Forum prawne

Próba wyłudzenia długu przez wierzyciela - forum prawne

Witam,

Sytuacja wygląda następująco:

Posiadam umowę pożyczki, która większości została spłacona, reszta nie. Pierwotny wierzyciel sprzedał dług firmie windykacyjnej jak gdyby bez uwzględnienia spłaconej części próbuje ode mnie wyłudzić znacznie więcej niż to wynika z warunków umowy pożyczki, i odsetek jakie maksymalnie mogłyby w tym przypadku być mi naliczone.

Dostałem już nakaz z e-sądu i będę wnosił sprzeciw (na co mam czas do jutra). Proszę o pomoc jak dokładnie mam to sformułować sprzeciw, aby nie popełnić jakiegoś błędu, czy będzie OK, jeśli napisze:

"Wnoszę o:
1) Uznanie powództwa w części co do faktu zawarcia umowy pożyczki.
2) Oddalenie powództwa w części, o do wysokości kwoty przedmiotu sporu."

I całość oczywiście uzasadnie?

Poza tym pismo mam zatytułować:
"Sprzeciw pozwanego od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym", czy
"odpowiedz na nakaz zapłaty"

?

Do sprzeciwu mógłbym załączyć potwierdzenia wpłaty, ale zapewne e-sąd i tak przekaże sprawę do normalnego trybu, więc czy jest to konieczne?

Odpowiedzi w temacie: Próba wyłudzenia długu przez wierzyciela (3)

W sprzeciwie należy podnieść wszelkie okoliczności na które będzie się Pan powoływał w postępowaniu przed sądem. Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że nie można w postępowaniu zwykłym powoływać się na fakty, których nie podało się w sprzeciwie do nakazu.

Zastrzeżenia mam tylko co do wysokości przedmiotu sporu, i tylko to chciałbym zakwestionować. Jednak jako, że nie wnosiłem jeszcze nigdy sprzeciwu do sądu, dlatego chciałem się upewnić co do poprawności sformułowania sprzeciwu...

Czyli jeśli napisze:

"Wnoszę o:
1) Uznanie powództwa w części co do faktu zawarcia umowy pożyczki.
2) Oddalenie powództwa w części, o do wysokości kwoty przedmiotu sporu."

Będzie OK?

punkt 1 jest bez sensu, punkt 2 kwota zadłużenia jest błędnie wyliczona, prawidłowa kwota zadłużenia jest x. Wynika to ze spłaty kredytu w kwocie x. W załączeniu przekazuję kopie dowodów potwierdzających wpłaty. Oryginały będą do dyspozycji sądu na rozprawie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika