pierwszy samochod umowa oplaty darowizna pomocy

Odpowiedzi w temacie (0)

bysiaseb

11.5.2013

WItam serdecznie, Z góry przepraszam jezeli zalozylam temat w zlym miejscu Opisze swoja sytuacje i proszę o pomoc ponieważ jestem "zielona" w tych sprawach a jestem ograniczona czasowo i nie wiem co dalej robić. Kupiłam samochód za cenę wiekszą niż jest wpisana w umowie (800zl wpisana , zaplacilam 3x więcej). Umowa zostala sporzadzona na mnie. OC wazne prawie rok. 1. Chciałabym oddać część auta Tacie (umowa darowizny) by zyskać jego zniżki -czy płaci się jakis podatek od darowizny? co powinnam zrobic? sporzadzić pisemną umowę i gdzie sie z nią udać? 2. Wiem , że muszę opłacic podatek od zakupu 2% wartosci samochodu jednak nie wiem od jakiej kwoty te 2% obliczyć? od tej ktora wpisana jest w umowie? 3. Czy prócz tego podatku 2%, OC i rejestracji samochodu (odbior tablic) powinnam gdzieś jeszcze jakieś opłaty uiscic? 4.Czy taka przykladowa tresc umowy darowizny moglabybyc? UMOWA DAROWIZNY CZĘŚCI*/ POŁOWY *SAMOCHODU zawarta w .............................................. w dniu ............... pomiędzy: .................................................. .............. zamieszkałym w ...........................................ul. .......................................... nr dowodu osobistego .................................., nr PESEL................................... , zwanym w treści umowy Darczyńcą,a..................................... ........................... zamieszkałym w ...........................................ul. .................................................. .......... nr dowodu osobistego .................................., nr PESEL......................................,zwanym w treści umowy Obdarowanym. § 1 Przedmiotem darowizny jest samochód ............................ marki ................................. rok produkcji....................... o pojemności ................... numer nadwozia .................numer podwozia .................................o nr rejestracyjnym .............................. . § 2 Darczyńca oświadcza, że jest właścicielem przedmiotu darowizny, który opisany został w § 1 umowy. § 3 Darczyńca przekazuje Obdarowanemu na własność, bezpłatnie, opisany w § 1 przedmiot darowizny.Obdarowany zaś tę darowiznę przyjmuje. § 4 Wartość przedmiotu darowizny strony określają na procent*............................/kwotę*...................................... zł (słownie ................). § 5 Darczyńca oświadcza, że przedmiot darowizny wolny jest od obciążeń finansowych i praw osób trzech. § 6 Wydanie przedmiotu darowizny już nastąpiło (nastąpiło w dniu podpisania umowy). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.8.2014

  Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

 • 31.12.2013

  VAT 2014r. Vat od samochodów z kratką

  Z dniem 1 stycznia 2014 r. zaczną obowiązywać zawieszone dotychczas przepisy dotyczące odliczania podatku VAT od samochodów oraz paliwa wykorzystywanego do napędu tych samochodów.

 • 30.11.2017

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 7.1.2014

  VAT 2014 - sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów osobowych (...)

 • 26.5.2018

  Umowa o pomocy przy zbiorach

  Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej dla pracowników sezonowych, która ma zastąpić (...)