Forum prawne (strona 276)

Odebranie praw

Dziekuje Pani bardzo za tak szczegolowe odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.8.23 18:12:11

Witam.Sprzedaję swoje mieszkanie i chciałam zapytać,koto ponosi koszty notarialne-ja,czy też kupujący?

Witam.Sprzedaję swoje mieszkanie i chciałam zapytać,koto ponosi koszty notarialne-ja,czy też kupujący? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.23 12:39:3

Witam, Odziedziczyłem po ojcu spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Niebawem komornik sporządzi spis.

Witam,
Odziedziczyłem po ojcu spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Niebawem komornik sporządzi spis. Czy po fizycznym dokonaniu spisu mogę już sprzedać mieszkanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.23 10:57:50

wydanie dowodu

Mam pytanie: czy jeśli składam wniosek o wydanie dowodu osobistego to czy muszę do niego załączyć skrócony odpis aktu urodzenia, jeśli urodziłam sie w tym mieście, ale w innej dzielnicy?
I drugie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.22 21:24:26

Czy podczas wymiany listew cenowych potrzebna jest ksiazeczka sanepidowska ?

Czy podczas wymiany listew cenowych potrzebna jest ksiazeczka sanepidowska ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.22 20:25:23

Jak złożyć reklamacje do zabiegu plastycznego? Jak moge domagać się swoich praw w sprawie reklamacji?

Jak złożyć reklamacje do zabiegu plastycznego? Jak moge domagać się swoich praw w sprawie reklamacji? Jaki jest czas na złożenie reklamacji od zabiegu? Przeszłam korektę uszu w dniu 8.08.2013r. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.22 16:59:7

Zwrot nadpłaconych alimentów

Moim zdaniem najlepiej będzie uzyskać orzeczenie sądu o konieczności zwrotu nadpłaty. Zwrot się należy bez dyskusji, ale jeśli Pan sam potrąci należność a była zona odda sprawę do komornika, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.8.22 16:57:11

Potrzebna szybka pomoc!!!!!

Witam, Jak rozumiem został skazany za przestępstwo niealimentacji. Jeżeli został wydany wyrok skazujący i w tej chwili Pan jest poszukiwany do odbycia kary to możemy ewentualnie złożyć wniosek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.22 16:33:56

moi rodzice maja dlugi i zadluzaja sie caly czas, nie jestem w stanie ich powstrzymac, ja przebywam

moi rodzice maja dlugi i zadluzaja sie caly czas, nie jestem w stanie ich powstrzymac, ja przebywam za granica, wychowuje dwoje dzieci i nie chce potem brac odpowiedzialnosci za ich nie odpowiedzialne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.22 16:17:17

w jaki sposób zebrać podpisy mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej?

w jaki sposób zebrać podpisy mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej? Wraz z mężem chcemy wnieść sprawę do sądu o eksmisję sąsiadów, którzy w sposób rażący i uporczywy ( od wielu lat zaznaczę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.22 16:17:7

miejsce zamieszkania dziecka

Witam, Nie mogą toczyć się dwa postępowania przeciwko tym samym osobom o to samo. Natomiast na wezwanie sądu należy odpowiedzieć. Tak naprawdę to bez różnicy który sąd wszcznie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.22 16:5:0

matka sypia z dzieckiem(dziewczynka 5l) i obcymi facetami

Witam,

Sprawa nie jest taka prosta. Ponieważ sądy nie preferują odebrania dziecka w oparciu jedynie o tzw. biedę. Jak rozumiem sytuacja o której Pan pisze nie wynika z zaniedbania ze strony matki ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.22 15:31:26

umowa z nc

Witam!!!!Wypowiedzialam umowe w czerwcu z nc+ zgodnie z regulaminem .Przedstawiciel nc+ zadzwonił i po usilnej namowie zgodziłam sie na jego propozycje tj, na abonament za 9zł90gr na rok czasu.Po miesiacu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.22 11:25:38

2013.8.22 10:52:48

zasiłek dla bezrobotnych przy wypowiedzeniu umowy o pracę


Witam znalałam się w sytuacji kiedy pracodawca chce rozwiązać ze mną umowę za porozumieniem stron. Chcę się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych. Doczytałam, że aby przysługiwał mi zasiłek ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.22 10:6:47

Pytanie o druk SD-Z2

Dziękuję za odpowiedzi, bardzo mi pomogły.

Kku2. W umowie notarialnej nie ma służebności mieszkania, jest tylko darowizna.

Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.8.22 8:58:25

Zamiana bez umowy, Czy mogę odzyskać telefon?

Witam, Zamieniłem się z chłopakiem(15l.), telefon za Psa, nie spisaliśmy żadnej umowy, niestety Pies nie mógł zostać, chłopak nie chciał jednak oddać telefonu, czy jest możliwość abym odzyskał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.22 8:43:44

czy moge wziasc do sadu meza kochanke o rozbicie malzenstwa

czy moge wziasc do sadu meza kochanke o rozbicie malzenstwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.22 4:8:3

Opieka zapisana notarialnie nad teściową?

Opieka zapisana notarialnie nad teściową? Mąż dostał dom(w którym akcie własności matka ma zapisany notarialnie pokój z kuchnią)oraz ziemię(w akcie widnieje zapis o dożywieniu jej zapewnieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.21 22:53:10

Sprawa karna za sprzedaz marihuany

W Pana przypadku powinna znaleźć zastosowanie instytucja umorzenia absorpcyjnego. Dopuszcza ona umorzenie postępowania w sprawie lżejszego czynu, w związku z prawomocnym wymierzeniem surowej kary ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.21 21:20:14

PCC przy darowiźnie/zakupie nieruchomości

1. Jeżeli nieruchomość nie jest obciążona hipoteką czy innymi długami, to obędzie się bez PCC. 2.Jeśli firma nie jest czynnym podatnikiem VAT to będzie PCC. Jeśli jest podatnikiem VAT to sprzedaż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.21 20:54:18

Dom prywatny 3 rodzinny bez wspólnoty mieszkaniowej.Czy bez zezwolenia mogę zabudować 1.5m korytarza

Dom prywatny 3 rodzinny bez wspólnoty mieszkaniowej.Czy bez zezwolenia mogę zabudować 1.5m korytarza który służy tylko za dojście do mojego mieszkania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.21 20:19:2

samowola budowlana

witam!
sprawa jest trochę skomplikowana mam nadzieję, że ktoś pomoże

21 lat temu budowaliśmy z mężem dom, na planie mamy dach jednospadowy, lecz mój ś.p. teść budując dom wpadł na pomysł ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2013.8.21 19:40:17

szanse na odzyskanie pieniędzy ?

The thing you ought to do to discover women well before you are abandoned. ... Zobacz wątek

79 odpowiedzi | Strony: 1 2

2013.8.21 19:24:8

Opóźnienia w Urzędzie Holenderskim.

Opóźnienia w Urzędzie Holenderskim.

Z informacji uzyskanych z Belastingsdienst, z działu zajmującego się procedurami skarbowymi w Holandii wynika, że w tym roku nie wszystkie deklaracje 2012 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.21 19:18:43

Co mam zrobić z byłym mężem alkoholikiem,jak już 2 razy był złapany z dziećmi pod wpływem alkoholu

Co mam zrobić z byłym mężem alkoholikiem,jak już 2 razy był złapany z dziećmi pod wpływem alkoholu przez policje? od pierwszego razu jak złapali byłego męża pod wpływem alkoholu z dziećmi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.21 18:31:42

Czy należy się część spadku ?

W sprawach spadkowych właściwe jest prawo ojczyste spadkodawcy z chwili jego śmierci. Jeżeli Pani ciotka w chwili śmierci była obywatelką polską, dziedziczenie ustawowe przedstawia się następująco: ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.21 17:58:29

Jak napisać podanie o zapomogę socjalną na zakup książek dla dziecka.

Jak napisać podanie o zapomogę socjalną na zakup książek dla dziecka. Mój syn idzie w tym roku szkolnym do pierwszej klasy technikum.Mam ciężką sytuację materialną. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.21 17:32:7

egzekucja komornicza a podatki

Nurtuje mnie kwestia, czy w przypadku egzekucji komorniczej, która jest spłatą udzielonej dłużnikowi pożyczki (a nie np. zapłatą za usługę) również trzeba zapłacić podatek? W ten sposób ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.8.21 17:9:58

jak napisac wniosek o calkowite wylaczenie ojca dziecka z decydowania o waznych sprawach dziecka?

jak napisac wniosek o calkowite wylaczenie ojca dziecka z decydowania o waznych sprawach dziecka? moj syn ma 11 lat i nie moge sie z bylym mezem dogadac co do wyrobienia synowi dowodu osobistego...syn ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.21 17:6:51

Orzeczenie przepadku dowodów w sprawie.

Czy sąd, orzekając przepadek dowodów rzeczowych w sprawie, ma obowiązek poinformować o tym osobę, która wcześniej była właścicielem tych przedmiotów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.21 16:1:4

Pieniądze na czynsz, życie - jak wyegzekwować

Mam takie pytanie. Moi rodzice zawsze mieli wspólne konto bankowe, gdzie były przelewane pieniądze z wypłaty ich obu - tzn tak jest do teraz. Teraz sprawa jest taka, że prawdopodobnie dojdzie do rozwodu, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.8.21 15:18:53

czy na zasiłku dla bezrobotnych można chorować?

czy na koroniówce można mieć zwolnienie ?? i kto mi płaci? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.21 13:58:44

Oznakowanie towaru na rynek polski

Przedsiębiorca wprowadzający towar do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany do zamieszczenia na towarze, jego opakowaniu, etykiecie lub instrukcji, informacji w języku polskim ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.21 10:37:34

Skarga do PIP za zaleganie z wypłatą.

Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od początku. Jestem zatrudniony w firmię ochroniarskiej. Jestem zatrudniony tutaj jako osoba niepełnosprawna (mam 1 grupę inwalidzką) na stanowisku administracyjnym. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.8.21 2:13:5

Umowa zlecenie, student, NFZ

Witam,
Dużo się naczytałem na róznych forach, dalej niewiele wiem.

Moja sytuacja wydaje się dość prosta: studiuję, mam mniej niż 26 lat. Nie mogę być ubezpieczony razem z rodzicami. Pracuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.20 23:20:58

Prawa zabudowy Pilne!

Nie znalazłem tutaj jednego jasnego przepisu. Przepisy jednak posługują terminem "teren" w odniesieniu do przedmiotu decyzji, więc nie chodzi tutaj ściśle o jedną, konkretną działkę, ale teren, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.20 20:35:26

Czy przysluguje mi skrocenie wyroku??

Sąd może uznać środek karny za wykonany po upływie połowy okresu, na który został on orzeczony, jeżeli był on wykonywany przynajmniej przez rok. Uprawnienie to jest wyłączone w przypadku popełnienia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.8.20 18:51:1

Czy placić mandat po 3 latach który był nie wazny?

Czy placić mandat po 3 latach który był nie wazny? Witam, mam pytanie bo ostatnio dostałam wezwanie do spłaty mandatu komunikacyjnego ktory byl 3 lata temu i dotyczy nie podpisania legitymacja jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.20 18:49:54

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
13) osobie uczącej się - oznacza to osobę pełnoletnią uczącą się, niepozostającą na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku ... Zobacz wątek

51 odpowiedzi | Strony: 1 2

2013.8.20 18:42:32

świadectwo pracy a pracodawca który wyparował

proponuję zapytać w Urzędzie Miasta czy nikt nie składał w ich archiwum dokumentów, lub w rejestrze KRS lub Urząd Skarbowy(życzę powodzenia-nie chcą informować) czy firma figuruje
lub po członkach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.20 17:40:23

Jeśli mam pokwitowanie z poczty za zapłacenie rachunku a pieniądze nie wpłynęły rzekomo do operatora,

Jeśli mam pokwitowanie z poczty za zapłacenie rachunku a pieniądze nie wpłynęły rzekomo do operatora, maja prawo naliczyć odsetki lub wypowiedzieć umowę?? Co mogę z tym zrobic??? Kilka miesiecy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.20 14:16:17

Podniesienie Czynszu przez Najemcę

Oczywiście chodziło o wynajmującego
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.20 13:36:12

ile czsau ma ojcieczeby uznac dziecko

ile czsau ma ojcieczeby uznac dziecko witam mam taki problem moj synek ma juz 7 miesiecy i jest zapisany na nazwisko matki terazjego ojciec biologiczny chce go zapisac na swoje nazwisko czy jestto mozliwe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.20 12:41:55

jak napisać pozew o umorzenie zaległych alimentów-całkowite lub częściowe?

jak napisać pozew o umorzenie zaległych alimentów-całkowite lub częściowe? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.20 12:19:22

Komornik zabrał mi całą wypłatę POMOCY !!!

Witam serdecznie.

Zacznę najlepiej od początku. Pracuję na umowę zlecenie i ta umowa to jest jedyne moje źródło utrzymania. Ostatnio dostałem pismo od komornika i zajęcie komornicze na kwotę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.20 11:37:23

2013.8.20 11:14:47

Wynajem/użyczenie mieszkania. Pomóżcie!!

Witam.
Mam pewnien problem. Od 1.08.2013 wynajmuję z przyjaciółką mieszkanie. Zgodnie z umową jest to użyczenie mieszkania, normalnie płacimy czynsz wraz z opłatami. Umowa była podpisana 01.08, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.20 8:52:11

po jakim czasie przepustka

kurcza niech ktoś odpowie bo mam ten sam problem wrocił z warunkowego na 7 miesięcy i czy mu przysługują przepustki ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.8.19 22:55:28

Czekając na decyzję sądu minął termin spłaty, co teraz?

Czekając na decyzję sądu minął termin spłaty, co teraz? Za prowadzenie roweru pod wpływem alkoholu dostałem 300 zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.8.19 22:42:33

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika