Forum prawne (strona 396)

Montaż anteny satelitarnej a ochrona wyglądu elewacji w prawie autorskim.

Witam serdecznie,

Zakupiłem nowe mieszkanie. W umowie sprzedaży mam zawartą następującą klauzulę:

?... przyjmuję do wiadomości, że wygląd elewacji budynku objęty jest ochroną wynikająca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.7 13:48:42

Czy właściciel może nagle zamieszkać w pokoju obok?

Witam.
Wynajęłam pokój w mieszkaniu dwupokojowym w ,którym mieszkała już inna kobieta.Osoba ta wyprowadziła się a do pokoju obok wprowadził się właściciel.Czy ma takie prawo???Nie chcę mieszkać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.7 10:57:24

Wymeldowanie a zamiana mieszkanie. PILNE

Witam.

Mam pytanie, czy jeżeli główny najemca zamienia się na mieszkanie może sam wymeldować lokatorów? Czy zameldowanie przechodzi na drógie mieszkanie? Co jeżeli któryś z mieszkańców ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.7 10:57:24

Pomyłka Banku czy człowieka?

Witam***
Bank wpisał mi w BIK, komentarz, że mam egzekucję.
Egzekucji nigdy nie miałam,
Kilka razy opóźniłam się w spłacie raty za co bank chciał wypowiedzieć mi umowę o kredyt.
Uregulowałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.7 10:33:32

ustanie kurateli

Hej, mam takie pytanie kiedy ustaje dokładnie kuratela? Nie mogę tego znaleźć czy w momencie kiedy ustaje z chwilą ukończenia tej sprawy czy w innym momencie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.7 8:27:52

Skanowanie czasopism przez stowarzyszenie

Pomóżcie,bo nie wiem co robić. Działam w stowarzyszeniu, które często posiłkuję się specjalistycznymi magazynami. W związku z tym że są to wersje papierowe, które ulegają zniszczeniu, no ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.7 8:14:41

uzywanie granatów dymnych jest zabronione?

Jak użyjesz a ktoś uzna że to pożar i przyjedzie straż, dolicz sobie do kosztów zabawki koszta akcji strażackiej (w przybliżeniu 3 tys. zł.) plus wyrok w sądzie podobny jak za nieuzasadnione ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.7 8:1:57

bez podstawne uzycie broni hukowej

Jak cię dorwie policja, to poza tym ze będą uważać że masz prawdziwą broń i cie nieźle sponiewierają to spoko. Konfiskata będzie, bo straszysz ludzi. Może nawet skierowanie na badania psychiatryczne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.7 7:55:7

szantaż chłopaka obcokrajowca

Witam,

Mój były chłopak, który jest Portugalczykiem, szantażuje mnie mailowo i telefonicznie, że wyśle moje roznegliżowane zdjęcia, które nawiasem mówiąc zrobił bez mojej wiedzy i zgody, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.7 1:21:50

Obciążenie komornicze

Moja sytuacja przedstawia się następująco: Moi rodzice dwa lata temu, z tego, co mi wiadomo, z pomocą znajomego założyli nielegalne podłączenie energii elektrycznej. Dostawca oddał sprawę do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 20:48:22

Problem z bankiem

Witam. Mam problem z bankiem Getin wczoraj tj 5.11 mój bank księgował wszystkie operacje które robiłam z dnia 23.10 (ładnie 10 dni im to zajmuje :-)) i na koncie wyszło że wolne środki mam 190zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.6 19:22:59

rozwod Polakow w Luksemburgu

Witam wszystkich serdecznie. Pisze do was i licze na pomoc, chodzi mianowicie o to ,ze ja z mezem jestesmy Polakami, siedem lat po slubie, ktory odbyl sie w Polsce. Teraz od jakis 3 lat mieszkamy -nadal ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2012.11.6 19:3:21

roboty publiczne

witam ma pytanie dostałem umowe o prace w ramach robot publicznych z PUP na 2miesiące moje pytanie jest takie pracuje juz 12 dni , i może się zdażyc taka sytuacja że trafi mi sie wyjazd za granice ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 18:36:37

Czy to prawda, że posiadanie w polsce wytrychów jest nielegalne?

Czy to prawda, że posiadanie w polsce wytrychów jest nielegalne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 17:50:7

Zaświadczenie od lekarza = obdukcja?

Witam. Przeczytałem, że obdukcję może zrobić każdy lekarz. Zostałem pobity i poszedłem na policje, policjant, który mnie przyjął powiedział, że muszę przyjść z obdukcją albo zaświadczeniem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.11.6 16:36:13

Charakterystyka energetyczna dla zabytku

Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej dla zabytku.
Obiekty wpisane do rejestru są zwolnione z świadectwa, ale czy mimo zwolnienia, do projektu budowlanego należy wykonać charakterystykę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 16:32:32

sprzedaz tytoniu nieletnim

sprzedawca kiosku, ktory wydawał papierosy nieletnim. jakie będzie miał konsekwencje. otrzymał wezwanie na policje, osoba której sprzedał też takie otrzymała: w charakterze świadka. wezwanie jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.11.6 15:23:17

Problem z kupującą na allegro

Witam.
Chciałabym się podłączyć pod temat.
Otóż ja problem mam taki, iż pewna pani kupiła u mnie kurtkę, która była z TOPSHOPu. Miałyśmy problem z finalizacją transakcji, ponieważ w wiadomości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 14:4:5

Zawarcie umowy i renta rodzinna

Witam,
Mam pytanie chciałbym wejść z kimś w spółkę i otworzyć biznes internetowy. Jednak mam rentę rodzinną po zmarłym Ojcu. Teraz pytanie jak rozwiązać problem który polega na zarabianiu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 13:24:54

Zmiana kłódki założonej przez administracje budynku.

Witam. mój syn zmienił kłódkę założona przez administrację, do drzwi na dach bloku. Proszę nie pytać po co bo to baran jest i tyle. Mam pytanie czy za taki czyn, o ile zostanie określone że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 12:48:53

Zmiana kierunku a stypendium socjalne

Witam.
Chciałbym zmienić kierunek studiów i wydział na uczelni technicznej. Złożyłem podanie o stypendium, które ma zostać rozpatrzone do końca listopada. Mam pytanie kiedy będę mógł starać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 10:12:57

Brak miejsca do palenia w pracy.

Witam sprawa ywgląda następująca. Przy podpisywaniu umowy nie było słowa o tym czy pale lub że w pracy nie pali się. Ku moje mu zdziwieniu dowiedziałem się o tym po ytygodniu od kierownika która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.6 9:50:22

potrącenie przy wysiadaniu z tramwaju.

art.26 paragraf 6 kodeks drogowy mówi, iż: \"Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nie znajdującego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.11.6 9:28:45

wysokość muru od strony drugi.

Mur to mur, ogrodzenie to ogrodzenie. Przecież jakby pan miał ogrodzenie metalowe na wysokość 10 metrów to nic by nie było prawda? No więc tutaj też tak może być, 2,20 mur i git, bo tyle ma być ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.6 9:23:25

Praca na zlecenie i karta multisport.

wróć.... jest o ile pracodawca zgodzi się napisać że pracownik będzie pracować jeszcze rok w danym miejscu pracy. Ale to mało prawdopodobne że pracodawca coś takiego zrobi na umowie zlecenie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.11.6 9:22:0

Późne żółte światło i zbyt duża prędkość do wychamowania.

Nie ma w przepisach czegoś takiego jak określona prędkość w takich sytuacjach. To policjant decyduje czy miał pan możliwość wychamowania bezpiecznego czy też nie. W razie konieczności może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.6 9:16:45

DŁUG U KOMORNIKA

...tak komornik po rozliczeniu dlugu dokona zwrotu nadwyzki .
Sama mialam podobna sytuacje i dostałam zwrot . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 23:10:6

Przekazanie udziałó w firmie

Dzień dobry,
chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie pewnej sytuacji,
mianowicie, mój brat ma własną firmę w Niemczech i chce mi przekazać 5% udziałów w niej.
Jak to wygląda w świetle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 22:44:0

Kupiłem Mieszkanie i mam przynależny strych lecz nie wiem gdzie sie znajduje

Kupiłem mieszkanie 3 lata temu od ponad 10 lat nikt tam nie mieszkał chciał bym adoptować strych na mały pokój strych posiada 6,90 m2.Wejście na strych znajduje się w środkowym wejściu budynku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 21:17:45

Film na You Tube

Witam
Chcialbym zapytać czy net film: http://youtu.be/0sX_pH3nOfM
nie łamie praw autorskich? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 21:5:1

Książki na aplikacje!

POLECAM!
http://allegro.pl/show_item.php?item=2770343513 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 20:13:26

prawo dostępu do służby publicznej?

Witam
Jestem studentem choć nie prawa i za zadanie mam rozwinąć termin prawa równego dostępu do urzędów
prosił bym o jakieś ukierunkowanie mnie w tym temacie co to dokładnie jest i na czym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 20:6:41

adopcja

Witam.
Mam takie pytanie zwiazane z opieka nad nieletnia bo jest w adopcji i czy da sie jakos to rozwiazac ? I drugie pytanie w jaki sposob mozna przejac obieke i czy da sie jezeli jestem opcy dla tej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 19:4:7

Prawo do widzenia dziecka do lat 3ech przez ojca?

Prawo do widzenia dziecka do lat 3ech przez ojca? Nie mieszkam z moją żoną już od kilku miesięcy. Mamy dziecko które jest w wieku 1roku. Chcę rozwieźć się z moją żoną na co ona straszy mnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 16:43:10

Umowa zlecienie, umowa o prace przez agencje pracy tymczasowej a teraz CIĄŻA!

Mam pytanie, tak ja w temacie: od kwietnia 2012- do pażdziernika włącznie miałam umowe zlecenie, od 1 listopada zawarłam umowe na miesiąc przez agencje pracy tymczasowej ktora ma byc przedluzana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 16:0:56

2012.11.5 13:48:35

ile można czekać

witam,w kwietniu zlożyłam pozew do sądu rejonowego o podwyżke alimentow na trojke dzieci z kwoty 180zł na 350 zł ,sąd przychylił się do mojego pozwu jednak moj były mąż się sprzeciwił i ciagle ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.11.5 13:46:52

Diety pracownicze

ponad 3 lata pracowałem w firmie gdzie miejsce pracy było poza moim miejscem zamieszkania.Firma zapewniała mi jeden posiłek dziennie(nie przekraczający 12 zł). Rozstałem się z pracodawcą jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 13:6:10

opieka małoletniego nad nieletnim

Mama 12 córkę i 6 letniego syna.obecnie jestem w separacji i wychowuje dzieci ...często zostawiam dzieci same w domu gdyż moja praca jest w trybie zmianowym.Starsza córka jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.11.5 10:37:17

obowiazkowe badania lekarskie 2013

Ruch Palikota chce, by wstępne i okresowe badania lekarskie pracowników były obowiązkowe. Jednak mają być one obowiązkowe jedynie w tych zawodach, które wymagają stwierdzenia braku przeciwwskazań ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 10:8:53

zmiany w zakresie nabycia obywatelstwa polskiego poprzez uznanie

W sierpniu weszły w życie nowe przepisy. Warunkiem do uznania za obywatela polskiego jest posiadanie stabilnego i regularnego źródła dochodu, tytułu prawnego do zajmowania lokalu mieszkalnego oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 10:5:42

zasiłki rodzinne dla większej ilości osób.

Podwyższenie progów dochodowych uprawniających do otrzymania świadczeń rodzinnych zasiłki będzie mogło otrzymać nawet do 140 tysięcy więcej osób. Jest to możliwę dzięki waloryzacja progów, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.11.5 10:3:23

Dom sąsiada zasłania cale światło...

Trzeba zgłosić to jako łamanie przepisów na policję, nie wiem czy do nadzoru też... trudno mi powiedzieć bo to w sumie plastikowa płachta jest a nie baner stały. Napewno pójdzie do demontażu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 9:40:24

Sprzedaż alkoholu-kupno, nieletniemu.

:) Ufff to ze mnie trochę zeszło ciśnienie teraz. Tak skłamał i powiedział tak jak napisałeś. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.11.5 9:38:4

Zmiana planu miejscowego.

Tak, jak nabardziej w takich przypadkach przysługuje odszkodowanie za zmiany planu zagospodarowania. Dobrze jest skontaktować się z miastem w tej sprawie lub gminą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 9:33:45

Homofobia w szkole.

Takie zachowanie należy zgłosić do Kuratora Szkolnego, a w między czasie zgłosić dyrekcji szkolnej. Słusznym byłoby nagrać zachowanie nauczyciela na komórce, w dzisiejszej dobie komórek z aparatami ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 9:32:52

Artykuł o trotylu we wraku tupolewa - będzie sprawa sądowa?

Uwarzam że, osoba odpowiedzialna za napisanie art. i klepinięcie go do druku powinny poleciec. Sprawa sądowa potrzeba nie jest. Naturalnie o ile te osoby odpowiedzą za sianie zamętu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 9:30:55

Kradzież zniczy i wiązanek kwiatów na grobach!

Mandat grzywny za to jest, nie więzienie, no chyba że będzie to większa kradzież, lub któreś z kolei wykroczenia. Takie sprawy mimo małej straty materialnej traktowane sa jako spore straty moralne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 9:27:16

mozna odwolac darwizne??

Z jakiego powodu? Ogólnie dawanie i odbieranie od tak sobie jest nie możliwe. Poza tym darowizna była 3 lata temu, teraz jest już to właśność tej osoby, trwale(zapewne) użytkowana. Proszę podać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 9:24:33

co to jest testament urzędowy?

To samo co testament allograficzny, chodzi o to ze musi być spisane przez urzędnika. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.11.5 9:21:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika