polecenie w testamencie czyni wierzycielem?

Odpowiedzi w temacie (1)

timi56

28.5.2013

Witam, mam taka sytuacje a mianowicie.
Zotałem wymieniony w testamencie jako spadkobierca i osoba która ma wykonać polecenie. Teraz osoba na rzecz której to polecenie mam wykonać zaczyna stale się mnie wypytywać o to wypełnienie i mówi że jestem teraz jej dłużnikiem!

Polecenie w testamencie mogło spowodowac powstanie wierzytelnosci?

Prosze o odpowiedz juz nie duzo czasu mi zostalo.

Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

m_osa

2013-05-29 09:54:20

Broń cie panie boże. Drogi mój, nie ma takiego prawa które stwierdza powstanie wierzytelności w wyniku polecenia w testamencie. Ta osoba o której pan mówi nie zna prawa i jak widać jest bardzo spragniona wypełnienia tego polecenia. Pytanie co jest dokładnie przedmiotem polecenia?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.4.2019

  Polecenie w testamencie - co to takiego?

  Dziedziczenie według testamentu charakteryzuje się możnością takiego ukształtowania porządku spadkowego, który możliwie najwierniej odda wolę spadkodawcy. Testatorowi (czyli osobie sporządzającej (...)

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 17.12.2004

  Jakie postanowienia może zawierać testament?

  Testament jest czynnością ściśle sformalizowaną, co oznacza, iż na jego treść mogą składać się jedynie oznaczone, konkretne postanowienia. Wszelkie inne, nie wypływające z przepisów (...)

 • 26.5.2010

  Zapis i polecenie w testamencie

  Zapis to rozrządzenie testamentowe, w wyniku którego na spadkobiercę lub zapisobiercę nakładany jest obowiązek spełnienia określonego świadczenia majątkowego na rzecz innej oznaczonej osoby (...)

 • 16.8.2016

  Wydziedziczenie - W jaki sposób dokonać wydziedziczenia?

  Potoczna intuicja łączy termin wydziedziczenie z pozbawieniem uprawnionego możliwości spadkobrania poprzez albo powołanie innych spadkobierców, albo sporządzenie testamentu negatywnego (testament (...)