Forum prawne

Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Witam!
Mam działkę nr 20/3 ze wspólną drogą dojazdową. Sąsiad ma działki ne 20/1, 20/2, 20/4, 20/5. Dostałem od niego "do podpisania" oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Oświadczenie zawiera:

pkt. 1 oświadczenia moje dane, nr działki, etc.
pkt. 2 "zezwala się Y. Zetowskiemu, pesel, itd. na nieograniczone w czasie dysponowanie wskazaną w pkt. 1 nieruchomością zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane /Dz.U. z 2010 nr 243, poz. 1623/ na cele budowlane.
pkt. 3 Y. Zetowski w wykonaniu wskazanego w pkt. 2 prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, jest uprawniony do wybudowania i użytku budynku o pow. 2000m2., obiektów liniowych, małej architektury i jest uprawinony do zawarcia we własnym imieniu energii, wody itd.
pkt. 4 dysponowanie przez Y. Zetowskiego nieruchomością na cele budowlane ma zapewnić drogędojazdową do sąsiadujących działek o numerach 20/1...

Serdecznie proszę o wyjaśnienie mi czy to nie jest faktyczne zrzeknięcie się prawa do zarządzania moją własnością??? Co właściwie jest zawarte w tych podpunktach? Pozdrawiam!

2012.6.8 13:36:18

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika