Forum prawne

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

Witam.
Jakiś czas temu nie do końca będąc świadomą że to przestępstwo, za namową koleżanki z pracy zgrałyśmy zdjęcia naszej szefowej z jej laptopa. Nie było żadnych haseł,laptop zostawiła włączony. Zdjęcia te sobie u mnie były, zapomniałam o nich totalnie,nie chciałam ich wykorzystywać nigdzie, w żaden sposób.
Niedawno druga koleżanka w pracy dowiedziała się o tych zdjęciach, poprosiła bym jej je pokazała. No to zgrałam zdjęcia na płytę. Potem je usunęłam ze swojego dysku. Był to tylko ten jeden raz...
Pech chciał, że cała sprawa wyszła na jaw :(

zostałam zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK
próbowałam się dogadać, pod pretekstem wystawienia mi nowego świadectwa bez dyscyplinarki i nie wnoszenia sprawy do sądu napisałam oświadczenie co i jak szefowej z moim podpisem, ale ona się z tego wycofała. Łapałam się wszystkiego i znowu głupotą się poszczyciłam...

nigdy nie byłam karana, żałuję tego co zrobiłam, bardzo. :(

zdaję sobie sprawę, że będę ukarana ale mam kilka pytań:

1. jaka kara mi grozi - do 2 lat ok, ale ile realnie?
2. jak to załatwić szybko? czy tu obowiązuje dobrowolne poddanie się karze? czy wtedy wyrok jest wyższy?
3. po jakim czasie ulega ten czyn wymazaniu z rejestru skazanych?
4. czy jest możliwe dostanie tylko grzywny bez wyroku z wpisem do rejestru skazanych? ile taka grzywna?, czy poszkodowany ma wpływ na jej wysokość? szefowa jest bogata - ja niestety ledwo wiążę koniec z końcem...
5. czy jest możliwe zastosowanie Warunkowego umorzenia postępowania karnego? Art. 66. § 1. jeśli tak to jak to zrobić? by nie doszło do rozprawy?
6. czy jest coś jeszcze by jak najłagodniej to wszystko przejść. Nie ma szans na pojednanie :(
7. czy będą sprawdzać mi na komputerach domowych czy mam te pliki?

jest mi strasznie źle, głupia jestem i tyle - mam 2 dzieci, nawet mandatu za parkowanie nie mam, a tu taka sprawa :(


Bardzo proszę pilnie o odpowiedzi...

2013.1.25 11:14:51

Odpowiedzi w temacie: art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!! (2)

i jeszcze jedno

komputer był niezabezpieczony,bez hasła, nie włamywałam się...

w art.267 jest napisane
Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie (...)

a ja się nie włamywałam!!!

czy w związku z tym ten artykuł znajduje tu zastosowanie? jeśli nie to jaki?

2013.1.25 11:29:40

Witam,

Art. 267 kk dotyczy uzyskania informacji bez uprawnienia czyli bez zgody w tym przypadku właściciela laptopa. Nie musi być włamanie poprzez złamanie haseł dostępu. Zadała Pani bardzo wiele pytań. Realnie prawdopodobnie będzie Pani miała grzywnę i warunkowe umorzenie postępowania. Jednak i tak figurować będzie Pani jako osoba karana. Co do zatarcia zależy to od wyroku w przypadku zawieszenia lub warunkowego umorzenia zatarcie następuje z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Oczywiście może Pani zgodzić się w ramach art. 335 kpk w akcie oskarżenia albo w ramach art. 387 kpk do czasu zakończenia I przesłuchania oskarżonej na rozprawie głównej złożyć wniosek o tzw. samoukaranie się. Ja bym powalczył. Kwestia dobrego przeprowadzenia postępowania dowodowego ale od początku już w postępowaniu przygotowawczym.
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt tel.
Kancelaria Adwokacka
adw. Piotr Meller
502-199-050, 504-260-672

2013.1.29 15:16:28

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika