Ile komornik może zająć pensji?

Odpowiedzi w temacie (2)

emil19

17.5.2013

Witam

Pytanie,ile komornik moze zajac pensji o umowe o pracę, 900 zł na rękę, na pół etatu? Z tak małych suma może zabierać? Chodzi o alimenty na dziecko. Zredukowano mi etat i w tym momencie nie wchodzi w gre płacenie alimentów bo ledwo co mam się za co wyżywić po zapłaceniu rachunków.

proszę o pomoc bo ja sie na tym nie znam a muszę dziś to załatwić.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

rafał9

2013-05-28 13:52:35

Umowa o zlecenie to nawet całość umowy, w zależności od uznania komornika. Umowa o pracę to maksymalnie 60% umowy ale nie może zostawić ci mniej niż minimalna krajowa na utrzymanie się.

kubik7

2013-05-28 13:54:50

Kurcze to samo miałem właśnie napisać:P Dodam tylko że możesz poprosić o pomniejszenie alimentów teraz gdyż zredukowano ci etat i podesłać zaświadczenie o tym.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Czy komornik może zająć samochód inwalidzie?

  Może. To jawna dyskryminacja niepełnosprawnych, których obowiązują dwa różne reżimy w zależności od tego czy egzekucja prowadzona jest na podstawie Kodeksu postępowania cywilnego czy też postępowania (...)

 • Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi (...)

 • W obronie przed windykacją...

  Proponowane przez resort sprawiedliwości przepisy wzmacniają prawa konsumentów – zobowiązują sąd do zbadania, czy roszczenie jest przedawnione. Jeśli po analizie materiału dowodowego (...)

 • Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • Egzekucja z nieruchomości - Kiedy komornik może zająć nieruchomość?

  Zasadą postępowania egzekucyjnego jest, iż wszczyna się je na wniosek wierzyciela, który jest kierowany do komornika. Wniosek o wszczęcie egzekucji może być złożony zarówno w formie (...)

NA SKÓTY