Karalność a praca w Policji

Odpowiedzi w temacie (2)

AntoniH

5.4.2013

Witam,
Otóż w roku 2008 skończył mi się wyrok w zawieszeniu (2 na 3 lata). Wyrok uległ zatarciu, czyli kartoteka czysta. Mam zaświadczenie o niekaralności oraz jestem czysty od ponad 2 lat od używek. Z tego co mi powiedzieli w sądzie to mogę się przedstawiać jako osoba niekarana w placówkach publicznych czyli mogę się ubiegać o pracę w policji, tak?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

optorek

2013-04-08 11:53:06

To że uległo zatarcie skazania, nie znaczy że Policja nie ma dostępu do całej twojej karalności, a wręcz przeciwnie. Komendant może odmówić na twoje podanie z byle powodu. Albo skierują cię na kursy i uleją od tak. W razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, to potrzebne dla ciebie zatarcie skazania następuje dopiero z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania. Można się starać o 3 lata na wniosek do sądu. Pytanie czy masz kogoś na policji kto ci powie czy masz szanse czy nie, dostać się. Co istotne jak masz osoby karane w rodzinie to również to ma wpływ na twoje przyjęcie.

mojko

2013-04-12 10:46:21

hmmm to co się skończyło zawiasy czy karalność, bo jak zawiasy zeszły nie oznacza to że nie już karalności, ona się zacznie kończyć z terminem takim jak tam pan ma, ale od teraz, czyli odkąd zawiasy się kończą.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY