Niemieckie prawo jazdy zatrzymane w Polsce.

Odpowiedzi w temacie (0)

omega31

1.4.2013

Witam. Zatrzymano mnie przed Sylwestrem w Polsce do kontroli i w wydychanym powietrzu miałem 0,6 i druga próba 0,5 promila. Zabrano mi niemieckie prawo jazdy sprawa trafiła do prokuratury i do sądu. Dostałem 1 rok zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski i 1000 zł. kary do zapłacenia. Prokuratura wysłała moje prawo jazdy do wydziału komunikacji w mieście w którym kiedyś mieszkałem i byłem zameldowany. W obecnej chwili nie mam meldunku w Polsce. Prawo jazdy leży już w tym urzędzie 2 miesiące i nie wiedzą co z nim zrobić ponieważ nie dostali żadnej informacji z prokuratury ani z sądu a i wydać mi go nie chcą. Pytanie moje czy mają prawo przetrzymywać dokument innego kraju czy nie powinni go odesłać do urzędu niemieckiego wydającego?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.8.2005

  Zanim zaczniesz ubiegać się o wydanie prawa jazdy, sprawdź jakie musisz dostarczyć dokumenty

  Masz już za sobą kurs prawa jazdy? Zdałeś już nawet egzamin? Nie, nie możesz jeszcze prowadzić samochodu, musisz poczekać na wydanie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do prowadzenia pojazdów, (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 25.3.2018

  Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?

  W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)

 • 6.12.2004

  Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  Z końcem roku stracą ważność prawa jazdy wydawane od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Wymieniać prawo jazdy można od 1 sierpnia 2000 r. niezależnie od daty ich uzyskania (w praktyce (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana prawa jazdy

  W okresie powojennym w Polsce prawa jazdy wydawane były na podstawie różnych aktów prawnych. Wprowadzały one różnorodne wzory druków prawa jazdy a także różnorodne (...)