Forum prawne (strona 296)

Czy żona zmarłego brata dziedziczy część spadku po jego siostrze?

Jest testament, więc jeżeli nie zostanie podważony to wszystko będzie ok. Jednak we wniosku o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu też trzeba wymienić wszystkich uczestników w sprawie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.26 18:3:39

Czy pracodawca może umieszczać zdjęcia pracowników na tablicach w swojej siedzibie bez zgod pracownika?

Czy pracodawca może umieszczać zdjęcia pracowników na tablicach w swojej siedzibie bez zgod pracownika? Jeden z pracownkików mojego pracodawcy wykonał mi zdjęcie za moją zgodą. Ostatnio moje zdjecie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 16:46:15

Czy pracownicy, która przez rok była na wychowawczym należy się wypłata ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy?

Witam,

Piszę z zapytaniem bo mam duży problem z pracownicą i przyrzekłam, że już nigdy nikogo nie zatrudnię na umowę o pracę!!!

Zatem moja pracownica w dniu otrzymania umowy o pracę na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 14:26:31

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r emerytury .sprawa dotyczy wyroku TK z XI 2012 w sprawie w/emerytur i niezgodnego z prawem ich wstrzymania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 14:18:32

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r

proszę o wzór odwolania do sadu w zwiazku z decyzją zus odmawiajacej wyplę zawieszonej 1.X.2011r emerytury .sprawa dotyczy wyroku TK z XI 2012 w sprawie w/emerytur i niezgodnego z prawem ich wstrzymania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 14:18:3

alimenty, a praca na umowę zlecenie

Nie. Rodzic może a nie musi nie płacić alimentów. Ale jeżeli okaże się że zarabia pani to 1500 zł to pewnie świadczenia alimentacyjne na ten okres zostana przerwanę. Ale ine utracone. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.3.26 13:41:19

odpowiedzialność w umowie o dzieło - proszę o wskazówki

Co do tego  co zrobić , jeśli wykonawca wykonuje dzieło wadliwie można przeczytać tutaj. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.26 13:36:56

gdzie zgłosić nie legalną sprzedaż ?

Fiskus najlepiej, bo to już oszukiwanie organów podatkowych. Na policję o ile ma pan podejrzenie że sprze jest kradziony. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.26 13:33:33

JAK OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ FIRMY JEDNOOSOBOWEJ

Może artykuł o spółce jednoosobowej nieco panu pomoże nie piszą tam tylko podstawowych informacjiktóre pan zna ale tez nieco wiecej albo artykuł z tąd. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.26 13:32:37

Zabezpiecznie prawne pomysłu biznesowego ?

Dzięki za szybką odpowiedź.

A jak wygląda praktyczność takiego zabezpieczenia? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.26 13:31:12

anulowanie notarialnego upoważnienia???

Tutaj chyba przydqa się coś więcej niż zwyczajan odpowiedź na forum prosze zapytać racz jeszcze tutaj. Pomogą w 24 godziny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.26 13:29:26

prawo lokatora

Jestem z miasta i u mnie też wiadomo jak ktoś nie płaci i że ma zadłużenie, u mnie w spółdzielni ma się rozumieć. Naturalnie nic nie proadzę na odchyły mieszkańców terenów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.26 13:15:52

Kończąca się umowa na okres próbny, a L4

Witam,

Mam podpisaną umowę na okres próbny (3 miesiące), która wygasa za 2 dni. Pracodawca prawdopodobnie nie przedłuży ze mną umowy. Od jakiegoś czasu kiedy pracuje bolą mnie plecy możliwe, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 12:34:43

Przesył mediów przez prywatną działkę a rekompensata dla właściciela działki

Proszę o poradę .Wraz z małżonką jesteśmy właścicielami mieszkania ( od niedawna)w dwurodzinnym domu.
Właścicielem drugiego mieszkania jest jedna osoba emeryt , lokale te stanowią odrębną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 10:37:30

W 2010 roku byłam prokurentem spółki z o.o. Z kapitałem zagranicznym. W grudniu 2010 rozwiazalam

W 2010 roku byłam prokurentem spółki z o.o. Z kapitałem zagranicznym. W grudniu 2010 rozwiazalam umowę o pracę i posiadam pisemne odwołanie prokury podpisane przez prezesa. Społka powołała nowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 8:39:53

Czy mając zakład stolarski mogę prowadzić jednocześnie usługi mechaniczne?

Czy mając zakład stolarski mogę prowadzić jednocześnie usługi mechaniczne? Mam zarejestrowaną działalność jako Zakład Stolarski czy mogę rozszerzyć ją o usługi mechaniczne nie zmieniając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.26 8:38:26

Oskarżyciel posiłkowy - kiedy traci status

Witam,

proszę o poradę w następującej kwestii.
W 2006.04 wysłałem zawiadomienie do prokuratury o popełnienie przestępstwa ściganego z urzędu (facet uderzył mnie w sposób gdzie leczenie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.25 21:3:26

Jestem zarejestrowany płatnikiem Vat UE. Mam NIP europejski itp. Chciałbym się dowiedzieć w jaki

Jestem zarejestrowany płatnikiem Vat UE. Mam NIP europejski itp. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę za granicą poprosić o FV. Przykładowo jadę na słowację kupuję w markecie budowlanym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 20:53:46

Czy nalezy sie zasilek pielegnacyjny osobie ktorama stwierdzona diagnoze stwardnienie rozsiane miesiac

Czy nalezy sie zasilek pielegnacyjny osobie ktorama stwierdzona diagnoze stwardnienie rozsiane miesiac po 21 urodzinach i na jakie swiadczenie moze liczyc? Osoba ta jest chora od dwoch lat, z orzeczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 20:49:23

czy intrum justitia moze sprzedac dlug do publicznej wiado

czy intrum justitia moze sprzedac dlug do publicznej wiado mam maly dlug do splacenia i przyslali mi wiadomosc ze moga mnie
podac do sprzedazy do publicznej wiadomosci jak media prasa itp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 20:43:31

Witam, potrzebuję pomocy w pewnej kwestii ponieważ w internecie na różnych forach różnie pisze

Witam, potrzebuję pomocy w pewnej kwestii ponieważ w internecie na różnych forach różnie pisze i już sam nie wiem jak to jest do końca. Mianowicie chodzi mi o okres wypowiedzenia umowy o pracę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 19:48:5

chcialabym uzyskac informacje na temat uowy o prace otoz jestem w ciazy pracuje w salonie fryzjerskim

chcialabym uzyskac informacje na temat uowy o prace otoz jestem w ciazy pracuje w salonie fryzjerskim jestem obecnie na 3 miesiecanym stazu z urzedu pracy chcialabym dostac umowe o prce zeby dostawac zasilek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 19:14:10

czy komornik moze zajac i zlicytowac mieszkanie w ktorym zamieszkuje dziecko niepelnosprawne

czy komornik moze zajac i zlicytowac mieszkanie w ktorym zamieszkuje dziecko niepelnosprawne mieszkanie kupione za kredyt z chipotekom komornikopciazyl wynagrodzenie za inne kredyty moje i zony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 16:42:37

Problem z akademikiem

Witam!

Piszę z pewnym pytaniem. Moja dziewczyna wynajmuję pokój w akademiku w Białymstoku Politechniki Białostockiej. Zamieszkuję pokój 2 osobowy, gdyż jest on większy i wygodniejszy. Problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 16:41:11

Skarga

Witam.
Muszę napisać skargę na członka rodziny. Szukałam w Internecie, jak to zrobić. Są skargi na różne instytucje, sąsiada, ale na członka rodziny nie mogę znaleźć.
Jestem w dość skomplikowanej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.25 16:24:41

zajęcie komornicze,proszę o porade

Proszę o jaką kolwiek odpowiedz na moje pytanie,a brzmi ono tak.mąż jeszcze przed ślubem miał kredyt który spłacał jeszcze po slubie.niestety stracił pracę i zrobiły się zaległości.bank ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 15:53:57

jestem osoba bezrodotna i złapały mnie kanary jak sie od tego odwołac

jestem osoba bezrodotna i złapały mnie kanary jak sie od tego odwołac ... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 15:42:51

Odroczenie wyroku

Witam,
Zostalem skazany na kare pozbawienia wolnosci w wymiarze roku i 2 och miesiecy zgodnie z sygnatura akt II K 96/04.
Jestem poszukiwany europejskim listem gonczym.
Od siedmiu lat przebywam poza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.25 15:21:41

Domek gospodarczy

Witam,
Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować oraz zmienić sposób użytkowania na budynek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 14:38:11

spalil mi sie dom wynajmuje przez gmine lokal nalerzacy do polici ale ten lokal przejmuje urzad gminy

spalil mi sie dom wynajmuje przez gmine lokal nalerzacy do polici ale ten lokal przejmuje urzad gminy skonczyla mi sie umowa najmu co zrobic chca mnie wyrzucic odcieli ogrzewanie w czyjej gesti jest przedluzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.25 11:2:0

Czy dawać dziecko ojcu ??

witam, moj problem polega na tym, że rozwiodłam się i mam dziecko. mój były mąż dostał prawo widzenia w jeden dzien tygodnia przez 6 godz. ja jestem z dzieckiem 24 h na dobę od pon do sob. w niedziele ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.25 8:46:13

podział majątku a zwrot kosztów remontu-pilne

Witam

Przedmiotem sporu jest mieszkanie o pow. 170m kwadratowych

Sprawa ma się następująco. Mam troje rodzeństwa. Około 20lat temu (zaraz po śmierci Ojca) Matka dała w darowiźnie córce (Mojej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.24 20:31:1

Witam. Mam dość nietypowy problem, przynajmniej tak mi się wydaje... do rzeczy mieszkam w mieścinie

Witam.

Mam dość nietypowy problem, przynajmniej tak mi się wydaje... do rzeczy mieszkam w mieścinie gdzie jest zabudowa szeregowa, mój dom ma wspólną ścianę z domem,który został poddany gruntownemu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.24 18:55:55

Pomocy - ślub na Filipinach.

Witam Państwa,

Mam w planie w tym roku wyjechać na Filipiny z moją narzeczoną i zawrzeć tam z nią związek małżeński po czym wrócić ponownie do UK, gdzie mieszkamy oboje.
Nie chcemy robić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.24 16:21:40

Działanie w celu dobrowolnego odejścia

Witam serdecznie;
Od ponad miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim L4 z powodu wypadku podczas pracy. Od tego momentu do dnia dzisiejszego miało miejsce szereg zdarzeń dla mnie "niekomfortowych " ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.24 14:55:25

Brak zgody na zamieszkanie

Witam.

Mieszkam w domu moich dziadków, babcia nie dawno zmarła, a z dziadkiem jestem na wojennej ścieżce. Niedługo wychodzę za mąż i będę chciała z mężem mieszkać w domu dziadków, gdzie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.24 14:25:58

Dlaczego listonsze nie mogą zwrócić listów z sądu, chociaż wiedzą że np.adresat wyprowadził

Dlaczego listonsze nie mogą zwrócić listów z sądu, chociaż wiedzą że np.adresat wyprowadził się.W tym przypadku zostawiają awizo bez awiza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.24 10:52:7

gdzie umieścić przychód z pit8c,jako nagroda w programie lojalnościowym formuła santander w pit36

gdzie umieścić przychód z pit8c,jako nagroda w programie lojalnościowym formuła santander w pit36 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.24 9:36:41

Policja i konfikata komputera

Działania policji w takich sprawach są co najmniej nielogiczne. Wykonują to na zlecenie prokuratury, zazwyczaj policjanci wykonujący czynności służbowe( najczęściej na zasadzie kradzieży)nie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.3.24 2:34:25

Witam!! Pracodawca nie zapłacił za badania wstępne, mam rachunek z września 2012, czy mogę nadal

Witam!! Pracodawca nie zapłacił za badania wstępne, mam rachunek z września 2012, czy mogę nadal się ubiegać o zwrot kosztów za badania?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.23 22:47:0

Forma rozliczenia

Witam!

Mam pewien problem.
Mam 19 lat i wykonywałem dla pewnej rosyjsko-polskiej firmy 2 zlecenia na zaprojektowanie stron internetowych.
Problem polega na tym, że nie podpisaliśmy żadnej umowy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.23 20:11:58

Rozwód a wykup mieszkania spóldzielczego lokatorskiego.

[cytat]

jestem po rozwodzie 24 lata przekształcenia dokonałam już po rozwodzie chćę sprzedać mieszkanie bo jest na 4 piętrze cz muszę mieć zgodę męża cz moze być pełnomocnikiem jego brat ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.3.23 18:38:29

WSA Zwolnienie z opłat(y) sądowej w wysokości 200zł

Czy jako student studiów dziennych (nie otrzymujący stypendium socjalnego w tym roku akademickim 2012/13 - moja mama przeszła we wrześniu 2012 na emeryturę, tata jest już od dłuższego czasu emerytem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.23 16:4:58

sprzedaz mieszkania deweloperskiego zbez przylacza elektrycznego

witam mam poważny problem z kupionym mieszkaniem deweloperskim .
we wrześniu ur. podpisałam akt notarialny z którego wynika że są wszystkie media jest też odbiór budowlany budynku - czyli ze inwestor ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.23 10:11:36

Zmiana danych osobowych w dowodzie rejestracyjnym samochodu po 30-dniach

Witam serdecznie,

niestety zdaryło mi się przeoczyć termin 30 dni na zmiane dowodzie rejestracyjnym samochodu danych osobowych (nazwiska po ślubie) Czy coś mi grozi? Wiąże się to z dodaktowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.23 7:47:39

PRZEMOC PSYCHICZNA PRZEZ MEZA!!POMOCY ,JESTEM W CIĄZY..POMOCY

Witam. Moim zdaniem to jest tak jeśli chodzi o kłutnie i wyzwiska...prawda leży gdzieś pośrodku..przemoc fizyczna to już inna sprawa.nie wypowiadam się..Wiesz co możesz zglosić w opiece spolecznej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.23 0:44:26

stowarzyszenie powstało w 2012 r.nie prowadzi diałalności gospodarczej i wpłyneły na konto wyłącznie

stowarzyszenie powstało w 2012 r.nie prowadzi diałalności gospodarczej i wpłyneły na konto wyłącznie 3 darowizny od osób fizycznych na kwotę łaczną 8100zł. Ne było natomiast żadnych wydatków. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.22 22:37:26

Jeżeli moja matka podżyrowała kredyt obcej osobie i kredytobiorca zmarl i moja matka jako jej żyrant

Jeżeli moja matka podżyrowała kredyt obcej osobie i kredytobiorca zmarl i moja matka jako jej żyrant tez zmarła po jakims czasie przyszlo pismo ze musze splacic kredyt matki(żyranta) a kredytobiorca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.22 17:27:57

Ciąża i praca oraz wynagrodzenie. POMOCY.

Witam. Mam pytanie. Jestem zatrudniona na umowę o pracę. Obecnie jestem w ciąży i przepracowałam u pracodawcy 1 dzień. W rozmowie z ZUS-em uzgodniliśmy, że to pracodawca płaci mi wynagrodzenie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.22 15:23:38

jak sformuowac apelacje i do czego sie odniesc aby ewntualnie zmniejszyc sume lub czy da sie ja zamienic

jak sformuowac apelacje i do czego sie odniesc aby ewntualnie zmniejszyc sume lub czy da sie ja zamienic na jakies prace spoleczne itp. ? zostalem oskarzony o 286 paragraf1kk, 284par2kk i 297 par 1 kk... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.22 15:22:30

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika