Forum prawne (strona 278)

Strona www a redaktor?

Witam, na początku opiszę sytuacje w jakiej aktualnie się znajduje.
Od roku 2010 do ostatniego czerwca 2013 roku byłem uczniem pewnej szkoły, w roku szkolnym 2012/2013 informatyk szkolny zachorował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.10 16:53:30

czy należy mi się coś po ojczymie?

co się należy po śmierci ojczyma dla pasierba ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.10 16:6:40

mandat bez podpisu

Witam. Dnia 09.08.2013 wsiadłem do pociągu kolei mazowieckich bez biletu. Specjalnie podążyłem za konduktorem żeby zgłosić jego brak. Jednak nie wsiadłem na początku pociągu, a mniej więcej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.10 14:50:9

Zaciągnąłem kredyt będąc w żonatym na umeblowanie mieszkania oraz wydatki bieżące teraz po rozwodzie

Zaciągnąłem kredyt będąc w żonatym na umeblowanie mieszkania oraz wydatki bieżące teraz po rozwodzie sam spłacam kredyt czy była żona też ma taki obowiązek aby go spłacać bo zaoszczędzone ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.10 13:49:42

Problem z kupującym POMOCY

Witam, mój problem polega na tym, że sprzedałem w maju tego roku konsole do gier XBOX kompletną w pełni sprawną, niestety gdzieś przy przeprowadzce zapodział się kartonik z paragonem i gwarancją. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.10 12:42:43

Gwiazdy a cytowania z TV bez autoryzacji (zarabianie na tym)

Czy mogę cytować ludzi np. z Twettera i zarabiać na tym, i czy muszę podać koniecznie źródło ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.9 22:13:29

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

Really don't it's the perfect time who happen to be suitable to get along with. It's the perfect time that will push one to jimmy yourself way up. ... Zobacz wątek

44 odpowiedzi

2013.8.9 19:43:24

umowa na okres probny a ciaza?

A genuine acquaintance can be a which overlooks your own downfalls coupled with tolerates your ultimate successes. ... Zobacz wątek

26 odpowiedzi

2013.8.9 19:16:37

godziny pracy

Everyone loves happened thanks whom you are, however , like a what individuals My corporation is agonizing was at hand. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.8.9 19:8:25

Kara Nagany

Your the worst ways to fail to see anyone is required to be ski properly alongside these individuals seeing you may?to ask them to. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2013.8.9 19:5:38

szkodliwe warunki pracy

Should you want each information systems of these worthy, count up your. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2013.8.9 19:3:12

Pytanie o zwolnienie z pracy

Happen to be ultimate anytime every acquaintance thinks she has hook superiority across the some other. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.8.9 18:46:35

prośba o opinię, poradę

Witam ponownie,
No to się ostatnio narobiło. Najwyraźniej teściowa ostatecznie przekonała żonę, że powinna z dziećmi zamieszka u niej.
Jakieś 2 tygodnie temu wróciłem po pracy do domu ok. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.9 17:0:31

Poszukuję Adwokata specjalizującego się w prawie spadkowym

Witam czy ktoś z Państwa mógłby mi polecić dobrego adwokata? Mam dość skomplikowaną sprawę spadkową i potrzebuję pomocy adwokata z doświadczeniem w tym temacie. Miejscowość Czechowice-Dziedzice. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.9 10:14:9

opłata za montaż licznika na wode.

Remontuje mieszkanie w starym,wielorodzinnym budynku.. Poprzednio byl jeden licznik wodny na dwa mieszkania. Rozdzielilem te instalacje na poszczegolne mieszkania. Stary podlicznik sostal przy jednym mieszkaniu.Chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.8 22:8:57

2013.8.8 20:7:16

alimenty od męża

Witam, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać alimenty od męża? Nadmienię, że nie posiadamy dzieci. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.8.8 18:50:48

Kazus z prawa administracyjnego

Witam,
Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu kazusa:

W wyniku oszczędności budżetowych posłowie przegłosowali reformę terytorialno ? samorządową Polski w wyniku której zlikwidowano gminy, połączono ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.8 17:54:7

Alimenty w wieku 18 lat

Alimenty w wieku 18 lat Mam pytanie. Czy jeśli mam 18 lat i się uczę a z przyczyn rodzinnych - znęcanie się psychiczne - wyprowadzę się z domu to mogłabym się o nie starać? Dostałabym je? Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.8 17:20:0

Poszukuje adwokata

Poszukuje adwokata który będzie w stanie zając się sprawą wznowienia postępowania śledczego. Sprawa jest łatwa z mojego punktu widzenia, pan który będzie zainteresowany tą sprawą proszę o ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.8 16:31:44

wniosek o stwierdzenie nabycia spadku - dokumenty

Witam. Planuję w najbliższym czasie złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku.
Chciałbym dowiedzieć się odpisy jakich aktów z Urzędu Stanu Cywilnego będą potrzebne aby wniosek był kompletny.

Spadkodawca:
WACŁAWA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.8 16:2:2

jak napisac pismo do banku o czesciowe umorzenie kredytu ,

jak napisac pismo do banku o czesciowe umorzenie kredytu , ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.8 12:54:46

Jeżeli podam teraz w usc mojego ojca jako opiekuna moejgo dziecka, to czy bede mogła później zmienić

Jeżeli podam teraz w usc mojego ojca jako opiekuna moejgo dziecka, to czy bede mogła później zmienić opiekuna dziecka na biologicznego ojca? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.8 12:22:6

Jak napisać wniosek o wymeldowanie zięcia bez jego zgody,nadmieniam iż jest on w trakcie rozwodu z

Jak napisać wniosek o wymeldowanie zięcia bez jego zgody,nadmieniam iż jest on w trakcie rozwodu z moją córką i nigdy nie mieszkał w miejscu zameldowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.8 11:23:37

Przedawnienie roszczeń - zaległe czesne

5 Października 2011 roku podpisałam umowę z uczelnią prywatnę na naukę kształcenia, Miałam ustanowione opłąty czesnego w ratach miesięcznych do 10 każdego miesiąca. 30 września 2012 roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.8 9:24:43

2013.8.8 0:10:22

Poszukiwany/Ambasada

Witam,

Chcialbym sie dowiedziec pewnej kwestii ktora mnie dreczy a mianowicie; Jestem poszukiwany na terytorium polski z art193kk kare ktore otrzymalem to 18miesiecy

Obecnie przebywam juz od dluzszego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.7 22:1:31

Dokonana aborcja bez zgody Ojca.

Witam,ja mam calkiem podobna sytuacje,moja partnerka a w zasadzie jej rodzice usuneli dziecko w brew jej woli podczas mojej nieobecnosci pod presja,straszeniem ze zabiora jej mieszkanie,wyladije na ulicy,ze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.7 19:55:16

Mąż odcina prąd

Witam,
moja przyjaciółka mieszka w mieszkaniu męża który wyprowadził się 4 lata temu, nie mają rozwodu, ona mieszka w jego mieszkaniu z 4 letnim dzieckiem i on teraz chce by one się wyprowadziły, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.7 18:35:52

wyrok za rozbój

Witam,
sprawa wygląda następująco.
Mój chłopak ma postawiony zarzut rozboju (art 280p1 kk, art158 p1 kkw zw z art 11 p2 kk) i wyrok sądu pierwszej instancji 2.5 roku. Nigdy wcześniej nie był ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.7 17:42:14

Auto z OC sprzedane lecz dalej na mnie. Zgubiona umowa KS.

Witam,

Nieco ponad dwa lata temu zakupiłem swoje pierwsze auto. Poprzedni wlasciciel zglosil ten fakt w wydziale komunikacji oraz u ubezpieczyciela. Pocieszyłem się nim ledwie miesiąc i sprzedałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.7 16:22:35

kim jest osoba niepozostająca w zatrudnieniu?

kim jest osoba niepozostająca w zatrudnieniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.7 15:56:24

moj sasiad postawil nielegalnie taras.. co zrobic i gdzie to zglosic..gdyz od jego tarasu jest 2 metry

moj sasiad postawil nielegalnie taras..
co zrobic i gdzie to zglosic..gdyz od jego tarasu jest 2 metry do granicy z nami? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.7 12:48:50

Nowe sposoby karanie piratów w sieci

Zamiast kar dla piratów może lepiej wprowadzać dla nich karne banery reklamowe. Na razie pomysł jest rozwijany w USA. Obecnie piraci mogą być ukarani obniżeniem prędkości łącza na jakiś czas. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.7 11:9:6

Unia ma uregulować ceny rozmów

Witam
Komisja Europejska uważa, że dziwnie dysproporcje pomiędzy cenami za połączenia w krajach UE będą najprawdopoboniej skutkować stworzeniem nowych przepisów, które ujednolicą unijny rynek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.7 11:4:56

Odpis z księgi wieczystej 2013

Właśnie się dowiedziałam od syna notariusza, że odpis z księgi wieczystej będzie można samodzielnie pobrać i wydrukować. Takie wydruki ponad to będą do użycia w \"obrocie prawnym\". Prezydent ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.7 11:2:56

Darmowe rowery miejskie dla Krakowian z KKM

Kraków wprowadził opcje dostępu do rowerów miejskich za darmo dla tych obywateli miasta Krakowa którzy mają wykupioną Krakowską Kartę Miejską na wszystkie linie. System zacznie działać pod ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.7 11:1:40

Jak usunąć uciążliwego sąsiada zajmującego lokal socjalny?

Jak usunąć uciążliwego sąsiada zajmującego lokal socjalny? Witam,
Mieszkam w Łodzi i mam pytanie odnośnie coraz bardziej uciążliwego sąsiada. Zajmuje on mieszkanie socjalne, z informacji uzyskanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.7 9:44:10

Prosze o pomoc w rozwiazaniu kazusa z prawa administracyjnego

Państwo S. wynajęli od gminy X teren w atrakcyjnym miejscu turystycznym na prowadzenie w okresie letnim punktu handlowego na okres 3 miesięcy od 15 czerwca do 15 wrześnie. Teren, którego umowa dotyczyła, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.6 21:42:35

Dziedziczenie z testamentu a ciąża

Witam
Sytuacja:
Zmarł dziadek Marek miał jednego syna ( który zmarł) i wnuczkę Martę.
Ja jestem siostrą Marty, z jednej matki, ale z innego ojca.
Czyli dziadek Marek nie jest moim prawdziwym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.6 20:58:45

Umowa zlecenie - niewypłacenie częsci wypłaty bez podania dowodów winy...

Witam,

Mam takie pytanko. Moja narzeczona była zatrudniona na umowę zlecenie i pracowała sprzedając e-papierosy, olejki itp.. 31.07 zlikwidowali stoisko i kazali jej dzień wcześniej wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.6 17:4:18

Wypowiedzenie zlecenia

Witam.Mam pewiem problem i prosze o pomoc.Mianowicie od 21.02.2013 pracowałem na umowe zlecenie na stanowisku przedstawiciela handlowego.W miesiacu lipiec nie osignałem wyniku sprzedażowego w związku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.6 15:36:53

Pełnomocnictwo - jak usunąć ?

Witam, mój problem jest dosyć dziwny, dałem wujkowi pełnomocnictwa (chyba do wszystkiego co ważne) i teraz wujek coś kombinuje i nie gra fair, dzwoniłem do notariusza u którego to pełnomocnictwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.6 14:28:25

reklamacja butów, co zrobić jak rzeczoznawca wydaje negatywną opinie?

Poinformowałem sprzedawcę o tym, ze zgłaszam sprawę do rzecznika. Do tego przytoczyłem mu fragmenty ustawy i zapewniłem, że nie odpuszczę bo buty za 300 zł powinny pracować dłużej niż 3 miesiące.

Dziś ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.8.6 14:16:46

Niesłuszny dług za czesne

Witam
Firma windykacyjna ,żąda ode mnie spłaty za zaległe czesne w wysokości 2400 zł z odsetkami 3,8 tys. Sprawa jest już w sądzie rejonowym za miesiąc. Moja sytuacja wygląda tak: zapisałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.6 12:59:52

Zniszczenie mienia co zrobić

Witam,
Czy na spłatę odpowiedniej kwoty umawiali się Państwo w formie pisemnej? W jakiej formie wpłacona była część kwoty (4000zł)? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.6 11:47:31

Świadczenia po umowie na czas okreslony

The department was not immediately available for comment. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.8.6 5:51:11

Jak znaleść prawnika? Nie chcę płacić komuś kto nie jest biegły w temacie.

Jak znaleść prawnika?

Nie chcę płacić komuś kto nie jest biegły w temacie. Od kilku lat szukam prawnika. Podział majątku po rozwodzie, a - wklady do spółki jawnej z majątku wspólnego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.6 0:52:54

zapytania o niekaralnośc

Czy osoba prowadząca działalnośc kantorową musi posiadac sądową informacja iż nie figuruje w rejestrze skazanych.Swojego czasu czytałam w internecie /niestety nie zanotowałam danych zarządzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.5 19:19:35

Bardzo proszę o pomoc... Alimenty, wyprawka, miejsce zamieszkania

Witam, Może Pani wystąpić o alimenty już teraz. Kwota 500 zł jest moim zdaniem trochę niska. Wszystko zależy też od kosztów jakie Pani wykaże. Może Pani mieszkać u mamy np przez pierwsze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.5 18:39:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika