Forum prawne (strona 215)

Lokalna MAFIA ma sie dobrze majac wsparcie RZADU

Piszac o lokalnej MAFI mam na mysli sad i prokurature.Wyzej wymienione organa panstwowe z pelna swiadomoscia naruszaja ,ignoruja obowiazujace prawo a na skutkach jego lamania buduja podstawy prawne w majestacie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.1 15:4:1

Windykacja Alimentów

POZNAŃSKA MANIFA 2015: DOŚĆ PRZEKRĘTÓW W SPRAWIE ALIMENTÓW

W tym roku poznańska Manifa przejdzie pod hasłem "Dość przekrętów w sprawie alimentów!"

Chcemy wyrazić nasz głęboki sprzeciw ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2015.3.1 14:21:33

Alimenty - proszę wzskazać drogę przejścia przez piekło

POZNAŃSKA MANIFA 2015: DOŚĆ PRZEKRĘTÓW W SPRAWIE ALIMENTÓW

W tym roku poznańska Manifa przejdzie pod hasłem "Dość przekrętów w sprawie alimentów!"

Chcemy wyrazić nasz głęboki sprzeciw ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2015.3.1 14:19:7

Gdy mąż nie chce płacić

POZNAŃSKA MANIFA 2015: DOŚĆ PRZEKRĘTÓW W SPRAWIE ALIMENTÓW

W tym roku poznańska Manifa przejdzie pod hasłem "Dość przekrętów w sprawie alimentów!"

Chcemy wyrazić nasz głęboki sprzeciw ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.3.1 14:14:7

Poznańska Manifa 2015 przejdzie pod hasłem: Dość przekrętów w sprawie alimentów!

W tym roku poznańska Manifa przejdzie pod hasłem "Dość przekrętów w sprawie alimentów!"

Chcemy wyrazić nasz głęboki sprzeciw wobec faktu, że w Polsce kobiety w różnym wieku wciąż borykają ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.1 13:52:19

Zmiany w KK dot zwolnień warunkowych w 2014 roku

Witam,

Słyszałam, że w 2014 roku wprowadzono duże zmiany dotyczące zwolnień warunkowych.

Czy mogłabym prosić o streszczenie tych zmian i szczegóły, lub link prowadzący do zmian w KK.

Z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.1 10:56:34

WNIOSEK o leczenie w szpitalu psychiatrycznym

Lokalne MAFIE w prokuraturze i sadzie maja sie dobrze bo na to pozwala sam RZAD .DOWOD pismo do Prokuratora Apelacyjnego,ktorego MAFIA ma " gdzies " .

D o t y c z y : niereagowania Prokuratury Rejonowej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.28 17:50:55

gdzie rozliczyć pit 8c odsetki od depozytu?

gdzie rozliczyć pit 8c odsetki od depozytu? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.28 14:46:30

jak sprawdzic czy jestem poszukiwany w uk?

jak sprawdzic czy jest sie poszukiwanym w UK. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.2.27 18:38:28

rozlozenie pozyczki na raty po smierci taty

Niech twój partner nalega by decyzje przesłali mu listownie, z reguły takie pisma banki z automatu wysyłają do miesiąca pocztą. Przyznam, dziwna sytuacja. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.27 14:35:26

Czy praktykant musi dostac wolne?

raczej nie powinno się brać urlopu "dzień przed" - ale wszystko kwestia sytuacji i rodzaju umowy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.2.27 13:58:51

Jak założyc firmę?

Gdyby ktoś miał jeszcze podobne pytania prosze o maila na kontakt.95@o2.pl
pozdrawiam. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.2.27 9:57:4

Jak udowodnić, że auto jest moje.

Na szczęście sprawa się ułożyła. Udało mi się w końcu uzyskać umowę darowizny. Dalej ojciec "szaleje" ale przynajmniej o auto się nie boję.

Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc i pozdrawiam. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.27 0:53:57

Rozdzielność majątkowa

Witam, półtora miesiąca temu mąż wyprowadził się z domu. Nie mamy dzieci. Nie wystapiliśmy o formalną separację ani o rozwód. Sprawa świeża i bolesna. Ale chciałabym się zabezpieczyć finansowo. ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2015.2.26 22:23:51

ile można dorobić na urlopie wychowawczym 2013?

czy mogę dorobić na tzw. umowę zlecenie, będąc na urlopie wychowawczym i pobierając zasiłek wychowawczy (400zł)czy nie stracę prawa do zasiłku? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.26 19:48:49

Spam

Dzień dobry,

prowadzę agencję pośrednictwa pracy,Otrzymuję poprzez różne portale ogłoszeniowe cv kandydatów.Teraz chciałbym przesłać tym kandydatom (ok kilkuset osób) nowe oferty pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.26 12:57:53

zadośćuczynienie od firmy windykacyjnej

Nie wiem czy to ci pomoże bo post jest z września poprzedniego roku, tym nie mniej jeśli nadal potrzebujesz pomocy śmiało mogę ci polecieć kancelarie lexperto. Też miałem problem z firmą windykacyjna, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.26 11:25:13

Witam! Jako osoba bezrobotna,podpisałem umowę o dzieło w wysokości 350zł brutto i otrzymałem pit

Witam!
Jako osoba bezrobotna,podpisałem umowę o dzieło w wysokości 350zł brutto i otrzymałem pit 11 z którego musze się teraz rozliczyć. Jakie są szanse, że urząd skarbowy powiadomi o tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.26 10:24:16

Gdy kobieta jest oskarżona o uporczywe uchylanie się od alimentów

Oczywiście, że jest szansa. Dowody w sprawie sposobu zachowania się ojca i jego partnerki mogą umożliwić odebranie mu praw rodzicielskich. Jeśli jednak kobieta jest bez pracy, zarejestrowana jako ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.26 8:55:1

odszkodowanie od biedronki

ciekawa kwestia. Albo dostaniesz odszkodowanie ze swojego ubezpieczenia (o ile jesteś ubezpieczony), albo szczęśliwym trafem dostaniesz odszkodowanie do Jeronimo Martins bo to on jest właścicielem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.25 16:49:1

Zniżka ubezpieczeniowa bez prawa jazdy

musisz najpierw odzyskać prawo jazdy, a potem ubiegać się u ubezpieczyciela o zniżki za bezszkodową jazdę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.25 16:45:50

OC będzie droższe.

niestety OC drożeje. Niektórzy uciekają do jakiś pseudo firm które oferują OC bardzo tanie. Ciekawe na ile ono jest warte? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.2.25 16:44:16

uszkodzony dach z eternitu azbestowo-cementowego a ubezpieczyciel !

też mi sie wydaje że taki dach azbestowy powinien być juz dawno rozebrany. Moze też być tak że ubezpieczyciele nei uzględniają dachów azbestowych, które wg wszelkich norm powinny być usunięte, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.2.25 16:40:22

co z dziadkami?

Witam Moja sytuacja wygląda następująco. Nie jestem z facetem z którym mam dziecko. Maluda konczy zaraz 2 latka. Nasze kontakty uważam za dobre, jesteśmy dogadani co do pieniążków ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.25 15:5:21

Upomnienie VAT - częściowa zapłata

Witam
zapłaciłam częściowo VAT za ostatni kwartał. Teraz dostałam upomnienie, że mam uregulować pozostałą kwotę wraz z odsetkami i kosztami upomnienia, jeżeli nie, to skierują sprawę na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.25 11:59:1

Nazwisko ojca

Wydaje mi się, że to zgodnie z prawem. Dlaczego tak Ci zależy na tym nazwisku? Dziecko ma nazwisko ojczyma, nie będzie mieć problemów w szkole itp., że opiekunowie mają różne nazwiska, a to czasem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.25 9:41:49

Czy mężczyzna może odebrać mi dziecko?

Myślę, że fakt zawodu z przeszłosci nie powinien tu być znaczący. Ważne, że teraz masz warunki do wychowania dziecka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.25 9:28:31

Urządzenia przesyłowe - zgoda udzielona przez jednego współmałżonka

Dzień dobry,

Chciałabym poruszyć temat problematyki urządzeń przesyłowych w sytuacji kiedy właściciel nieruchomości obciążonej urządzeniami przesyłowymi pozostaje w związku małżeńskim.
Sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.25 1:57:20

Naliczenie kary przez bibliotekę a przedawnienie

? skoro odsetki od kary umownej ? (czy podpisywał ktoś umowę z domem publicznym na B? czyli biblioteką?) naliczane są okresowe bo inaczej być nie moze to na jakiej podstawie umorzenie po 10 a nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.2.24 20:53:30

częściowe dobrowolne alimenty

Witam serdecznie- jestem samotnym ojcem czterolatka.
Staram się o alimenty- nie długo pierwsza sprawa. Wnioskowałem o 800 zł.
Pytanie jeśli zasądzą mi powiedzmy 600 zł wraz z klauzula wykonalności ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.24 20:33:41

Brak wynagrodzenia za staz

Witam wszystkich. Jestem osoba niepełnosprawna
biorąca udział w projekcie dla osób niepełnosprawnych .Projekt jest organizowany przez fundacje w Polsce razem w porozumieniu z fundacja z Niemiec środki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.24 20:15:31

Oszustwo internetowe Allegro

Witam,

Dnia 17 lutego (wtorek) zakupiłem od pewnego "pana" na Allegro telefon w atrakcyjnej cenie 360zł (wartość "rynkowa" około 450zł). Telefon wystawiony był o ~8:00, a ja dokonałem zakupu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.24 18:38:50

Jaki program księgowy wybrać?

Ja korzystam z programu księgowego wfirma. Zależało mi na fakturowaniu i dlatego wybrałem akurat ich. Zobacz ofertę, może Cię zainteresuje. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.24 17:41:13

Czy może skorzystac z zawieszenia splaty kredytu?

Pani Magdo istnieje takie coś tylko trzeba wystosować odpowiednie pismo do banku. Nazywane jest to potocznie wakacjami kredytowymi (frazę może Pani wyszukać u wujka google) to byłaby chyba najlepsza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.24 13:57:17

Zwolnienie lekarskie na umowie 3-miesięcznej, zwolnienie, konsekwencje

Dzień dobry,
Mam taką sytuację: Jestem zatrudniona na umowę o pracę (na 3 miesiace- które mijają 28.02) i jest to moja pierwsza praca o na umowę o pracę. Uległam w styczniu wypadkowi w drodze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.23 21:40:47

Witam! Jak mam napisać skutecznie odwołanie do Urzędu Pracy o utracie statusu bezrobotnego ?

Witam! Jak mam napisać skutecznie odwołanie do Urzędu Pracy o utracie statusu bezrobotnego ? Zarejstrowałam się w Urzędzie Pracy 19.02.2015 , a dnia dzisiejszego zostałam wyrejstrowana. Odmówiłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.23 19:32:6

Regulamin Sklepu

Witam chciała bym założyć sklep internetowy, domena mojej strony jest na polskim serwerze (home) lecz stronę prowadzę w języku angielskim i głównie też skupiam się na tym rynku, interesuje mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.23 17:4:13

emerytura górnicza

Witam, mam pytanie mój tata przepracował 23 lata w warunkach szczególnych 2 lata na hucie i 21 lat na kopalni,pod ziemią jako metaniarza, wlączając w to jeszcze 2 lata służby wojskowej, jako normalny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.23 13:46:10

Reklamacja TV

Witam,

4 Lutego br kupilem w sklepie internetowym (firma A) telewizor. Odebralem w punkcie partnerskim (firma B). Po sprawdzeniu w domu okazalo sie, ze pod zewn.oslona jest uszkodzona matryca. Zadzwonilem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.23 11:25:21

Fałszywe zeznania nieistotne w sprawie

Jestem świadkiem w sprawie przeciwko mojemu ojcu. Pijany awanturował się, więc wezwałam policję. Po jej przybyciu ojciec pobił funkcjonariusza na moich oczach. Mamy w tym czasie nie było w domu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.22 10:45:31

2015.2.22 3:18:39

Złodziejski skok na kasę z DNB Nord

Jeśli macie kredyt hipoteczny w DNB Nord i właśnie bank postanowił podwyższyć Wam marżę w zamian za "niedotrzymanie warunków promocji", dopisujcie się proszę do grupy na Facebooku "DNB Bank ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.21 15:5:38

Eksmisja

Eksmisja Witam. Mam problem dotyczacy eksmisji mojej mamy i brata z mieszkania w ktorym juz nie mieszkam ale jestem zameldowana. Chce sie dowiedziec czy meldunek zostanie automatycznie przeniesiony na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.21 14:2:31

Kiedy aktualizacja KRS ?

Witam,

Kupiłem 10% udziałów w Sp. z o.o, minęły 2 tygodnie od momentu zawarcia umowy kupna u notariusza, sprawdzam KRS spółki przez internet (np. ems.ms.gov.pl) - a tam widnieje stara lista udziałowców.

Ile ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.20 22:23:5

dowód z przestepstwa urzędnika

Ma miejsce sytuacja jak niżej opisana :


osoba AB jest wzywana do urzędu skarbowego do złożenia zeznań pod odpowiedzialnością karną, do sprawy skarbowo- karnej


AB ma przesłanki, iż urzędnik ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.20 14:50:45

Jak naliczyć zasiłek stały dla każdego z małżonków w przypadku kiedy oboje są osobami niepełnosprawnymi.

Jak naliczyć zasiłek stały dla każdego z małżonków w przypadku kiedy oboje są osobami niepełnosprawnymi. Czy zasiłek jednego z nich należy uznać za dochód i drugiemu małżonkowi wliczyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.20 13:34:24

chcialbym napisac uzasadnienie do umorzenie kosztow postepowania sadowego

chcialbym napisac uzasadnienie do umorzenie kosztow postepowania sadowego chcialbym dodac ze niedawno stracilem prace ,mam duzy kredyt do splacenia i obecnie mieszkam z mama ktora posiada emeryture w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.19 17:45:43

Czy mogą mi podnieść alimenty

Wysokość alimentów orzekana jest przez sąd. W odpowiedzi na pozew o podwyższenie powinien Pan wykazać, że aktualnie płacone alimenty sa dla Pana aktualnie w maksymalnej wysokości, którą jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.18 12:3:5

Jak pozbyć sie lokatora zameldowanego na stałe

Zajrzyj na stronę kancelarii lexperto, masz tam darmową poradę i konsultacje z operatorem być może będą mogli ci pomoc. Mi pomogli gdy miałem problemy z komornikiem na moje mieszkanie. ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2015.2.18 11:55:25

Odzyskiwanie Pieniędzy Z Trwających i Upadłych Polis Inwestycyjnych

Witam, Reprezentuje Kancelarię Prawną Invictus która posiada wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy klientom którzy zostali wciągnięci w polisy inwestycyjne oraz zostali obarczeni wysokimi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.18 11:29:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika