Forum prawne (strona 217)

Witam czy komornik zabierze ulge na dzieci przy wspulnym rozliczeniu podatkowym jaden z rodzicow ma komornika

Witam czy komornik zabierze ulge na dzieci przy wspulnym rozliczeniu podatkowym jaden z rodzicow ma komornika










... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.5 15:27:9

WITAM!! MOJ TATA UMARŁ 2 STYCZNIA 2014 ROKU I OBECNIE MOJ MĄŻ JEZDZI AUTEM ,NIE WYREJESTROWALIŚMY

WITAM!!
MOJ TATA UMARŁ 2 STYCZNIA 2014 ROKU I OBECNIE MOJ MĄŻ JEZDZI AUTEM ,NIE WYREJESTROWALIŚMY GO BO Z TEGO CO SIE DOWIADYWAŁAM MAMA TEŻ JEST JEGO WSPÓŁWŁASICIELEM.TERAZ BOIMY SIE ,ŻE BĘDA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.5 15:22:21

Alimenty na rodzica

Sprawa nie wygląda ciekawie ;/ Smutne jest, że osoby nam bliskie wykręcają takie numery. Moim zdaniem powinnaś iść na konsulatacje do prawnika. Spróbuj u radców prawnych z Kazus (dobryadwokat.eu) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.2.5 11:5:39

Prosze o wypełnienie ankiety

Jestem studentką ostatniego roku Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Piszę pracę magisterską na temat: ,,Wymiar Sprawiedliwości wobec zjawiska przestępczości nieletnich w opinii sędziów ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.4 19:23:18

Mam pytanie czy mogę wyrobić

dowód dziecku 2 letniemu przez sąd i sprawę zrobić zaocznie oraz czy bym mogła zmienić nazwiska przez sad czekam na od powiec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.4 18:55:14

Prosze o udzielenie wskazówek

Witam. Bardzo proszę o pomoc,kilka dni temu odebrałem list polecony.Bardzo sie zdziwilem ze przesylka jest z sądu a jeszcze bardziej kiedy otworzylem koperte. Dostalem polecenie zaplaty specjaliscie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.4 3:32:40

Dowód Osobisty - Fałszywe Dane Przy składaniu Wniosku

Brak jakiegoś dokumentu to zawsze spore utrudnienie. Kolejki w Urzędach nie zachęcają do wyrabiania dokumentów, bo trwa to zwykle bardzo długo, a akie rzeczy jak prawo jazdy czy dowód osobisty są ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.2.3 21:36:23

Wyliczenie czynszu i opłat - czy TBS ma prawo odmówić wydania?

Czy TBS ma prawo odmówić mieszkańcom wydania dokumentów zawierających informacje na temat składowych czynszu?

Na moim osiedlu w Lublinie nie płacimy "tradycyjnego" czynszu, ale "opłatę miesięczną". ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.3 11:11:37

jak napisać pismo o umorzenie pożyczki w zakładzie pracy?

jak napisac podanie o umorzenie czesci pożyczki w pracy z funduszu socjalnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.3 9:19:21

jak napisac pismo o odwołanie komornika?

Co mowi prawo , jesli osoba druga podpisze list polecony od komornika ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.2 22:6:49

wymeldowanie byłego męża z pobytu stałego

Witam.Bardzo proszę o radę,gdyż jestem załamana.Oto krótki opis mojej sytuacji:
Mam jeszcze męża,bo rozwód trwa od sierpnia 2014 roku i dopiero w apelacji oczywiście chodzi o wysokość alimentów,przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.2 19:53:51

Czy brac prawnika?

Witam,

W sierpniu ubieglego roku na lotnisku w Warszawie po odprawie paszportowej i kontroli bagazu dokonalam zatrzymania zegarka pozostawionego w pojemniku i zostalam aresztowana. W pierwszej chwili ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.2 19:36:23

Podział majątku przed podpisaniem intercyzy

Witam wszystkich ,
Proszę o poradę lub podpowiedzi w mojej sprawie.
Jestem po rozwodzie który był w 2013r.Związek zawarliśmy w 2000r,i wtedy już miałem dobrze prosperującą firmę.W roku 2005 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.2 10:21:12

Mam dlug w zus na 10 tysięcy złotych czy moge pójść za to do więzienia?

Mam dlug w zus na 10 tysięcy złotych czy moge pójść za to do więzienia? Jestem matka samotnie wychowującą córkę 16 letnią firma nie przynosi dochodów aby starczylo ma oplate zus sprawa o alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.2 8:38:10

Komu, będąc na L4 B2 (ze względu na ciążę) powinnam zgłosić zmianę miejsca pobytu na czas zwolnienia

Komu, będąc na L4 B2 (ze względu na ciążę) powinnam zgłosić zmianę miejsca pobytu na czas zwolnienia - do pracodawcy czy do ZUS? Do kogo należy obowiązek korekty danych w wykazie ZUS? Jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.1 13:38:49

Rozwód już w kwietniu, a co z nami?

Witam,
jestem całkowicie pełna, że wielu osobom nie będzie odpowiadał mój wiek. Potrzebuję jednak kogoś, kto mi wytłumaczy jak będzie wyglądała sprawa rozwodowa moich rodziców. W mojej sytuacji ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.31 18:53:2

Rozliczenie dwóch PIT 11

Witam serdecznie

Mam takie pytanie. Od stycznia do 9 sierpnia pracowałem na umowę o pracę. Od 16 sierpnia do końca tego roku pobieram zasiłkem dla bezrobotnych. Otrzymałem już oba Pit-y. I teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.30 14:6:55

uznanie dziecka mieszkajacego za granica

Witam,
nikt nie potrafil mi do tej pory udzielic odpowiedzi na kilka pytan, zwracam sie w takim razie do was:
mam corke w wieku 7 lat, urodzona we Francji, obydwie mieszkamy na stale we Francji, obydwie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.30 13:44:58

czy okres zatrudnienia na 1/4 etatu jest zaliczany do dodatku za staż pracy?

czy okres zatrudnienia na 1/4 etatu jest zaliczany do dodatku za staż pracy?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.30 12:34:54

zmiana nazwska dziecka

Witam . Będę odbierac prawa rodzicielskie biologicznemu ojcu mojej corki . W 2016 roku będę wychodzić za mąż za mojego obecnego partnera . Mój partner traktuje moją córke jak własna i po ślubie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.30 12:9:26

jak ma wziąć rozwód moja narzeczona z filipin

jak ma wziąć rozwód ze swoim byłym moja narzeczona z filipin a byśmy mogli wziąć ślub z polsce lub jaki dokument jest do tego potrzebny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.29 23:13:42

Darowizna mieszkania a rozwód .

W takich sprawach to ja raczej nie pomoge :( znam sie na kilku rzeczach, ale na pewno nie na takiej dziedzinie prawawa. zadzwon pod ten numer (znajomy) moze Ci pomogą. 48607107245 ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.1.29 21:52:42

niewypłacony zasiłek i niewłaściwy przychód w PIT 11 z Powiatowego Urzędu Pracy

Witam serdecznie,

proszę o pomoc w poniższej sprawie:

Dnia 2.06.2014 zarejestrowałem się jako bezrobotny, przyznano mi prawo do zasiłku, zasiłek miałbyć przelewany na konto bankowe. Następny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.29 19:24:4

POMOC POTRZEBNA MOWA KOŃCOWA SZUKAM ORZECZEŃ SĄDU UNIEWINNIEŃ POMÓWIONO MNIE

Skontaktuj się z warszawską kancelarią KAZUS (dobryadwokat.eu). Bardzo rzeczowo udzielają porady, jest możliwość wykupienia ich usług na abonament. Dostosują go do Twoich potrzeb. Będziesz zawsze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.1.29 14:40:53

Zwrot cofniętego prawa jazdy B ,bez badań lekarskich

Witam

Mam pytania na ktore nie znalzlem odpowiedzi,pisze według sekwencji zdarzen a sytuacja wyglada tak:
-sprawa sprzed nowelizacji kodeksu drogowego i karnego
-zatrzymany zostalem za jazde nietrzezwy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.29 7:19:59

Sprawa o ograniczenie praw rodzicielskich

Witam!
Jestem mloda matka 3,5 letniego chlopca. Dzisiaj odbyla sie sprawa o ograniczenie praw mi i ojcu dziecka. Sprawa wyglada tak, ze matka z ktora mieszkałam notorycznie spozywa alkohol, wszczyna ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.28 17:56:47

Zmiana metrażu mieszkania

Witam,

Po remoncie dokonanym w mieszkaniu jego metraż wzrósł o 12-13 m2.
Na remont oczywiście była zgoda wspólnoty i nadzoru budowlanego. Również fakt zakończenia remontu został zgłoszony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.28 17:24:34

Uzyskanie pozwolenia na ogród zimowy.

Witam wszystkich. Postanowiłem zadać pytanie na tym forum ze względu na to iż w urzędach i gminnym i w starostwie powiatowym uzyskuje sprzeczne informacje. Chcemy sprawić sobie ogród zimowy w budynku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.28 9:29:42

Darmowe szkolenia na mediatora?

Teraz widzę, że mają tam wiele nowych szkoleń. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.27 23:52:34

Bezpłatna pomoc prawna i psychologiczna

W różnych miastach są obecne różne tego typu stowarzyszenia. Wystarczy poszukać. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.1.27 23:51:32

Witam serdecznie. Mam problem z moją EX! Po urodzeniu się dziecka ustaliliśmy termin spotkania w USC,

Witam serdecznie. Mam problem z moją EX! Po urodzeniu się dziecka ustaliliśmy termin spotkania w USC, jednak dzień przed zadzwoniła i powiedziała mi że nie będe ojcem bo córka będzie miała innego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.27 23:21:10

czy mozna wyjechac za granice z decyzja o karcie czasowego pobytu?

czy mozna wyjechac za granice z decyzja o karcie czasowego pobytu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.27 16:28:44

Darowizna - odwołanie

Wujek darował mi mieszanie. Ponieważ jest osobą częściowo ubezwłasnowolnioną zgodę na darowiznę wyraził sąd, jednocześnie zachowując dla wujka prawo użytkowania.Ja razem z moim tatą (bratem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.27 15:57:56

Nauczyciel - wynagrodzenie wypłacane z dołu

Jestem nauczycielem i od 2006 roku pracuję w szkole, w której wynagrodzenie jest wypłacane nie z góry pierwszego dnia miesiąca (jak to wynika z Karty Nauczyciela), a z dołu 28-ego dnia każdego miesiąca. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.27 12:9:55

Metody przesłuchania podejrzanego. POMOCY!

Witam,
Mam zamiar pisać pracę licencjacką na temat "Metod przesłuchania podejrzanego." Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiej literatury użyć? Lub co mogę w tym zmienić? Od swojego promotora ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.27 10:41:30

gdzie sprawdzić wniosek o upadłość?

Czy pracownikowi firmy, ktora złożyła wniosek o upadłość nalezy sie odszkodowanie z tytułu umowy o zakazie konkurencji, jeśli pracodawca zwolnil pracownika z tego zakazu w trakcie kiedy biegł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.27 1:43:54

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Sytuacja mojego brata natomiast jest odwrotna do wskazanych powyżej.
W orzeczeniu sądowym jedyne ograniczenia ma w zakresie leczenia i szkolenia (ograniczenia, nie zostały ... Zobacz wątek

22 odpowiedzi

2015.1.26 13:54:33

2015.1.26 9:43:16

Pomoc w trudnych decyzjach Prawa Karnego

Witam wszystkich uczestników, forum.
Masz trudna sytuacje z przepis ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.24 21:17:47

Odszkodowanie powypadkowe

Witam

Chetnie pomogę proszę o kontakt na e-maill markus_100@wp.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.24 12:14:5

Prawo w ochronie zdrowia

Hej,
Jestem studentką kierunku Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Jako, że na Prawie znam się raczej średnio, a niedługo mam egzamin. Poniżej zamieszczam przykładowe pytania z egzaminu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.24 10:55:45

Powodztwo o nieuwaznienie uznania

Witam w jaki sposob mozna systapic do Sadu z powodztwem o nieuwaznienie uznania dziecka jesli , dziecko zostalo uznane przez Sad , bez obecnosci rzekomego ojca..i nie zostalo tez uznane w Urzędzie Stanu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.23 9:32:37

§§§Czy jest mozliwosc aby wyroki pozbawienia wolnosci ulegly przedawnieniu?§§§

Witam. Mam pytanie odnosnie wyrokow pozbawienia wolnosci z wieku 17-19 lat. W wieku 17 lat (2008r.) dobrowolnie poddalem sie karze za kradziez z wlamaniem i zapadl wyrok (1.5 roku) w zawieszeniu na (3.lata). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.21 18:10:51

pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia- pomóżcie!

Witam, założyłam nowy temat gdyż sprawa jest troszkę skomplikowana. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Przez kilka miesięcy pracowałam w oparciu o umowę o prace na pół etatu (formalnie), ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.21 17:31:5

odroczony podatek dochodowy

ten moduł do podatku dochodowego jest płatny i udsotępniony na cały rok, przydaje się gdy widzisz, że podatek w rachunku wyników jest dziwnie wysoki lub niski porównując do wyniku brutto i chcesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.21 15:13:28

Witam, moi rodzice wkrótce zostaną właścicielami działki poprzez zasiedzenie. Działka ta nie ma

Witam, moi rodzice wkrótce zostaną właścicielami działki poprzez zasiedzenie. Działka ta nie ma księgi wieczystej. Po zakończeniu sprawy w sądzie rodzice chcą przepisać na mnie (córkę) tą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.21 14:31:17

Jak sporządzic pismo o uznanie dłudu. Dłużnik to osoba fizyczna.

Jak sporządzic pismo o uznanie dłudu. Dłużnik to osoba fizyczna. Pożyczka udzielona na kwote 20 000 zł , podpisany weksel, obecnie zostało wysłane i skutecznie odebrane przez dłużnika wezwanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.21 13:29:11

rozliczenie za wodę bardzo pilne

Witam,

Zawsze rozliczałam się ryczałtowo za wodę, mając to na względzie - nie mam obowiązku posiadania licznika, gdyż woda jest rozliczana na podstawie różnic i rachunków wcześniejszych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.21 11:34:55

Praca Dyplomowa - Temat

Chcę pisać pracę licencjacką na temat wykrywania kłamstwa poprzez zachowania niewerbalne i w związku z tym mam pytanie .
Czy sędziowie lub prokuratorzy zgodzili by się wziąć udział w ankiecie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.21 2:13:36

Zakaz prowadzenia działalności w umowie najmu

Witam,

prowadzę firmę szkoleniową, gdzie wszelakie spotkania z moimi klientami odbywają się poza miejsce zamieszkania. Biuro także znajduje się poza miejscem zamieszkania. Zdarzyło mi się jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.20 20:15:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika