e-prawnik.pl Porady prawne

4 umowa z kolei na czas określony - Czy tak można?

Odpowiedzi w temacie (0)

Meneris

12.7.2014

Pracuję już 3 rok, po każdej umowie była ciągłość, co oznacza ze automatycznie trzecia umowa powinna być na czas nieokreślony, jednak mój pracodawca podparł sią przepisem Art. 10, §7, z Karty Nauczyciela który brzmi następująco: "W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony." I Moja trzecia umowa jest również na czas określony. Teraz jest podobnie, umowa się kończy a ja zostałam poinformowana że na czas nieokreślony jej nie dostanę, znowu w oparciu o ten przepis. Czy tak może być że w wyniku organizacji placówki można dawać umowy na czas określony przez cały czas na podstawie tego przepisu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM