Naprawa zepsutych portów USB w komputerze.

Odpowiedzi w temacie (0)

adam.kleszcz

5.6.2014

Witam! Niecałe 2 lata temu zakupiłem w sklepie Delkom komputer firmy Asus. Komputer posiadał gwarancję serwisu, parokrotnie go tam wysyłałem (naprawa matrycy, wymiana baterii etc.). Koło 2 miesięcy temu wysłałem ponownie laptopa na gwarancję, ponieważ posiadał (po raz drugi już) przejaśnienia na matrycy, miał wadliwy zasilacz oraz porty USB nie zawsze działały. Serwis odesłał nowy zasilacz, matrycy nie wymienił, ponieważ "nie obejmowało to gwarancji", na temat portów nic nie wspomnieli. Zwróciłem się do sklepu, w którym zakupiłem sprzęt, by zgodnie z umową doprowadzili sprzęt do stanu początkowego. W ciągu 2 tygodni laptop wrócił z nową matrycą, niestety na temat portów USB dalej nic. Jako że porty działały coraz gorzej postanowiłem znów oddać laptopa na gwarancję Asusa. Serwis stwierdził, że porty są uszkodzone mechanicznie (jakby miały być inaczej, skoro urządzenie trzeba wsadzić?). Znów zwróciłem się do sklepu. Dostałem taką samą informację ze zdjęciem wyłamanego gniazda. Napisałem do sklepu, że żądam bezpłatnej naprawy, ponieważ port jest może i wyłamany, ale tylko i wyłącznie z tego powodu, że nie został naprawiony przy pierwszym zgłoszeniu (urządzeniami trzeba było poruszać, żeby działały, jak już wspomniałem trwało to ponad 2 miesiące). Co mogę w takim wypadku zrobić? Pozdrawiam Adam Kleszcz.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.5.2017

  Jak prawo chroni wzrok pracowników?

  Obecnie trudno wyobrazić sobie biuro, które nie byłoby wyposażone w komputer. Wszechobecne komputery z powodzeniem zastąpiły wiele urządzeń do tej pory spotykanych w miejscach pracy, tak (...)

 • 20.5.2015

  Reklamacja obuwia - nowe zasady od 2015 roku

  REKLAMACJA BUTÓW NA NOWYCH ZASADACH - zmiana przepisów od początku 2015 roku. Nowe przepisy korzystniejsze dla konsumentów.  Na jakiej podstawie reklamować buty? Jak skorzystać (...)

 • 25.4.2018

  PIT-37 - ostatni gwizdek

  Deklarację PIT-37 można wypełnić i złożyć w zasadzie w dwóch formach. Po pierwsze, w opcji tradycyjnej – czyli drukowanej na papierze i składanej osobiście we właściwym urzędzie (...)

 • 23.4.2017

  Rękojmia konsumencka w przepisach UE

  Jeśli w trakcie obowiązywania gwarancji prawnej (rękojmi za wady) okaże się, że zakupiony produkt jest wadliwy bądź nie wygląda bądź nie działa tak, jak przedstawiono w opisie, to (...)

 • 8.12.2017

  Karta podatkowa w 2018 roku

  W obwieszczeniu Ministra Rozwoju i Finansów z 21 listopada 2017 r. podano wysokość stawek karty podatkowej obowiązujących w 2018 r. Będą one wyższe niż w roku biężącym.