił? Matka żyje?Na policję zgłosić można jak najbardziej.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.28 9:33:50

granice dzialki

Księgi wieczyste, mapa działki dokładna z wyznaczeniem metrażu i granic działki i tyle. Jak geodeta wystawi nie gozdne z planami zaświadczenie zaskarżyć je albo coś w ten deseń. Ale przede wszystkim ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.28 9:24:35

problem z mężem

Przede wszystkim może pani wznowić postępowanie alimentacyjne jeżeli coś się zmieniło na pani nie korzyść, np. zachorowała pani lub pani warunki życioe pogorszyły się. Po drugie przestać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.28 9:22:18

sprzedarz garażu z procentowym udziałem w nieruchomości

Wspólnota liczy 11 mieszkań w tym 6 prywatnych. Każdy mieszkaniec ma prawo urzytkować lub posiada - obok budynku mieszkalnego - pomieszczenie gospodarcze lub garaż. Cały teren podwórka należy do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.28 9:16:22

uznalem dziecko nie swoje

Sąd może zadecydować o widzeniach ocja z dzieckiem oraz alimentach na nie. Ale sąd przede wszystkim kieruje się dobrem dziecka nie rodzica, jeżeli uzna że lepiej jeśli ojciec pozostanie na uboczu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.28 9:10:27

Czy istnieje możliwość przekazania nabytego już spadku (potwierdzone orzeczeniem sądowym) w postaci

Czy istnieje możliwość przekazania nabytego już spadku (potwierdzone orzeczeniem sądowym) w postaci spółdzielczego własnościowego lokalu mieszkalnego (sądownie przysługuje mi 1/12 tego mieszkania) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 23:25:40

po obejżeniu samochodu w komisie dałem zaliczkę 1000zł za przetrzymanie auta kilka dni. przy odbioże

po obejżeniu samochodu w komisie dałem zaliczkę 1000zł za przetrzymanie auta kilka dni. przy odbioże okazało się,że jest uszkodzona pompa paliwowa.własciciel nie chce zwrócić mi zaliczki co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 23:19:46

Zatrzymanie męza do przesluchania (alimrnty)

Moi dordzy, postaram się opisac dokładnie sytuację.
Moj mąz jest podjerzanym w sprawie niealimentacji. Pod adresem, na który przychodziły wezwania nie mieszkamy od ok 3 lat, a rodzina nie informowala ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.27 23:17:48

właściciel udziałów spółki zoo a zasiłek dla bezrobotnego

Witam
Posiadam udziały spółki zoo i jestem członkiem zarzadu, poza tym własnie rozwiązano ze mną umowę o prace w innej firmie w której pracowałem kilka lat.
Czy przysługuje mi status osoby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 22:32:11

Kazus, wskazówka, porada, prawo handlowe

Witam,
mam do zrobienia kazus z prawa handlowego staram się go zrobić, ale chyba potrzebuje pomocy- nie zrobienia przez kogoś tylko jakiś podpowiedzi/ wskazówek.Czytałam KSH i połączyłam kilka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 21:13:15

Odebranie praw rodzicielskich

Witam ponownie!
Sprawa dotycząca odebrania praw rodzicilskich już się odbyła ze skutkiem ograniczenia praw do możliwości dowiadywania się w ośrodku zdrowia bądź szpitalu o stan zdrowia dziecka. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.27 21:3:0

obecnie jestem na urlopie wychowawczym i jestem w drugiej ciązy. Chcę przerwać urlop i wrócicć do

obecnie jestem na urlopie wychowawczym i jestem w drugiej ciązy. Chcę przerwać urlop i wrócicć do pracy. Dodam ,że mam umowę na czas nieokreślony a ostatnio w firmie była restrukturyzacja. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 20:15:43

Dzien Dobry Panu Mam pytanie odnosnie zawieszenia dzilalnosci gospodarczej w Polsce. Mieszka obecnie

Dzien Dobry Panu
Mam pytanie odnosnie zawieszenia dzilalnosci gospodarczej w Polsce.
Mieszka obecnie w Niemczech a otwarta mialem dzialalnosc w Polsce za ktora placilem ZUS przez caly poprzedni rok 2012 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 15:48:33

Witam. Chciasłam się dowiedzieć, czy jeżeli dostalam wezwanie w charakterze świadka na sprawę rozwodową,

Witam. Chciasłam się dowiedzieć, czy jeżeli dostalam wezwanie w charakterze świadka na sprawę rozwodową, którego nie odebrałam, to czy poniosę jakieś konsekwencje za niewstawienie się na sprawę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 15:41:59

witam jestem w ciazy na zwolnieniu czy komornik moze mi zabrac wynagrodzenie

witam jestem w ciazy na zwolnieniu czy komornik moze mi zabrac wynagrodzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 14:17:16

Miałem zasadzone koszty sądowe w wysokości 500 zł. Sprawa trafiła do komornika ale po otrzymaniu

Miałem zasadzone koszty sądowe w wysokości 500 zł. Sprawa trafiła do komornika ale po otrzymaniu od komornika wszczęcia postępowania ja osobiście wpłaciłem pieniądze do kasy Sądu. Zaniosłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 13:9:22

jak sprawdzic firme holenderska czy taka istnieje?

.hollcert.nl-jak sprawdzic czy ta firma istnieje i czy nie oszukuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.27 13:7:52

Witam, mam pytanie co zrobić kiedy otrzymuję maile z biura windykacji prawnej z wezwaniem do zapłaty

Witam, mam pytanie co zrobić kiedy otrzymuję maile z biura windykacji prawnej z wezwaniem do zapłaty za korzystanie z portalu pobieraczek? Płacić, czy nie płacić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 11:54:20

Mandat ze Szwajcarii

Mandat ze Szwajcarii Po służbowej wizycie w Szwajcarii przyszedł na adres firmowy mandat za przekroczenie prędkości. Mandat był na moje nazwisko ale z błędną data urodzenia. Przyszło już ponaglenie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 10:46:23

Przepisanie własności.

[cytat]

Witam, Razem z żoną mamy pytanie, rodzice chcą przepisać dom na mnie i dwóch moich braci z tym, że jeden brat niczego nie chce, a my mamy obawy czy w późniejszym czasie nie upomni się ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2013.3.27 3:37:52

Witam, moja mama ma dostać w spadku dom z działką po teściu. Moi rodzice są rozwiedzeni. Mama obawia

Witam, moja mama ma dostać w spadku dom z działką po teściu. Moi rodzice są rozwiedzeni. Mama obawia sie, że w przypadku przyjecia spadku, po śmierci dziadka, będzie zmuszona wypłacić 4 synom( ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.27 0:51:27

Witam ile można w tym roku dorobić do renty.

Witam ile można w tym roku dorobić do renty. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 19:35:30

Podział mieszkania po rozwodzie

NAJPIERW WPŁATA PÓŻNIEJ ŚLUB. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.3.26 18:49:19

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika