Forum prawne

Witam, Pytanie dotyczy alimentow przyznanych sadowo. Alimenty place w wysokosci 700zl miesiecznie do

Witam,
Pytanie dotyczy alimentow przyznanych sadowo. Alimenty place w wysokosci 700zl miesiecznie do komornika sadowego poniewaz cala suma zadluzenia wynosi 13 tys zl plus alimenty bierzace w wysokosci w/w. Otrzymalem niedawno informacje ze pomimo moich regularnych wplat na konto komornika kwoty 700zl w terminie, MOPS wyplaca mojej wierzycielce 500 zl miesiecznie poniewaz "egzekucja komornicza jest nieskuteczna". U komornika udzielono mi ifmormacji ze owszem moje wplaty sa uiszczane terminowo natomiast kwoty ktore wysylam sa przeznaczane na "inne" cele niz bierzace alimenty. Co powinienem zrobic zeby nie brnac dalej w sprawe z MOPSem? Chcialbym zeby pieniadze ktore wysylam na alimenty dochodzily do wierzycielki w realnych wysylanych przezemnie kwotach. Chcialbym rowniez zeby MOPS przestal wyplacac alimenty mojej wierzycielce. Jestem zupelnie zniesmaczony ta sytuacja gdzie takie decyzje sa podejmowane za moimi plecami (od roku przebywam w Holandii a o sprawie dowiedzialem sie od swojej babci). Problem jest o tyle powazny ze wierzycielka czerpie prywatne korzysci z tego ze mam coraz wiecej problemow wiec jakiejkolwiek formy mediacji nie osiagne z ta Pania (od przeszlo roku nie odbiera telefonow, nawet dziecka nie widzialem od roku ale rozumieme ze o spotkania z dzieckiem musze dochodzic droga postepowania sadowego). Nie chce zeby MOPS wyplacal alimenty poniewaz jestem pewien ze wierzycielka wezmie alimenty od MOPSu, wezmie alimenty od komornika a ja potem bede musial marnowac czas i pieniadze na udowadnianie przed sadem ze alimenty place terminowo. Czy istnieje jakiekolwiek racjonalne wyjscie z mojej sytuacji? Jezeli poterzebne sa jakiekolwiek dodatkowe informacje pytania prosze kierowac na mal3ak1988@yahoo.co.uk

2013.3.19 10:3:26

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Witam, Pytanie dotyczy alimentow przyznanych sadowo. Alimenty place w wysokosci 700zl miesiecznie do

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika