Forum prawne (strona 214)

"podpisywanie" umowy na odległość

Dzień dobry,
chciałem zapytać jak podejść do kwestii podpisywania umowy o dzieło przesyłanej pocztą lub podpisywanej i przekazywanej pośrednikowi? Chodzi mi o taką sytuacje: dostaję pocztą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.5 14:32:15

Administracja cofnęła rozliczanie wody z licznika

Mam prośbę o poradę. Mieszkam w lokalu komunalnym w budynku zarządzanym przez wspólnotę mieszkaniową (część mieszkań została sprzedana). W grudniu 2010 roku na moją pisemną prośbę założono ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.5 14:27:4

czy komornik moze zajac ziemie ktora chca mi przepisac tescie lub w formie dzierzawy

czy komornik moze zajac ziemie ktora chca mi przepisac tescie lub w formie dzierzawy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.5 12:15:43

mam pytanie jestem wlascicielem auta dopisalem do niego swoja byla partnerke czyli uczynilem ja wspolwlascicielem

mam pytanie jestem wlascicielem auta dopisalem do niego swoja byla partnerke czyli uczynilem ja wspolwlascicielem by miala znizki teraz chce ja odpisac ja od samochodu na jakiej zasadzie moge to zrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.5 11:32:0

Zmiana punktu 2 w warunkach zabudowy.

Zmiana punktu 2 w warunkach zabudowy. Witam,
kupiłam działkę dla której ustalono następujące warunki zabudowy: 1) linia zabudowy: nieprzekraczalna ? wg ustaleń rysunku zmiany w planie;

2) wysokość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.5 10:7:16

3 kazusy z prawa cywilnego - same problemy

Witam, mamy do rozwiązania 3 kazusy z KC i mam z tym wielki problem bo swoją złożonością stważają duży problem. Zdaje sobie sprawę, że to jest dużo treści, materiału itp. ale liczę na jaką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.4 22:54:16

Kable nad moją działką

Witam

Posiadam teren w wieczystym urzytkowaniu nad którym niedawno z dnia na dzień pojawiły się kable (prawdopodobnie telewizja kablowa/internet) - czy miasto może ustalić służebność bez poinformowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.4 22:23:3

zwolnienie a 182 dni chorobowego

Mam taki problem choroba trwała 182 dni później był zasiłek rehabilitacyjny powrót do pracy przepracowane 8 miesięcy i teraz firma chce zwolnić za chorobowe.... czy jest to zgodne z prawem???
ogólnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.4 22:8:26

Umowa zlecenie- student zaoczny

Witam, mam parę pytań w sprawie umowy, w umowie mam zapisane 1750 brutto, czy pracodawca odprowadza dodatkowe składki typu ubezpieczenia, ZUS, itp, i mi wyjdzie 1280 z groszami, czy 1490 z groszami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.4 20:44:51

szukam prawnika specjalizujacego sie w odszkodowaniach budowalnych

Szukam prawnika specjalizującego sie w zakresie prawa budowlanego.Sprawa toczy sie w sądzie od 3 lat, Jestem z okolicy Zgorzelca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.4 20:35:19

Hipoteka Służebność

Witam. Mam następujący problem:

1. Zmienił się wierzyciel, bank sprzedał dług (kredyt) z zabezpieczeniem na hipotece firmie windykacyjnej. W KW nieruchomości widnieje już nowy wierzyciel jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.4 20:24:24

alimety od ex

Dzięki,ale nie skorzystam.To co wyczytałam o skuteczności komorników w Polsce to hańba.Złożyłam pismo do prokuratury na ex męża,wspomniałam również o działaniach komornika.Teraz tylko czekam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.4 20:9:45

mama polka, tata anglik

Witam, rok czasu byłam w toksycznym związku.. nie będę się rozpisywać o agresji, zastraszaniu, poniżaniu itp... rozstalismy sie ale mamy 3 miesiecznego synka, ja zostałam w Polsce, były partner ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.4 19:17:39

Komórka Lokatorska

Polecam ci lexperto mają darmowe porady + jako że są e-kancelaria mają stosunkowo niskie ceny. Warto do nich się odezwać i zapytać co ich prawnicy o tym myślą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.4 15:59:32

Czynsz dla Siostrzeńców w Moim Domu....

Jeśli twoi siostrzeńcy są pełnoletni i nie są zameldowani w danym domu to możesz wystąpić o nakaz eksmisji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.4 15:51:39

Kolejny frajer z "umową ustną"... Da się coś uratować?

Wiesz jeśli masz tylko umowę ustna to w sądzie jest twoje słowo kontra jego, to nie za wiele. Może masz jakiś światków, smsy nie wiem cokolwiek co mogło by potwierdzić że to zrobiłeś dany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.4 15:48:40

Żrzeczenie się części spadku

Próbowałeś się kontaktować z jakimś prawnikiem? Ostatnio jest wysyp e-kancelarii i niektóre z nich reklamują się że mają darmową poradę być może oni ci pomogą. Poszukaj opinii o nich, myślę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.4 15:45:23

Opłaty za garaż na wspólnej księdze wieczystej

Lexperto się własnie reklamuje jako e-kancelaria z darmowymi poradami.
Spróbuj z nimi jak ci nie pomogą szukaj dalej ale najlepiej byś załatwiał to przez prawnika. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.4 15:21:58

odstąpienie od umowy o dzieło i zwrot gotówki

Czy w umowie miałaś jakiś załącznik a-propo zerwania umowy?
Wiem że to stresująca sprawa ale jak dla mnie czysto-teoretycznie to ty zerwałaś umowę nie fotograf, ale nie jestem specjalistką.. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.4 13:5:47

Prosze o pomoc

350 to trochę sporo rzeczywiście za wniosek. Ile czasu zajęło im załatwienie twojej sprawy i z czym ci pomogli jeśli mogę spytać? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2015.3.4 11:34:7

zasiedzenie a zrzeknięcie się spadku

Wydaje mi się że to może być dobry pomysł. Darmowa porada nigdy nie zaszkodzi, szczególnie jeśli w chodzi sprawa spadku.
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.4 11:28:48

Żądanie alimentacyjne na rzecz rodzica, gdy rodzic sam ma komornika za niepłacenie alimentów

Witam.
Przypadek jest następujący: Ojciec przez długie lata uchylał się od płacenia alimentów na syna, przez co obowiązek ten przejął na siebie ZUS. Potem ZUS skierował sprawę do komornika ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.4 10:46:7

Wyegzekwowanie ugody z pracodawcą

Witam :D
Jak rozwinęła się sytuacja? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 23:15:59

odszkodowanie OC, a wyrok

Zgłoś się do kancelarii lexperto oni po pierwsze udzielają porad prawnych za darmo płacisz tylko za konkretne wnioski, po drugie specjalizują się własnie w oddłużaniu i windykacji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 18:29:39

Zerwanie umowy przed rozpoczęciem jej realizacji

Zgadzam się zarówno z właścicielką jak i z agagatek, niestety będziesz musiała zapłacić ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.3 18:11:10

Zerwanie umowy najmu lokalu na czas określony. proszę o porady!

Jak rozumiem jest zapis

,,Najemca ma prawo jednostronnego rozwiązania umowy w przypadku niemożności używanie lokalu albo istotnego utrudnienia w używaniu lokalu zgodnie z umową po uprzednim pisemnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 17:43:31

unieważnienie czynności prawnej osoby ubezwłasnowolnionej

Jest to dość poważna już sprawa mogę ci polecić dobrą e-kancelarie, która pomogła mi gdy miałem wezwanie od komornika. Nazywa się lexperto i wystarczyło bym się zarejestrował u nich na stronie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.3 17:35:48

czy grzechem jest posiadanie nielegalnego windowsa?

grzechem jest posiadanie kazdego WINDOWSa powyzej Millennium/2000 bo jest to zrzekanie sie wolnosci uzytkowania na rzecz bycia kontrolowanym przez NWO ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 17:35:19

Witam, czy mozna odwolac sie od mandatu z przed 13 lat za jazde pkp bez biletu i jakie wystosowac pismo

Witam, czy mozna odwolac sie od mandatu z przed 13 lat za jazde pkp bez biletu i jakie wystosowac pismo ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.3 17:30:31

prawo jazdy problemy w wydziale komunikacji

A więc mam takie pytania:
1. Zdałem na prawo jazdy kat. D i zrobiłem kwalifikacje zawodowa na przewóz osób. Pani w wydziale komunikacji mówi mi ze muszę dwa razy wyrobić prawo jazdy, aby obie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.3 16:33:52

Zadłużenie po rozwodzie

Bardzo nie dobrze że nadal jest zameldowany ale to już wiecie..
Kurcze nie mam pomysłu jak ci pomoc bo nie znam się na prawie mieszkaniowym ale możesz poszukać w internecie jest pełno kancelarii ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 16:12:43

Obciążenie kosztami za wynajem stancji

Dziwne, jeśli ma faktycznie zdjęcia przed i po to raczej ma szanse w sądzie ale z tego co piszesz wynika gość próbuje od ciebie wyłudzić pieniądze.
Polecam ci zgłosić się do lexperto, udzielają ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 16:3:43

Motocykl uszkodzony w czasie transportu


,,Nigdy nie została podpisana żadna umowa dotycząca transportu." - To jest dość martwiące jak dla mnie sprawa jest raczej nie do załatwienia ale ani nie jestem prawnikiem ani specjalnie się nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 16:0:19

Za niska wycena rzeczy skradzionych

Najlepiej byś miał paragon + zdjęcie kurtki. Powodzenia! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.3 15:48:26

Po jakim czasie przepada zasiłek dla bezrobotnych?

Po jakim czasie przepada zasiłek dla bezrobotnych? Nie miałem mozliwosci odebrania zasiłku poniewaz bylem w zakładzie karnym. Teraz gdy chciałem go odebrac powiedziano mi ze przepadł i jest za póżno. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.3 14:38:49

problem z właścicielem

Witam
Mój problem polega na tym, iż umowa najmu mieszkania została zawarta na 10 miesięcy. Możliwość wypowiedzenia odbyć się może za porozumieiem stron.
Mieszkanie zalewa sąsiadów, znajdujących ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.3 14:3:36

Spłata ubezpieczonego kredytu po zmarłe osobie

Nie chcę gdybać ale może dobrze jak zadzwonisz na jakąś bezpłatną infolinię z konsultantem prawnym, który powie ci co i jak . Wiem ,że te sprawy spadkowe są czasami zagmatwane. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.3 13:53:15

Dług rodziców

Ja bym doradziła kontakt z konsultantem prawnym , wiem ,że darmowe porady są w necie przez czat. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.3 13:4:17

wspolwlasnosc

Poradą prawną mogą Ci posłużyć jakieś e-kancelarie prawne, np. w LEXPERTO masz poradę za darmo w przeciwieństwie do takich zwykłych kancelarii, są też inne tego typu instytucje. Posprawdzaj ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 12:53:56

Wykreślenie wpisu z KW hipoteka przymusowa

Sporo czytałam o e-kancelarii lexperto mi też fajnie pomogli, w sumie zapłaciłam za wniosek 350zł ale porady mają za darmo wiec myślę że warto byś do nich uderzył ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.3 12:9:57

spłata pożyczki w banku po zmarłym 7 lat temu chorym psychicznie bracie

Myślę że warto byście się z swoim problemem zwrócili do lexpero, to jest
e-kancelaria, która bardzo mi pomogła gdy miałam wezwanie z e-sądu.
Udzielają porad za darmo a płaci się tylko ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.3 11:48:22

2015.3.3 9:57:4

Witam Chciałbym zapytać czy na importowany grunt w postaci koncentratu jest obowiązek wykonać atest

Witam
Chciałbym zapytać czy na importowany grunt w postaci koncentratu jest obowiązek wykonać atest PZH ,mając na uwadze wprowadzenie wiekszych ilości na rynek budowlany? Jest to produkt niepalny,nierozpuszczalniowy,rozcieńczalnik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.2 22:11:25

ZMIANA WARUNKÓW PŁACY DLA CIĘŻARNEJ ??

wITAM,
mam nadzieję, że uzyskam jakąś pomoc. Potrzebuję rady na już.
Otóż pracuję w firmie, gdzie mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Jestem w ciąży i w tej chwili na zwolnieniu lekarskim. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.2 20:59:49

Problem z ,, kolega z klubu''

Witam mam problem z kolegą , ponieważ pozwał mnie ( moich rodziców iż jestem nie pełnoletni ) do sądu ponieważ , pobiliśmy się i żekomo ja zniszczyłem mu okulary które , moim zdaniem ja nawet ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.2 20:35:6

2015.3.2 16:0:9

opinia sądowo -psychitaryczna

Kto z Forumowiczów zna ośrodki ,bądź lekarzy,którzy sporządzają prywatną opinię dot. choroby ,stanu zdrowia oskarżonego ? W aktach sprawy znajdują się dwie moje opinie.Obie są sprzeczne ze ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.2 13:35:12

bezpłatna współpraca - jaka umowa

Witam,
Pracuję w firmie internetowej oferującej produkty online do nauki dla dzieci w wieku szkolnym.

Rozpoczęliśmy współpracę z instytucją NGO, pełniącą usługi typu "centrum kultury" (bezpłatne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.2 12:4:40

Ubezwłasnowolnione dzieci

Ubezwłasnowolnione dzieci Mam pytanie czy jeśli córka jest ubezwłasnowolniona całkowicie i ja jako opiekun prawny mogę z nią wyjechać za granice na wakacje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.1 18:52:19

dzieci

WITAM PROSZE O POMOC MAM 3 DZIECI Z PIERWSZEGO MAŁZENSTWA I DOSTAJE ALIMENTY Z FUNDUSZU OJCIEC NIEINTERESUJE SIE NICZYM .OBECNIE JESTEM MEZATKA I MAM JEDNO DZIECKO Z TEGO MAZENSTWA MAZ OBECNY PRACUJE ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.1 17:35:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika