Spadek po siostrze.

Odpowiedzi w temacie (1)

Halina N.

6.5.2013

Spadek po siostrze. Siostra byla bezdzietna i miała męża, który w kilka lat po niej też zmarł. Czy rodzinie ze strony siostry męża należy się spadek po niej. Dodam, że spadek ten to wyłączna własność siostry otrzymana od rodziców w trakcie trwania związku małżeńskiego tzw. ojcowizna.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

PawelSP

2013-06-11 22:17:15

Może Pani napisać coś więcej? Tzn. czy po śmierci siostry dziedziczył po niej jej tylko jej mąż czy np. w zbiegu z rodzicami? Jeżeli siostra miała męża i była bezdzietna to jeżeli nie pozostawiła testamentu, to zgodnie z art. 932 KC z ustawy powołani do spadku są jej małżonek i jej rodzice. W przypadku gdy rodzice lub jeden z nich nie żyje wówczas ich udział dziedziczy rodzeństwo oraz zstępni rodzeństwa. W przypadku ich braku cały spadek przypada małżonkowi. Krewni małżonka nie są w żaden sposob upoważnieni do dziedziczenia i fakt, że spadek to wyłącznie majątek osobisty nie odgrywa tu roli.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: