Forum prawne

Czy mogę zostać ukarany grzywną z art 96$3 KW jeżeli moim pojazdem kierował ktoś inny a ja znam

Czy mogę zostać ukarany grzywną z art 96$3 KW jeżeli moim pojazdem kierował ktoś inny a ja znam tylko jego imię i nazwisko. w miesiącu lutym tego roku fotoradar zrobił zdjęcie na którym widać tylko rejestrację mojego samochodu i samochód. po kilku dniach dostałem wezwanie ze Straży gminnej o wskazanie kierującego lub ewentualne przyznanie się do winy za które muszę zapłacić grzywnę w wysokości 300 zł bez punktów a jeżeli będzie wskazany sprawca to 150 zł i 5 punktów. Znałem tylko imię i nazwisko kierującego bo samochód jest do sprzedaży i był to potencjalny kupiec lecz nie doszło do transakcji i tak podałem w oświadczeniu do Straży Gminnej, kto prowadził w tym czasie mój samochód. w dniu wczorańszym zostałem przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie wykroczenia z w/w art. i oświadczono mi , że kierują sprawę do sądu karnego.

2013.4.4 11:59:0

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Czy mogę zostać ukarany grzywną z art 96$3 KW jeżeli moim pojazdem kierował ktoś inny a ja znam

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika