Forum prawne (strona 264)

Dziecko niepełnosprawne i alimenty

Witam! Piszę, bo chcę się zorientować jak wygląda sprawa alimentów, wypłacanych z Funduszu Alimentacyjnego, na dziecko niepełnosprawne. Niepełnosprawność jest nieuleczalna (Zespół Downa). ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.30 21:34:14

Witam. Mam pewien problem muszę zmienić w moich papierach miejsce urodzenia. Czy jest to możliwe

Witam.
Mam pewien problem muszę zmienić w moich papierach miejsce urodzenia.
Czy jest to możliwe i w jakich przypadkach? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.30 17:57:47

Opłata za wodę z liczników

Trzeba tylko zamontować liczniki wody. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.30 15:28:10

Ograniczenia umowy o dzieło

Mam stałe zatrudnienie na umowę o pracę.
W wolnym czasie chciałbym dorywczo wykonywać usługi fotograficzne, nie będzie to nic "stałego". Nie chcę otwierać działalności gospodarczej, nie przewiduję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.30 13:59:18

co zrobic aby dostac mieszkanie z zasobuw z urzedu miasta

co zrobic aby dostac mieszkanie z zasobuw z urzedu miasta jetem wymeldowany i jestem po slubie i spodziewamy sie dziecka zas zona z innego miasta chodzi oto ze nie bedziemy bez zadnych perspektyw potrzebuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.30 11:38:55

Wezwanie do sądu jako świadek pobicia

Przez taką postawę zbiry robią w tym kraju, co chcą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.30 11:3:16

Przymusowy urlop?

Miałam też problem z szefem i urlopem, tyle, że zupełnie odwrotny. Ja chciałam być lojalna i go uprzedzać kiedy chcę mieć wolne, a on się ciągle nie zgadzał... ciągle mówił, że jestem niezastąpiona. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.29 21:4:23

co grozi za nie wstawienie sie na rozprawie karnej w charakterze świadka o pobicie ?

co grozi za nie wstawienie sie na rozprawie karnej w charakterze świadka o pobicie ? sprawa dzis sie odbyla ale zostala odroczona poniewaz nie wstawila sie oskarzona ja mieszkam za granica i nie stac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.29 20:36:55

Czy wypowiedzenie ma moc prawną w przypadku gdy : Firma Leasingowa telefonicznie poinformowała ,ze

Czy wypowiedzenie ma moc prawną w przypadku gdy :
Firma Leasingowa telefonicznie poinformowała ,ze wypowiedziała umowę . Leasingobiorca jednak wpłacił wszystkie należności dla Leasingu do czasu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.29 17:0:32

termin odpowiedzi wspólnoty mieszkaniowej na pismo mieszkańca

Witam , chciałbym się dowiedzieć jaki jest ustawowy termin na odpowiedź wspólnoty mieszkaniowej ( administracji lub zarządu ) na pismo mieszkańca, administrator nie jest mi w stanie odpowiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.29 15:34:22

Zamiana samochodow , brak sprawdzenia stanu i zadanie odstapienia od umowy zamiany

Dzien Dobry

Na wstepie chcialbym nadmienic iz nie jestem handlarzem samochodów.

Na poczatku miesiaca zamieniłem samochód. Przyjechał do mnie człowiek , ktory chciał moj samochód zamienic na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.29 13:14:6

Zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem środków odurzających

Sytuacja się przedstawia tak, zostałem zatrzymany 26.08 br. przez policję i zostało zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem THC (wynik badań krwi i moczu wykazał w granicach 0,5 promila, niestety ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.29 12:15:36

Mandat MPK - obecność na sprawie sądowej ?

Witam Państwa.

Sytuacja wygląda tak iż, w maju tego roku według mnie nie słusznie dostałem mandat za przejazd bez biletu. W skrócie sytuacja wyglądała tak iż jestem w obcym miejscie, sobota ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.29 11:20:40

jakie mam szanse pozbawic ojca jego praw do dziecka?

jakie mam szanse pozbawic ojca jego praw do dziecka? Witam... mam bardzo trudną sprawe i nie wiem jak sie za to złapac... mam 19 lat i dwu letniego synka. Ojciec małego od samego początku nie interesował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.29 7:36:48

Widzenia z dzieckiem?

Jeżeli matka dziecka uchyla się od obowiązku zapewnienia kontaktów z dzieckiem proponuję złożyć wniosek do sądu o ukaranie jej grzywną, ewentualnie o nałożenie na nią obowiązku zapłaty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.28 23:49:41

Obowiazek alimentacyjny wobec dziecka meza po rozwodzie

Witam Jeżeli dziecko męża nie zostało przez Panią przysposobione, z chwilą rozwodu ustaną wszelkie Pani obowiązki względem tego dziecka, w tym obowiązek alimentacyjny. Sposób rozwodu nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.28 23:26:22

Córka zawarła umowę ramową o świadczenie usług edukacyjnych, umowa jest bez daty. Czy taka umowa

Córka zawarła umowę ramową o świadczenie usług edukacyjnych, umowa jest bez daty. Czy taka umowa ma moc prawna i jest ważna ? Pytam bo córka zrezygnowała ze szkoły bo nie wszystkie zobowiązania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.28 19:14:56

Mam pytanie, w drodze rokowań(do przetargu nikt nie przystąpił) nabywam lokal mieszkalny od gminy.

Mam pytanie, w drodze rokowań(do przetargu nikt nie przystąpił) nabywam lokal mieszkalny od gminy. jak zapewniali(tym bardziej że wystawiono je do sprzedaży) wszystko jest w porządku. Dziś dostałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.28 16:56:14

TRUDNE PYTANIE

Tylko od Pana, ale jeśli nie będzie w stanie wyegzekwować zachowku od Pana i wykaże, że darowizna była zrobiona w celu pokrzywdzenia wierzyciela, będzie mógł dochodzić należności za pomocą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.28 16:14:1

Odrzucenie żądania zwrotu kosztów w warsztacie samochodowym

Czy jest szansa, żeby to pozytywnie rozwiązać? W tej sytuacji nie pozostaje właściwie nic innego, jak wezwać warsztat, który spaprał robotę do pokrycia kosztów wynikających z partactwa. Jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.28 16:8:42

Działalność w internecie a prawo.

Witam,

Od dłuższego czasu przygotowuje dwa serwisy internetowe. Pierwszy który oferuje sprzedaż usług w internecie. Usługa jest raczej trudno mierzalna bo oferuje po prostu poszerzenie możliwości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.28 0:4:15

Oskarżenie o pobicie

Witam...

Ile czasu ma osoba zlożyć zawiadomienie o pobiciu ?

oraz w momencie kiedy takie zawiadomienie zloży po jakim czasie dostanę list ? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.27 21:29:1

postępowanie w sprawie eksmisji

Sprawa dotyczy stowarzyszenia które zawarło z właścicielem mieszkania umowę o zarząd i admnistrowanie nieruchomością (w tym umocowanie do reprezentacji przed sądem)

Interwenient uboczny - gmina ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.27 21:24:25

Zadłużenie mieszkania

Dzień dobry,

Jestem gotowy kupić mieszkanie z kredytem hipotecznym przewyższającym wartość nieruchomości. Pomogę Ci uwolnić się od spłaty rat kredytowych lub innego zadłużenia oraz problemu ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.10.27 19:23:8

Przerwa na papierosa

Witaj Rubezahl. Problematyka przerw pracowników w pracy została szczegółowo uregulowana w przepisach prawa pracy. Ustawodawca określa zarówno kiedy pracownikowi przysługuje przerwa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.27 19:14:55

wywoz smieci do lasu

ja kazałbym mu zdjąć buty i gołymi rękami posprzątał by to co wywiózł i to co inni w tym miejscu zostawili ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.27 18:50:55

Własna mała działalność.

Witam,

Chciałbym otworzyć własną działalność, która zajmowałaby się sprzedażą bizuterii hand-made w internecie (przynajmniej na początku byłby to internet). Jestem zatrudniony na etacie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.27 17:38:35

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

O ile nie mogę ręczyć za współokatorów to nie sądzę by używali na większa skalę wiekszej ilości nielegalnie ściągniętych programów. - U mnie np windows jest orginalny, chwilowo przez cały ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.27 2:23:24

Kontrola nad porozumieniami zbiorowymi

Witam,
czy mógłby mi ktoś udzielić informacji, jaki organ i w jakim zakresie sprawuje kontrolę nad legalnością zbiorowych porozumień opartych na ustawie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.26 16:55:41

Czy rozgraniczona działka może zmienić powierzchnię tj czy granica może ulec przesunięciu pomimo

Czy rozgraniczona działka może zmienić powierzchnię tj czy granica może ulec przesunięciu pomimo znaków granicznych umieszczonych na niej podczas rozgraniczania kilkadziesiąt lat temu? Witam, jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.25 21:18:1

alimenty zasądzone zaocznie bez ustalenia ojcostwa

Ale jak zaocznie? Syn nie stawił się na sprawę, ale jak to usprawiedliwił? Nie chciał, żeby przełożyć sprawę? To, że nie pracuje to nie ma nic do rzeczy. Z sms rzeczywiście należy iść na ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.10.25 19:12:43

Czy muszę mieć pozwolenie?

Czy muszę mieć pozwolenie? Jestem właścicielem dużego domu, który został wybudowany około 40 lat temu. Chcę go ocieplić, czy muszę mieć pozwolenie na to pozwolenie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.25 15:36:57

Konkretne pieniądze za konkretną pracę

Witam mam dla wszystkich bardzo ciekawą ofertę zarobkową, w której każdy może zarobić od 3000 do 7000 złotych. Wszystkie informacje znajdują się pod tym linkiem. http://learnmoneystrategy.com/gomes26 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.25 14:25:58

Jak napisać pismo do Sądu o swojej sytuacji materialnej w sprawie o podwyższenie alimentów? Dodam,

Jak napisać pismo do Sądu o swojej sytuacji materialnej w sprawie o podwyższenie alimentów? Dodam, że pozew już został napisany. Sąd chce tylko takie pismo o sytuacji materialnej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.25 14:11:33

Intrum justita

Nachodzenie, a nawet telefoniczne upominanie jest zabronione prawem i jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to będzie to podstawą do wytoczenia powództwa przeciwko tej firmie. Absolutnie odradzam jakikolwiek ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.10.25 13:36:19

windykacja z bibloteki

windykacja z bibloteki W 2006 roku pozyczylem ksiazki z bibloteki. Nie ukrywa ze ich nie oddałem. Przyszlo do mnie pismo z windykacji "wezwanie do zaplaty". Ksiazki sie odnalazly i zostana lada dzien ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.25 12:20:51

Wykonywania działalności gospodarczej w Polsce przez osoby fizyczne i prawne ze Szwajcarii

Witaj Mitrochin!

Zgodnie z przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2 lipca 2004 r. osoby zagraniczne mogą (choć nie wszystkie) prowadzić działalność gospodarczą na terenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.25 8:39:49

Czy jest zgodne z prawem zatrudnianie na stanowisku terapeuty zajęciowego i opiekuna osoby psychicznie

Czy jest zgodne z prawem zatrudnianie na stanowisku terapeuty zajęciowego i opiekuna osoby psychicznie chorej w DPS- ie osoby z wykształceniem przedszkolnym bądź po resocjalizacji. w DPSie dla psychicznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.25 8:26:43

Opóźnienia w niemieckim Familienkasse Sachsen

Witam,

informacja, jaką przekazaliśmy jako pracownicy Euro-tax.pl do zainteresowanych osób oczekujących na zwrot z niemieckiego urzędu skarbowego, lub planujących wszczęcie takie procedury, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.10.25 0:41:49

Pytanie

Witam. Mam skonczone 18 lat we wrzesniu. Dostaje alimenty w wysokosci 500 zl z funduszu alimentacyjnego. Ucze sie ostatni rok, dojezdzam do szkoly, ktora jest w innym miescie. Chcialem zapytac, czy przysluguje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.24 18:43:49

2013.10.24 17:47:56

PO JAKIM CZASIE NASTĘPUJE PRZEDAWNIENIE SPRAWY -CHODZI O ODSZKODOWANIE

PO JAKIM CZASIE NASTĘPUJE PRZEDAWNIENIE SPRAWY -CHODZI O ODSZKODOWANIE BYŁEM PRACOWNIKIEM BANKU,PADŁEM OFIARĄ NAPADU Z UŻYCIEM BRONI,ZASZŁOŚĆ MIAŁA MIEJSCE W KWIETNIU 2010 ROKU ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.24 15:42:27

Próba wyegzekwowania długu

Moja rodzina przez ponad 40 lat wynajmowała mieszkanie. Wynajemca próbował pozbyć się posiadłości od lat. W międzyczasie, ze względu na fakt, że dom był w złym wstanie, wynajemca nic nie naprawiał, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.24 15:30:29

Czy nabycie samych praw do wykupu mieszkania zakładowego, podlega dziedziczeniu i wchodzi w skład spadku?

Czy nabycie samych praw do wykupu mieszkania zakładowego, podlega dziedziczeniu i wchodzi w skład spadku? Jak udowodnić wdowie, ze pieniądze które wydała na wykup mieszkania po śmierci osoby która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.24 15:20:24

Bieg przedawnienia - alimenty

Witam, mam pytanie odnośnie przedawnienia roszczeń alimentacyjnych.
Wyrok w prawie alimentów zapadł 23-11-2010. Uprawomocnił się w terminie ustawowy (21 dni?) - strony nie wnosiły sprzeciwu.
... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.10.24 14:48:44

jak napisać wniosek o wokandę?

witam nie wiem jak mam napisac wniosek o uprawomocnienie wyroku czekam na odpowiec ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.24 11:53:54

Witam, Czy do uzyskania pozwolenia na rozbudowę domu jednorodzinnego jest potrzebna pisemna zgoda

Witam,

Czy do uzyskania pozwolenia na rozbudowę domu jednorodzinnego jest potrzebna pisemna zgoda wszytskich właścicieli obecnej nieruchomości? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.24 9:28:23

Nie stawienie się świadka na rozprawę

Witam, bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co robić. W maju mało brakowało aby został skradziony mój samochód, fiat 126p który stał na parkingu przykościelnym. Sprawcy ( 2 osoby ) zostali złapani ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.10.24 1:58:19

przepisanie nominacji

Udajcie się z tym pytaniem do notariusz. Tam Wam wszystko wyjaśnią. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.23 20:55:57

ZMIANA INWESTORA POMOCY!!!!!!!!!!!!!!

Sugeruję Pani napisać pismo do starostwa, w którym opisze Pani dokładnie całą sytuację i poprosi o wyjaśnienia z podaniem podstawy prawnej, jak zmienić inwestora. Pismo należny złożyć na dziennik ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.10.23 20:54:22

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika