Forum prawne (strona 266)

jak napisać odwołanie o wysokość spłaty współwłaścicieli

jak napisać odwołanie o wysokość spłaty współwłaścicieli
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.17 12:53:31

Kopia rozmowy telefonicznej....

Zawarłem umowę na świadczenie usług z siecią Play-telefonicznie.
Po czasie, zgodnie z procedurą umowę dostarczył kurier.
Mam zapisane bardzo dokładnie co wynegocjowałem z konsultantem przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.16 18:24:6

czy komornik może spowodować zakaz opuszczenia kraju

czy komornik może spowodować zakaz opuszczenia kraju ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.16 17:59:23

ALIMENTY A WNIOSEK OJCA O ZAMIESZKANIE PRZY NIM

Prosze podpowiedzcie mi co robic wzial dziecko na weekend mial odwiesc ale powiedzial ze ma zapalenie oskrzeli i ze przywiezie go we srode.Dzis zadzwonil i powiedzial ze ma zapalenie pluc i zostaje u niego.Wiem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.16 15:43:36

Wynajem mieszkania bez zgody współmałżonka

Witam.
Wynająłem mieszkanie od małżeństwa.
Mieszkanie figuruje na żonę ale cały kontakt mam tylko z mężem. To on przywiózł umowę podpisana przez żonę, on do mnie dzwoni. Pieniądze przelewam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.16 13:59:54

Uszkodzenie strony przez wykonawcę, a konsekwencje

Witam. Sprawa jest następująca:
Przez kilka miesięcy jako tak zwany freelancer instalowałem/przygotowywałem strony www dla pewnego klienta. Było to bez żadnej umowy. Miesiąc temu otworzyłem działalność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.16 12:50:42

jak napisać urlopowanie córki ze szkoły.Poradził mi to wychowawca klasy i pani wicedyrektor

jak napisać urlopowanie córki ze szkoły.Poradził mi to wychowawca klasy i pani wicedyrektor Witam córka chodziła do szkoły pierwsze pięć dni i rozchorowała się ciągle wymiotowała miała bóle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.16 11:46:2

Brat zabójca wychodzi z więzienia, co robić?

Spróbujcie go wymeldować poprzez złożenie stosownego wniosku w biurze meldunkowym z uzasadnieniem, że brat przebywa w więzieniu, więc nie może mieszkać pod adresem, gdzie jest zameldowany. Natomiast ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.16 10:53:29

ludzki

też mi sie wydaje, że lepiej bezposrednio spytać u organizatora kursu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.16 10:40:8

Mam pytanie wzialem 1 rok i 10 miesiecy temu laptopa, zaczyna mi sie cos z nim dziac zastanawiam sie

Mam pytanie wzialem 1 rok i 10 miesiecy temu laptopa, zaczyna mi sie cos z nim dziac zastanawiam sie czy moge go oddac. Problem jest w tym ze nie mam orginalnego paragonu z powodu zniszczenia ale mam wydrukowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.16 9:59:9

Dzień dobry prosze o odp jestem na l4 mam ciag ciagły,umowe mam co tydzien czy pracodawca moze zwolnic

Dzień dobry prosze o odp jestem na l4 mam ciag ciagły,umowe mam co tydzien czy pracodawca moze zwolnic mnie?ma takie prawo?jak mam 11dni z 2 l4?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.16 9:45:26

Od 3 miesiecy przebywam na zasilku rehabilitacyjnym ( przyznany na 6 miesiecy). Miesiac temu zakonczylem

Od 3 miesiecy przebywam na zasilku rehabilitacyjnym ( przyznany na 6 miesiecy). Miesiac temu zakonczylem terapie - leczylem nowotwor i powoli dochodze do siebie. Czuje sie w miare dobrze i wlasnie dostalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.16 9:3:43

szukam pracowników

Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Siedlcach przy ul. Asłanowicza 18 poszukuje aplikantów do współpracy z możliwością objęcia patronatem. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:Praca.siedlce@onet.pl ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.16 8:47:22

Alimenty

nie można zrzec się prawa do alimentów na przyszłość, aczkolwiek można ich nie dochodzić przed sądem; można zawrzeć porozumienie o obniżeniu lub wygaśnięciu obowiązku alimentacyjnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.15 20:24:58

kupno samochodu

skarbówka zawsze może dochodzić skąd wzięły się pieniądze ;)

umowy darowizny nie trzeba formalnie spisywać, może być ona ustna; ważniejsza jest kwestia podatku od darowizny, który od określonej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.15 20:18:51

Oszust wyłudził na mnie pieniądze

Witam.

W lutym tego roku poznałam na Sympatii męzczyznę, Tomek - lekarz chirurg. Po pewnym czasie powiedział mi, że ma problem, a mianowicie komornik zajął jego pensje. Powiedział, że bezprawnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.15 18:32:25

zwolnienie z pracy powód wymówienia inny niż rzeczywisty - mobbing?

skoro powód wypowiedzenia jest inny, to temat praw autorskich schodzi tu na drugi plan; decydującym będzie jaki był powód wypowiedzenia i czy był on uzasadniony - tzn m.in. czy pracodawca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.15 17:27:48

Czas na odebranie zlecenia

może Pan odpisać, że ze względu na zwłokę w odbiorze strony i brak realnych widoków na otrzymanie wynagrodzenia, zaprzestał Pan prac, hosting wygasł a pliki przepadły i zaproponować spisanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.15 17:11:30

Rejestracja auta. Dowód rejestracyjny.

Rejestracja auta. Dowód rejestracyjny. Witam.
Pisze do Pani/Pana ponieważ mam mały problem.
Jestem w trakcje przerejestrowywania auta na swoje nazwisko.
W dniu składania wniosku o przerejestrowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.15 16:48:16

renta

Witam
Mam pytanie, chciałbym sie dowiedzieć czy należy mi sie jakaś renta po zmarłym Tacie, ponieważ nie jestem pewien do konca po tym co czytałem na stronie Zusu.

tata w chwili śmierci miał ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2013.10.15 15:42:25

Dziecko zarejestrowane jako osoba bezrobotna, a alimenty

Temat almentów na bezrobotne i  dzieci, poruszyliśmy w tej opinii prawnej: Alimenty na bezrobotne dziecko
  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.15 13:58:22

sprawa kaucji przy niezrealizowanej umowie

Chciałem wynająć pokój w mieście X. Zadzwoniłem w związku z tym do pani Y, z ogłoszenia znalezionego w Internecie. Było to przed połową września, a ja, jako student, potrzebowałem go na tamten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.15 12:35:44

Wybór OFE

Ja polecam Amplico, ale warto sobie poczytać różne rankingi.
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.15 12:18:56

WITAM,ZMARŁA MI SIOSTRA W HOLANDII,JESTEM EMERYTKĄ I NIE STAĆ MNIE NA SAMOLOT,CZY PRZYSŁUGUJĄ MI

WITAM,ZMARŁA MI SIOSTRA W HOLANDII,JESTEM EMERYTKĄ I NIE STAĆ MNIE NA SAMOLOT,CZY PRZYSŁUGUJĄ MI JAKIEŚ PIENIĄDZE ZA JEJ ŚMIERĆ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.15 12:18:19

Wynagrodzenie komornicze - zmiana stawek?

Witam

Wraz z żoną spłaciliśmy dług komorniczy, zaciągnięty przez jej matkę.

Spłaciliśmy bezpośrednio wierzycielowi aby uniknąć wysokiego % dla komornika.

Jednak ten mimo wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.15 10:12:4

2013.10.15 9:50:27

Czy mogę biegać się o zadośćuczynienie/odszkodowanie? - błąd dentysty

Czy mogę biegać się o zadośćuczynienie/odszkodowanie? - błąd dentysty Kilka lat temu miałam zeba do wyrwania, dentystka stwierdziła, że to ząb mleczny i wysłała mnie do swojego męża. On ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.15 8:45:23

Zwrot podatku z UK

Zwrot podatku za pracę w UK

Zwrot podatku za pracę w UK przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w jednym z krajów: Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, a pracodawca odprowadzał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.15 0:35:51

Na co uważać? Wynajem pokoju 1 os. w mieszkaniu osoby prywatnej

Witam serdecznie,

zamierzam wynająć pokoj 1 osobowy u właściciela mieszkania.
Jestem osobą, której zalezy na prywatności, bezpieczenstwie i spokoju.

Mam kilka mały pytań:

Czy właściciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 23:28:59

Zlecenia tajemniczy klient - brak wynagrodzenia

Witam, jeżeli temat jest w złej kategorii to proszę o przeniesienie.
Otóż na tablica.pl w dziale praca pewien użytkownik oferował pracę "Tajemniczy klient". Napisałem, otrzymałem maila z linkami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 21:59:34

ROZPRAWA KARNA JA JAKO POKRZYWDZONY POBICIE, ZŁAMANIE NOSA

WITAM mam takie pytanie jestem osobą poszkodowaną ponieważ dostałem na zabawie z głowki w nos i został złamany oskarzony uciekł z miejsca najpierw proponował mi 200zl po czym się nie zgodziłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 20:59:19

Odzyskanie rzeczy od byłej dziewczyny

Sugeruję zgłoszenie sprawy policji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.14 20:56:24

Doradca podatkowy czy popełnił błąd

Witam! Nasz problem przedstawia się następująco: W 2011 roku postanowiliśmy rozpocząć budowę obiektu na wynajem, budowę miał finansować bank, naszym wkładem miała być działka i projekt budowy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 20:46:59

PCC -3

Witam mam pytanie odnośnie podatku od czynności cyw-praw. Skłądając oświadczenie odnośnie podatku na drugu PPC - 3 wraz załacznikiem PCC -3 /A , gdzie w załaczniku dodatkowo wpisana jest żona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 20:42:56

Zakup mieszkania z dożywotnim bezpłatnym użytkowaniem

Witam,

Chciałabym kupić na kredyt mieszkanie. Mieszkanie to zostało przekazane właścicielce w akcie darowizny. W akcie widnieje zapis, że właścicielka ustanawia na rzecz swojej matki "dożywotnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 20:27:1

Ekwiwalent urlopu a dwie umowy

Witam,
Przez pewien okres czasu byłem zatrudniony na umowie o pracę oraz umowie zlecenia. Obie umowy były zawarte z dwiema różnymi firmami. W praktyce firmy współdziałały ze sobą. Jeśli chodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 20:14:41

Proszę o Radę... Czy mogę w tej sytuacji coś zrobić??

Witam Serdecznie. 3 misiace temu zamkneli mi chlopaka za male wykroczenia i przestepstwa mianowicie dlatego ze nie odrabial godzin i mial grzywna do splacenia. przeliczyli mi wyszystko i teraz mu powoli ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.14 19:58:49

Czy przysluguje odprawa?

Witam,
Firma zatrudnia ponad 20 pracowników jednak posiada dwie spółki w której z każdej osobna liczba pracowników nie przekracza 20-stu pracowników. Czy wtedy należy sie odprawa jeżeli stosunek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 19:48:50

Czas realizacji a zapłata

Witam,
wykonuję aplikację na Androida. Jestem freelancerem, a mój zleceniodawca to pośrednik pomiędzy mną, a klientem docelowym (gość wyłącznie przekazuje maile, jeździ na ewentualne spotkania, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 19:42:16

Kara pieniężna w klubie ?

Witam.
Chciałem dowiedzieć się czy nakładanie kar pieniężnych w klubie jest legalne. Dokładniej mówiąc:
Na fanpage'u wydarzenia w klubie muzycznym jest napisany regulamin i przytoczę nast. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.14 18:16:0

umowa przedwstepna - zadatek

Witam.
Sprzedaje nieruchomosc. Zostala zawarta umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomosci i zostal wziety zadatek. W wyznaczonym terminie miala wplynac druga rata zadatku z przeznaczeniem na splate ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 18:11:23

Nękający rodzice

Witam. Piszę w imieniu dziewczyny, niestety ona nie może o tym pisać, bo od razu zbiera jej się na płacz...
Sytuacja wygląda tak; od jakiegoś czasu, mniej więcej 2 miesięcy jej rodzice (ona ma ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.14 17:44:46

wymiana na tablica.pl

Witam. nie dawno wymienilem sie telefonami z pomoca serwisu podanego w temacie. w ogłoszeniu było napisane ze telefon sie nie włącza i ze telefon jest wykrywany w pewnym trybie.Pytając sie sprzedającego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 17:23:36

kupno ziemi rolnej

Witam serdecznie
chcialbym kupic 0.5ha ziemi w polsce jakie warunki musze spelnic
nie posiadam dowodu osobistego(polskiego) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 17:18:36

Zmiana osoby sprawującej dozór nad zabezpieczonym samochodem.

Witam,
jestem w trakcie sporu sądowego z osobą, która posługując się sfałszowanymi umowami, próbuje wyłudzić ode mnie pieniądze. Jestem spadkobiercą osoby na którą umowy zostały zapisane. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 15:57:58

problem z umową o prace

dodam jeszcze ze zostalem oddelegowany do pracy w Szwecji
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.14 15:19:17

Pies rzucający się na ludzi

Co robić?? Na jednej z posesji człowiek trzyma agresywnego psa. Pies czesto przebywa poza posesją, zwłaszcza wtedy gdy człowiek jest pod wpływem alkoholu. Pies jest szczepiony przeciwko wściekliźnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 14:53:23

Zwlekanie z wypłatą odszkodowania

Witam, w dniu 10.07.2013r. moje mieszkanie zostało zalane. Winę za zalanie ponosi firma GPEC, która oficjalnie przyznała się do winy. Sprawa jest kierowana przez ubezpieczyciela sprawcy szkody, czyli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 14:38:24

nielegalny najem

witam, od 10.12.2012 wynajmuje z partnerem i dzieckiem mieszkanie. podpisalam umowe do konca 2013 roku. jniestety dowiedzialam sie ze mieszkanie to jest wlasnoscia TBS-u a pani od ktorej wynajmuje ma zadluzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 13:48:24

JAK BTE wyglada na pismie od komornika

Komornik prowadził przeciwko rodzicom egzekucje.
Mam pismo w tej sprawie. Nie jestem pewien czy egzekucja była prowadzona na podstawie BTE czy wyroku sądu, a to wpływa na przedawnienie.
Mam zatem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.14 12:56:7

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika