Forum prawne (strona 220)

witam mam pytanie spłaciłem należność komornikowi w kwietniu a w grudniu dostałem pismo o licytacji

witam mam pytanie spłaciłem należność komornikowi w kwietniu
a w grudniu dostałem pismo o licytacji gdyż zostało około 5 zł nie zostałem poinformowany żeby dopłacić narosło odsetek 100 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.16 0:22:57

Handel znanymi markami za granicę - zapytanie ...

Witam chciałbym się zapytać czy zgodne z prawem jest importowanie markowych rzeczy za granicę poprzez portale aukcyjne? dla przykładu np sprzedaż markowych zegarków typu rolex , zakupione w Polsce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.15 21:55:18

Uzyskaj dostęp do notatek, ofert pracy, staży oraz praktyk!

Witajcie!
Piszę do Was jako była studentka dwóch kierunków studiów - socjologii oraz administracji, były samorządowiec. Obecnie zajmuję się marketingiem i PR w firmie prowadzącej tego typu działania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.15 16:7:14

witam. Mam problem zadzwonili do mnie na telefon ze wygralam konkurs i wysla mi darmowa paczke, tylko

witam. Mam problem zadzwonili do mnie na telefon ze wygralam konkurs i wysla mi darmowa paczke, tylko musze pokryc koszt przesyłk. Podałam im adres i pesel. Wyczytałam w internecie, że to naciągacze. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.15 11:59:45

Rozwód a darowizna dla dziecka

Sytuacja: Rodzice będą dzielić majątek w sądzie. I tu pytanie: Czy darowizna np matki (większość zgromadzonych pieniędzy) dla syna/córki będzie brana pod uwagę podczas podziału majątku ? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.12.14 23:2:55

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

Witam jestem w identycznej sytuacji jutro mija 7 dni od dostarczenia wniosku i nie wiem co robić. Mąż dostał zdjęcie z radaru przekroczenie prędkości o 17 km i formularz do wskazania kto w tym czasie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.12.14 20:58:21

prawo jazdy b utracone c i e sad zostawil

Jestem juz po wyroku zabrano Mi p.j na 2 lata kat b. Sad pozostawil Mi kat Ci E.Obecnie otrzymalem zawiadomienie o wszczeciu postepowania adm. o skierowaniu na badania do WOMP.
Czy te badani beda dotyczyc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.12.14 17:35:19

Pułapki finansowe przy zakupie mieszkania kwaterunkowego ...

Urząd miasta - jednej z dzielnic sprzedaje mieszkania kwaterunkowe , biorąc pod uwagę że lokatorzy którzy już mieszkają od bardzo dawna - mają pierwszeństwo wykupu mieszkania.Problem ukryty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.13 14:49:7

spolka komandytowa "kamienica"

Witam serdecznie
Mieszkam na lokalu brata on ma główne najemnstw ja jestem domeldowana.
brat ma przedział sądowy od1988 r mnie domeldowal 1996r
sprawa dotyczy tego ze administracja bedzie burzyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.13 14:14:4

Akcja OSP

Witam jestem młodym strażakiem w osp świeżo po kursie kpp.
mieliśmy ostatnio wyjazd do akcji gdzie byli poszkodowani (była to moja pierwsza akcja ratownictwa medycznego) po około 2 tygodniach dostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.13 9:38:16

rozwiązanie umowy z nieuczciwym operatorem

Witam serdecznie

zawarłem umowę z operatorem sieci komórkowej w 07.05.2014 umowa zawarta
do 07,05,2016

z uwagi na rachunki udałem się 16.11.2014 do punktu operatora i ku
zdziwieniu dowiedziałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.12 23:3:35

Umowa zawarta na czas określony

Czy umowę zawartą na czas określony (umowa najmu pokoju) można wypowiedzieć? W umowie jest napisane "Umowa została zawarta na czas określony do dnia...." W umowie nie ma zawartej żadnej klauzuli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.12 21:43:57

Powierzchnia pod reklamę

Czy osoba nie będąca właścicielem ale bd zameldowana pod danym adresem może wynająć powierzchnię pod reklamę? Czy osoba musi być tylko właścicielem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.11 12:6:1

Policja przyszła z kopią decyzji administracyjnej w której stwierdza się natychmiastową wykonalność.

Policja przyszła z kopią decyzji administracyjnej w której stwierdza się natychmiastową wykonalność. ja takiej decyzji nie otrzymałem i policja mi też jej nie dała informując ze przyjdzie później. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.11 10:49:31

Sprzedaż mieszkania przez dwóch współwłaścicieli

Witam,

bardzo proszę o odpowiedz na poniższe pytanie. Dwa lata temu odziedziczyłem w spadku po babci mieszkanie (testament spisany u notariusza). Mój dziadek oraz mój tato zrzekli się wtedy swojej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.11 10:32:4

dzialalnosc rolnicza a dzierzawa gruntu nierolnego

Jestem rolnikiem. Mam na wlasnosc ziemie. Chce wydzierzawic od gminy miejskiej grunt pod lokacje lokalu uzytkowego z przeznaczeniem pod najem. Czy tak moge? Dany lokal chce wynajmowac, a nie prowadzic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.10 18:44:2

Jak odzyskać wygaśniętą licencję pracownika ochrony?

Jak odzyskać wygaśniętą licencję pracownika ochrony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.10 16:53:30

czy należy odsyłać potwierdzenie salda czy wystarczy milczacy akcept?

Nie ma czegoś takiego jak "milczący akcept" - ustawa nic na ten temat nie mówi. Warto jednak zauważyć, że ustawa nie nakłada też obowiązku potwierdzania sald. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.12.10 10:31:45

Czy ktoś mi podpowie?


Witam w czwartek 4.12 zostałem zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem 2 prób kradzieży samochodu z wlamaniem, w piątek podałem się dobrowolnie karze i przyznałem się do winny pod ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.12.10 3:30:11

Umorzenie spłaty nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych

Umorzenie spłaty nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych Witam, chciałabym się dowiedzieć czy mogłabym umorzyć spłatę z nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych. Mam ją podzieloną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.9 20:45:9

Problem z reklamacją towaru

Witam,

Zareklamowałem głośniki do sklepu internetowego w dniu 16.11.2014 (użytkowałem je przez 1,5 roku). Towar do nich dostarczyłem dnia 19.11.2014. Przyczyną reklamacji był szum i trzaski ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.9 20:44:50

wynajem lokalu

Witam,
Czy jeżeli zawarta została umowa, w której zapis dotyczący "automatycznego zerwania umowy" mówi o tym, ze jeśli najemca spóźni się z zapłatą czynszu do 30 dni wówczas właściciel ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.12.9 17:21:39

Wniosek o zwrot kosztów w postępowaniu przed WSA

Witam.
Zwracam się z zapytaniem o to w jaki sposób jak należy zgłosić wniosek o zwrot kosztów, aby sąd go rozpatrzył.
Zbliża się termin pierwszej rozprawy, jestem stroną skarżącą. Otrzymałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.9 15:53:35

Allegro - wygrałam licytację, chcę odstąpić od kupna.

Witam,
mam następujący problem ze Sprzedającym na Allegro, w tym wypadku stronami są osoby fizyczne. Wygrałam licytację sprzętu, w opisie wyraźnie było napisane, że sprzęt w bardzo dobrym stanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.9 15:11:26

komornik - problem

Niestety nie znam się za bardzo na prawie, ale komornicy często niestety oszukują. Dobrze, że jesteś czujny. Może spróbuj zapytać o radę jakiegoś prawnika? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.12.9 13:16:13

doznanie urazu na siłowni

Najlepiej faktycznie zasięgnij porady u jakiegoś prawnika. Sprawa wygląda mało ciekawie, ale z drugiej strony, może tylko i wyłącznie chcą Cie zniechęcić do wkroczenia na drogę sądową? Popytaj ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.12.9 13:13:23

Jak długo czeka się za wypłatą odszkodowania z KRUS? przyznano mi 5% uszczerbku i od tej pory cisza

Jak długo czeka się za wypłatą odszkodowania z KRUS? przyznano mi 5% uszczerbku i od tej pory cisza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.9 12:41:4

Jak napisać wyrok sądowy w oparciu o art. 206 kk.?

Jak napisać wyrok sądowy w oparciu o art. 206 kk.? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.9 11:30:4

Pomoc w sprawie egzekwowania rękojmi

Witam Serdecznie,

W maju tego roku zakupiłem mieszkanie. Jak się okazało, niestety od dewelopera który po otrzymaniu pieniędzy za ostatnią fakturę, przestał być skory do pomocy i do jakiegokolwiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.9 7:20:59

siostra zabrania mi odwiedzać chorą matkę

Witam.
Mam problem. Moja 86 letnia mama mieszka z siostrą. Dom jest własnością siostry. Siostra nie opiekuje się mamą, zabrania jej korzystać z kuchenki gazowej, czajnika itp. Mama mieszka w jednym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.12.8 23:0:42

Jak napisać obciążenie dla klienta za kosze cukiernicze.

Jak napisać obciążenie dla klienta za kosze cukiernicze. Kontrahent nie oddał koszy cukierniczych. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.8 18:22:13

Pracodwaca zmienił nazwę firmy oraz adres siedziby rejestrowy w KRS. Moje miejsce wykonywania pracy

Pracodwaca zmienił nazwę firmy oraz adres siedziby rejestrowy w KRS. Moje miejsce wykonywania pracy w umowie równiez uległo zmianie ponieważ choć nie pracuje w siedzibie Spółki, lecz w placówce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.8 13:41:46

kiedy mozna stracic obywatelstwo usa?

jak bedziesz publicznie konia chlastal ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.12.7 22:19:28

Ratunku zlapal mnie komornik

Dariusz Stachowiak zamieszkały w Luboniu, który sprzedaje i sprowadza samochody jest mega oszustem !!!!!!!!!!!!!!!!!! Uważajcie na niego ja właśnie mam jak powyżej opisująca osoba poszkodowany joł ... Zobacz wątek

26 odpowiedzi

2014.12.7 19:29:41

mam wyrok z klauzula wykonalności dłuznik poinformowała komornika ze mieszka i pracuje w Niemczech

mam wyrok z klauzula wykonalności dłuznik poinformowała komornika ze mieszka i pracuje w Niemczech i nie ma mozliwosci spłaty długu samochod ktorego jestem wspołwałscicielem tez znajduje sie w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.7 17:39:6

Jak napsac pismo o nadajnik na noge

Jak napsac pismo o nadajnik na noge ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.7 16:38:2

Rozwód z orzeczeniem o winie - czy sąd msiogranczyć mi prawa rodzicielskie

Jeżeli chodzi o rozwód, to polecam Ci oczywiście Panią Martę Olejnik-Hejne, doskonale będzie w stanie poprowadzić Twoją rozprawę tak, aby oczywiście nie było dla Ciebie zbyt niekorzystnie. Udowodnij ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.12.7 14:25:39

grzywny

Witam , mój K odbywa część wyroku w zk za dozór elektroniczny dodatkowo dołożyli mu do odsiadki za nie zapłacone grzywny , jedna z tych grzywn została już zapłacona w sądzie resztę trzeba ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.12.6 13:17:33

zadłużenie prądu w wynajetym mieszkaniu bez podpisania umowy

Witam.
Mam pewien problem.Do sierpnia tego roku wynajmowalam kawalerke od znajomego, ktore dostał je z domu dziecka, wiec nie moglismy podpisac umowy wynajmu. Przez ponad rok, gdy tam mieszkalam przyszlo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.5 20:22:29

Na pierwszej licytacji została zlicytowana nieruchomość mojego dłużnika. Nieruchomość była obciążona

Na pierwszej licytacji została zlicytowana nieruchomość mojego dłużnika. Nieruchomość była obciążona wpisem przymusowym w hipotece na moją rzecz. Pytanie: w jakim czasie komornik ma obowiązek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.5 17:12:15

krus,jak rozliczyc z us,ryczałt ewidencyjny,faktura vat

Witam
Sprawa przedstawia się tak ze mój tata jest na KRUSIE i ma firmę Hydrauliczną płaci 2 razy więcej na składkę do Krusu.I Chciałbym rozszerzyć działalność o prowadzenie sprzedaży na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.5 13:33:45

szukam prawnika na telefon

Witam, reprezentuję Kancelarię Winnicki. Zespół tworzą dynamiczni i doświadczeni prawnicy, radcy prawni wywodzący się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego.
Działamy na terenie całego kraju. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.12.5 12:48:9

Zwrot i reklamacja FV a brak odebrania towaru

Witam, reprezentuję Kancelarię Winnicki. Zespół tworzą dynamiczni i doświadczeni prawnicy, radcy prawni wywodzący się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego.
Działamy na terenie całego kraju. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.12.5 12:48:0

Alimenty na matkę i dziecko skomplikowane

Witam, reprezentuję Kancelarię Winnicki. Zespół tworzą dynamiczni i doświadczeni prawnicy, radcy prawni wywodzący się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego.
Działamy na terenie całego kraju. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.12.5 11:55:6

DŁUGI MĘŻA

Witam.
jestem po ślubie 2lata i 3mc. a moje małżeństwo od stycznia normalnie się po sypało.
między innymi przez alkohol i długi męża.
zastanawiam się nad rozwodem ale mąż nie chce o tym ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2014.12.4 18:0:36

Jak napisać podanie o mieszkanie komunalne żeby dostać je jak najszybciej?

Jak napisać podanie o mieszkanie komunalne żeby dostać je jak najszybciej? Witam
mam 18 lat, mój mąż ma 22. Mamy córkę, która skończyła roczek. Chcielibyśmy złożyć podanie o przyznanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.4 17:44:50

Sprawa o uwłaszczenie

Witam. Jestem nowy na tym forum. Szukam porady co mogę dalej zrobić. Otóż planuje przejąść gospodarstwo po ojcu i skorzystać i funduszów unijnych (młody rolnik). Muszę do końca roku przejąść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.4 10:2:54

Jak mogę uzyskać od operatora własne wysłane bilingi treści smsów.

Jak mogę uzyskać od operatora własne wysłane bilingi treści smsów. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.12.4 9:12:0

Adwokat od spraw karnych

Witam,
poszukuję dobrego adwokata, ale nie drogiego w Trójmieście, do spraw karnych.
Potrzebuję kogoś, kto zna się na dozorze elektronicznym, i z kim będę miała stały kontakt.
Jeśli jesteście ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.12.3 20:37:56

Opłata za studia

Ja prawnikiem nie jestem, ale jako iż dwa tygodnie temu moja wspaniała Pani Adwokat Karolina Kuszlewicz wygrała dla mnie taką sprawę tak więc chwalę się wszem i wobec :)

Kazus poniżej:

zapisałam ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2014.12.3 19:55:22

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika