Domek gospodarczy

Odpowiedzi w temacie (0)

iskierka83

25.3.2013

Witam, Około 6 lat temu rodzice kupili działkę z domkiem jednorodzinnym oraz domkiem gospodarczym. Z mężem chcieliśmy domek gospodarczy rozbudować oraz zmienić sposób użytkowania na budynek mieszkalny. Aby móc wystąpić z projektem budowlanym okazało się że musimy wystąpić najpierw o warunki zabudowy. Po wyciągnięciu mapki 1:1000 okazało się że domek gospodarczy jest 2x mniejszy niż w rzeczywstości, ale geodetka poradziła mi, żebym złożyła to co jest i zamówiła mapkę 1:500, i ze w trakcie jak ruszy procedura przedstawę nową mapkę. Procedura ruszyła, był u nas Urbanista i dostaliśmy zawiadomienie w celu wyjaśnienia, że budynek jest większy, powstała mapka 1:500 więc dostarczyłam ją do gminy, tylko, że geodetka zaznaczyła mi ten budynek jako X, gdzie w gminie się od pani, która zajmuje się sprawą dowiedziałam ze potraktowane to zostanie jako samowola budowlana! Geodetka mi natomiast wyjaśniła, że ona nie mogła tego oznaczyć jako gospodarczy lub mieszkalny bo trwa teraz postępowanie i potem po pozwoleniu na budowę zostanie wykonana inwentaryzacja powykonawcza i budynek zostanie zakwalifikowany jako mieszkalny. Prosze mi powiedzieć czy możemy naprawdę ponieść konsekwencje samowoli budowlanej? budynek stał pewnie od ponad 10 lat i nikt się tym nie interesował a teraz jak sami chcemy to uregulować to okazuje się, że nie ma takiej możliwości? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.3.2017

  VAT na e-booki

  Zasada równego traktowania nie sprzeciwia się temu, aby książki, dzienniki i periodyki cyfrowe dostarczane drogą elektroniczną były wyłączone ze stosowania obniżonej stawki VAT. Regulacje (...)

 • 2.3.2017

  Sposoby powstawania zobowiązań podatkowych

  Ogólnie mówiąc, zobowiązanie podatkowe podatnika może powstać albo z mocy prawa, albo przez doręczenie decyzji organu podatkowego. Czym są w ogóle zobowiązania podatkowe? Jakie (...)

 • 13.7.2019

  Jak uzyskać informację z Rejestru Zastawów?

  Centralna Informacja o Zastawach Rejestrowych udziela informacji, wydaje zaświadczenia i odpisy z rejestru zastawów na podstawie danych otrzymywanych z Centrali Rejestru Zastawów. Wyżej (...)

 • 9.9.2018

  Polska Strefa Inwestycji gotowa

  5 września weszły w życie akty wykonawcze do ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji. Oznacza to, że przedsiębiorcy mają już możliwość ubiegania się o wsparcie na realizację (...)

 • 10.1.2005

  Jesteś przedsiębiorcą? Dowiedz się jak wygląda postępowanie w sprawach gospodarczych przed sądem

  Sąd gospodarczy to odrębny wydział w sądach rejonowych i okręgowych. Ich utworzenie jest uzasadnione specyfiką rozpoznawanych spraw i koniecznością ich rozstrzygania przez sędziów dobrze (...)