e-prawnik.pl Porady prawne

Przyuczanie do Zawodu.

Odpowiedzi w temacie ()

WWLrudzin

18.4.2013

Witam, mam 17 Lat i chodziłem do szkoły zawodowej, odbywając praktyki, 2 dni w tygodniu, lecz rzuciłem zawodówke, i zapisałem się do żaka, szkoły weekendowej a dokładniej liceum, praqcowałem u mechanika, a dokładniej odbywałem praktyke, teraz gdy mam szkołe tylko w weekendy, postanowiłem iść do niego na przyuczanie zawodowe, czyli praktyki 5 dni w tygodniu, obecnie zarabiam 120zł z groszami, ale w poniedziałek jade do Cechu, zrobić aneks do umowy, i moje pytanie jest takie, czy moja stawka, czyli wynagrodzenie ulega zmianie czy nie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Prive

2013-04-19 12:26:47

Zależnie od tego czy zapisy umowy uległy zmianie. Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o Pracę na 1/1 etatu to przysługuje Ci minimalna Krajowa. Wszystko zależy od zapisów umowy, tam musi być zawarta stawka za wykonywaną pracę. Pozdrawiam

WWLrudzin

2013-04-19 21:04:03

Obecnie mam umowe o prace w celu przygotowania zawodowego,pracuje 2 dni w tydodnu i dostaje 120zł

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • przyuczanie do zawodu witam czy osobie przyuczanej do zawodu płaci się tyle samo co normalnego pracownikowi? czytaj dalej»

  • Praktyczna nauka zawodu Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej osoby, ale jak wygląda to (...) czytaj dalej»

  • Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada w sobotę, proszę (...) czytaj dalej»

  • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są (...) czytaj dalej»

  • Alimenty na pełnoletnie dziecko Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać (...) czytaj dalej»