dzierżawa działki

Odpowiedzi w temacie (1)

dziajek

5.6.2013

Witam W roku 2007 zawarłem umowę na dzierżawę działki przylegającej do mojej posesji, na działce tej znajduje się budynek gospodarczy postawiony w roku 1965 bez pozwolenia przez poprzedniego właściciela. Kiedy umowa dzierżawy wygasła chciałem ją ponowić, lecz Zarząd Budynków I Lokali Komunalnych w Szczecinie, który jest właścicielem w/w działki odmówił dzierżawy z powodu, że nie zalegalizowałem budynku gospodarczego położonego na tej działce. Obecnie Zarząd Budynków nakazał mi rozbiórkę owego budyku. Teren na którym stoi budynek nie należy do mnie jak i budynek którego nie postawiłem. Proszę o odpowiedź czy Zarząd Budynków ma prawo rządać rozbiórki budynku na ternie nie należącym do mnie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2013-06-06 12:37:19

Niech Pan im odpisze, że ten budynek stał tam już przed zawarciem umowy o dzierżawę i nie Pan go zbudował, więc nie ma podstawy do żądania, aby to Pan go rozebrał. Pan nie musiał nawet wiedzieć, że budynek został postawiony nielegalnie. To jest problem Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie i niech sami się tym zajmą, zamiast szukać jelenia, który odwali za nich robotę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.3.2014

  Dzierżawa - Najważniejsze informacje na temat umowy dzierżawy.

  Przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać rzecz do używania i pobierania pożytków (np. zboża, owoców) przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje (...)

 • 12.10.2016

  Kiedy można budować w granicy ?

  Zasady budowania w granicach nieruchomości reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)

 • 6.2.2015

  Zmiany w prawie budowlanym 2015

  Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 4.3.2017

  Mniej formalności przy budowie

  1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)