Forum prawne (strona 218)

dostalem wezwanie na policję jako podejrzany o zniesławienie co dalej? czy powinienem zlozyć zeznania

dostalem wezwanie na policję jako podejrzany o zniesławienie co dalej? czy powinienem zlozyć zeznania czy nie? Dostałem wezwanie na policję w celu zlożenia wyjaśnień jako podejrzany. Chodzi o obraźliwy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.20 18:22:19

zmiany w prawie pracy a umowa na czas określony

Witam.
Mam pytanie zwiazane z wchodzacymi w tym roku zmianami w prawie pracy zwiazanymi z ograniczeniem umów czasowych do 33 miesiecy.
Moja sytuacja wyglada tak: po trzymiesięcznym okresie próbnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.19 18:17:20

Rozliczenie za wode za 2010

Witam. Dostałem dzisiaj rachunek na kwote 2000zl za rozliczenie wody za 2010 rok. Dodam ze w tym roku nie posiadałem jeszcze liczników wody , płaciłem ryczałt za osobę. Po wizycie w spółdzielni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.19 14:11:42

znaleziony telefon, wielki problem.

Znalazlam telefon w UK ,pomyslalam ale fart fajny (telefon byl przejechany i lekko uszkodzony) zmienilam karte sim wyczyscilam stare dane i co nagle ktos pyta czy nie znalazlam telefonu, mowie ze nie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.19 6:53:18

Czy można pracować na umowę zlecenie bądź umowę o dzieło w czasie urlopu macierzyńskiego bądź

Czy można pracować na umowę zlecenie bądź umowę o dzieło w czasie urlopu macierzyńskiego bądź urlopu wychowawczego? praca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.18 21:16:2

Pozew o zwrot kosztów naprawy i brak zwrotu kaucji

Jako, że to mój pierwszy post na forum, chciałem serdecznie wszystkich powitać!

Mam problem z osobą od której wynajmowałem wcześniej mieszkanie. Zostało ono przeze mnie zalane, jednak szkody ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.17 15:20:40

Służebność

Dziadek Pani nie ustanowił służebności (ograniczonego prawa rzeczowego), ponieważ nie została zachowana wymagana dla umowy o ustanowienie służebności forma. Ustawodawca wymaga aktu notarialnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.17 15:15:14

PILNE! Media Expert- zrobienie filmiku"parodia" reklamy Niskie ceny - czy naruszyłem wizerunek firmie? czy mogę mi wytoczyć proces?

Witam, pytam poważnie

chciałem się dowiedzieć czy nagranie w sklepie filmiku Media Expert w samych majtkach, owinięty taśmą na ciele z Media Expert i śpiewając "Media Expert obniżamy niskie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.17 10:34:1

Witam bardzo serdecznie! Mój problem polega na tym ,że pracę rozpoczęłam od września 2011 roku

Witam bardzo serdecznie! Mój problem polega na tym ,że pracę rozpoczęłam od września 2011 roku do końca czerwca 2012, po 2 miesiącach przerwy ponownie podjęłam w tym samym zakładzie pracy stanowisko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.16 22:18:28

umowa zlecenie i nadwykonanie

Witam serdecznie, to moj pierwszy post dlatego wszyskim DZIEŃ DOBRY Smile

Pracuję na umowę zlecenie, jestem kierowcą. Moje zlecenie mówi iż muszę
wywieść 1000 pojemników z nieczystościami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.16 17:44:27

Zastraszenie zgłoszeniem pracy na czarno w nimeczech po zwolnieniu

Witam
Zwracam sie z dużym problemem, mianowicie 2 lata temu pracowałam w Niemczech jako pomoc domowa u pewnej rodziny cały czas miałam obiecywaną umowe o pracektórej nie otrzymałąm po czym się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.16 10:48:17

Witam, Mieszkam w Szwajcarii i chciałabym importować polskie płytki gresowe właśnie do Szwajcarii.

Witam,
Mieszkam w Szwajcarii i chciałabym importować polskie płytki gresowe właśnie do Szwajcarii. Jak wysokie byłoby w tym przypadku cło i podatek, czy płaci się go od wysokości faktury czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.15 21:20:33

problem z odzyskaniem prawa jazdy

Witam wszystkich mam na imię Łukasz jestem nowy na forum.

Dwa lata temu gdy prowadziłem samochód policja zatrzymała mnie pod wpływem alkocholu (0,52 promila) konsekwencją tego było zatrzymanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.15 21:20:22

jak zmienić warunki zabudowy?

Witam

proszę o informację dotyczącą wydanych warunków zabudowy,mianowicie czy można zmienić ilość miejsc postojowych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.15 18:17:5

chcę wypowiedzieć umowę o pracę na nieokazanym pracodawcy zwolnieniu L4

Witam,

Zatrudniona jestem na umowę na czas określony. Chcę się zwolnić, jednakże dziś otrzymałam zwolnienie lekarskie na kilka dni.

Czy mogę go nie okazywać pracodawcy i złożyć wypowiedzenie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.15 17:6:59

lokal socjalny

Witam .Mam pytanie.Oczekuje na lokal socjalny.Z uwagi na to,ze nie bylo pradu w zajmowanym lokalu komunalnym (mam 2dzieci) jakis czas temu wynajalem mieszkanie.Czy gmina ma prawo odebrac mi z tego powodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.15 16:28:40

Dzwi przeciwpożarowe a odbiór mieszkania

Witam,

jakiś czas temu spółdzielnia wyraziła zgodę dotyczącą adaptacji pomieszczeń gospodarczych na cele mieszkaniowe. Odbiór mieszkania miał nastąpić pod warunkiem wymiany wskazanych 6-ciu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.15 11:8:34

Zmiana przepisów o ochronie danych po 1 stycznia 2015

Szkolenia dla firm i pracowników z tego zakresu przygotowuje również firma Coach inc. To duże ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy mają w firmach różne bazy danych osobowych i muszą działać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.15 9:41:29

Mala "stluczka" a raczej glupota ludzka, "zarysowanie drzwi"

Witam,
Dzisiaj wsiadajac do auta przy TESCO zle ocenilem odległość od auta i leciutko doslownie minimalnie zarysowalem auto jakiemuś Panu oczywiscie wysiadl z auta i mowil przez caly czas ze "jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.14 23:0:2

kto stwierdza prawomocność postanowienia komornika?

komornik wskazujac date stwierdzenia prawomocności i podpisujac sie pod tym
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.14 22:42:53

CZY SPADKOBIERCA MA PRAWO UZYSKAĆ INFORMACJE O ZADŁUŻENIU W KRUS PO ZMARŁYM UBEZPIECZONYM SPADKODAWCY.

CZY SPADKOBIERCA MA PRAWO UZYSKAĆ INFORMACJE O ZADŁUŻENIU W KRUS PO ZMARŁYM UBEZPIECZONYM SPADKODAWCY. JEŚLI TAK, TO POPROSZE PODSTAWE PRAWNA KRUS ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.14 22:33:32

Wynajmuję bez umowy.

moja sytuacja przedstawia się tak: "wynajmujemy" jeśli tak to można nazwać mieszkanie od października. Nie mamy żadnej umowy, ponieważ właścicielka od razu powiedziała,że nie rozlicza się z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.14 20:19:27

Komornik na rodzicach - auto syna

Witam, moi rodzice mają troszkę długów, siedzi na nich komornik, nie są to ogromne sumy, jedna pożyczka nie do końca spłacona po prostu i często z konta bankowego taty pobiera komornik pieniądze. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.14 19:54:18

jak odpowiedzieć na wezwanie do zapłaty za niestawienie się w sądzie

Dostałam wezwanie do zapłaty za niestawienie się na rozprawie w sądzie w charakterze świadka.
Wezwanie na rozprawę otrzymałam na adres zameldowania gdzie już nie mieszkam i nie byłam wstanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.14 19:20:14

Egzekucja naprawienia szkody

Witam, dwa lata temu przy zamówiłem telefon przez teraźniejszy portal olx, lecz go nie dostałem. Wtedy nie miałem 18lat więc nie zgłosiłem sprawy na policję lecz niedawno okazało się że ten ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.14 18:0:40

Czy można wykupić mieszkanie?

Czy można wykupić mieszkanie? Witam, moje pytanie brzmi następująco.
mój teść ponad 30 lat temu pracując w policji dostał mieszkanie w którym mógł mieszkać z żoną dożywotnio. Przez wiele ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.14 16:35:26

Czy obcokrajowiec (z Portugalii) przebywający w Polsce bez stałego/tymczasowego pobytu może sam prowadzić

Czy obcokrajowiec (z Portugalii) przebywający w Polsce bez stałego/tymczasowego pobytu może sam prowadzić czyiś samochód osobisty na polskich rejestracjach? A samochód zarejestrowany na czyjąś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.13 13:26:39

czy świadectwo pracy członka zarządu może podpisać drugi członek zarządu?

Tak, o ile najpierw doszło do odwołania członka zarządu i rozwiązania z nim stosunku pracy (możliwa jest sytuacja, w której następuje rozwiązanie stosunku pracy, ale dana osoba nadal pozostaje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.13 10:18:6

Nagrania z ukrytych kamer a dowód dla sądu

mąż mnie bije i poniża...przed wszystkimi udaje biednego i dobrego męża...mamy malutkie dzieci i na nie też już krzyczy..nie chce mi dać rozwodu..grozi że zabierze mi dzieci...chcę potajemnie ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2015.1.13 0:40:26

Przekazanie policji produktu jako dowód w sprawie

Moje pytanie wywodzi się stąd, iż kiedyś spotkała mnie podobna sytuacja, wzbudziła wiele wątpliwości i pytań, jednak nie miałam skąd uzyskać odpowiedzi.
Zamawiając konkretny, oryginalny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.12 14:45:39

otrzymanie mieszkania komunalnego gdy miał,o się mieszkanie własne

miałam ogromne długi przez męża musiałam sprzedac mieszkanie bo i tak bym je straciła teraz jestem bezdomna czy mam szanse dostac mieszkanie komunalne dla siebie i corki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.12 14:31:19

Kazusy. prosze o pomoc w rozwiązaniu

Nr 1.
Mariusz został przysposobiony w 1997 roku przez swojego dalekiego kuzyna Zenona. Wychowywał sie wspólnie z dziećmi przysposabiającego Markiem, Tadkiem i Lucyną pod opieka żony Zenona , utrzymując ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.12 14:20:4

Alimenty od ojca na rencie

Witam, niedługo kończę 21 lat, mam trudną sytuację w domu (mama nie żyje od 10 lat, tato ma problem z alkoholem, sprowadził sobie do domu kobiete również pijącą), ja mam rente nieco ponad 700 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.11 19:56:50

BIEDNA STUDENTKA PROSI O POMOC :)

Witam ! Mam wielką prośbę. Chciałabym prosić o pomoc w rozwiązaniu zadania związanego z prawem pracy.

Oto one:

Na podstawie przepisów Kodeksu pracy sporządź opinię do przedstawionego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.10 16:31:5

opieka nad 88-letnia matka

opieka nad 88-letnia matka Dzien dobry,
Moja matka 88 lat mieszka 450 km ode mnie.
W zwiazku z tym zapewnilam jej codzienna opieke opiekunek, ktore przychodza 2x dziennie.
Obowiazki opiekunek: zakupy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.10 13:58:55

opieka nad 88-letnia matka

opieka nad 88-letnia matka Dzien dobry,
Moja matka 88 lat mieszka 450 km ode mnie.
W zwiazku z tym zapewnilam jej codzienna opieke opiekunek, ktore przychodza 2x dziennie.
Obowiazki opiekunek: zakupy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.10 13:58:15

Umowa o grę w karty - łamanie prawa w Polsce

Witam, około roku temu podpisałem umowę którą załączę poniżej.
Nakłania ona do gry w pokera internetowego pod okiem drugiej strony umowy, osoby która jest trenerem.
Zastanawiam się nad mocą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.10 13:11:4

Alimenty za czas trwania postępowania a brak wniosku o zabezpieczenie

Witajcie, ze względu na nieznajomość przepisów i nienajlepszego prawnika, nie wniosłam wraz z wnioskiem o rozwód, wniosku o zabezpieczenie alimentów na czas trwania postępowania. Sprawa rozwodowa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.9 12:52:47

Spadek wraz z długami

Bardzo dziękuję za informację :) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.8 20:13:27

Jak podważyć opinię biegłego psychiatry?

Jak podważyć opinię biegłego psychiatry? Witam, mam dość niecodzienne pytanie. Uczęszczam do 3 klasy gimnajum. Przerabiamy obecnie lekturę "Balladyna". Jako sprawdzian semestralny z j. polskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.8 19:35:23

Zobowiązanie do wypłaty zachówku od osoby niepełnosprawnej

Prawnik ma zdecydowanie rację. Cieszy mnie ponadto, że nie wypowiada się jak pewne grono prawników "obnizyć można tylko do połowy". Można ograniczyć dużo więcej. Są na to dowody w Orzecznictwie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.1.8 11:14:41

budowa na gruncie klasyIII Pomocy

witam proszę o doradzenie mi w pewnej sprawie dodam że mało znam sie na ten temat. mam działkę rolna 18 ary klasy III chciałabym sie na niej budowa z tego co wiem to na gruncie klasy III nie można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.8 9:52:11

trudna sprawa rozwodowa

Też mam problem z byłą żoną, na szczęście chociaż problemów z ortografią nie mam. A tak na serio, czy Kancelaria Winnicki ma duże doświadczenie w sprawach rozwodowych? Żona postawiła sprawę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.1.8 8:42:14

kontakt z dzieckiem i wysokość alimentów

Moja była żona również utrudnia mi kontakty z dziećmi, czy ktoś z Kancelarii Winnicki mógłby mi poradzić co mam zrobić? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.1.8 8:37:22

Pozwolenie na kram

Witam. W małym średniowiecznym miasteczku chcemy otworzyć drewniany kram stylizowany na średniowiecze. Kram będzie zamykany i bez fundamentów. Chciałem się zapytać jakie potrzebne są pozwolenie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.7 21:44:12

Posiadam mieszkanie własnościowe w dużej spółdzielni mieszkaniowej, budynek nie jest ocieplony,płacę

Posiadam mieszkanie własnościowe w dużej spółdzielni mieszkaniowej, budynek nie jest ocieplony,płacę miesięczne składki na fundusz remontowy i na docieplenie budynku, kazdej zimy wystepuja zaczernienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.7 16:32:56

Spadek z dobrodziejstwem inwentaża w praktyce

Witam Państwa, chciałabym opisać zaistniałą sytuację po pomim zmarłym dziadku oraz prosić o poradę. Dziadek zmarł w listopadzie 2014 roku był właścicielem jedynym dwóch starych aut oraz aparatu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.6 16:2:44

Kontuzja a renta dla studneta. Czy przysługuje?

Witam. W kwietniu bieżącego roku podczas meczu piłki nożnej doznałem urazu kolana (byłem wtedy studentem). W lipcu natomiast skończyłem studia. Do grudnia przeszedłem 3 operacje (w sierpniu, październiku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.5 23:37:50

Czy można wziąć ślub cywilny bez meldunku

Czy można wziąć ślub cywilny bez meldunku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.5 22:7:46

jak uniknąć podatku od nieruchomości dot. siedliska

Witam, opiszę krótko sytuację
Mój teść jest właścicielem dwóch działek (w różnych gminach) o powierzchni ok. 1,30 ha. Są to dwa "stare" siedliska każde z kawałkiem gruntu. Mniejsze siedlisko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.1.5 21:26:55

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika