Zabezpieczenie kredytu w formie ubezpieczenia na życie

Odpowiedzi w temacie (0)

Unkis

30.1.2013

Witam wszystkich. Chciałem prosić Was o pomoc w takiej sprawie. Dwa lata temu razem z żoną wzięliśmy wspólnie kredyt. Z racji tego że tylko ja uzyskiwałem dochody a żona była bezrobotna bank zgodnie ze swoim regulaminem wymagał ode mnie zabezpieczenia kredytu w formie polisy na życie. I tak też mamy wpisane w umowie kredytowej jako jeden z punktów zabezpieczenia kredytu. Obecnie żona pracuje od ponad roku i w związku z tym złożyliśmy do banku wniosek z prośbą o rezygnację z takiego zabezpieczenia powołując się na regulamin który jest załącznikiem do naszej umowy. Do wniosku na życzenie banku załączyliśmy Pity, zaświadczenia o zatrudnieniu oraz inne wymagane dokumenty. Dzisiaj otrzymałem od banku negatywną odpowiedź a bank argumentuje swoją odpowiedź że nie chce rezygnować z tego zabezpieczenia nie podając żadnych konkretów. Proszę was o pomoc czy jest na to jakiś przepis i czy bank może odmówić mi zmiany zapisu w umowie i żądać dalej ode mnie polisy wbrew zapisom regulaminu. No bo w takim razie po co ten regulamin. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Ubezpieczenie kredytu

  Każdy kto miał okazję zaciągnąć kredyt w banku spotkał się z koniecznością uzyskania nieskończonej liczby zabezpieczeń. Bank, chroniąc się przed niewypłacalnością kredytobiorców pragną (...)

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 9.11.2004

  Zdolność kredytowa

  Konieczność wykazania zdolności kredytowej przez kredytobiorców może być przez niektórych odbierana jako szykana. Należy jednak pamiętać, że bank – tak jak każdy podmiot posiadający (...)

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)

 • 27.5.2017

  Łatwiejsze wystawianie e-zwolnień, a od połowy 2018 r. koniec z papierowymi zwolnieniami

  Ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych (...)