Portal informacyjny a rejstracja czasopisma

Odpowiedzi w temacie (0)

Mr-Wilnker

6.5.2014

Witam, oto sytuacja w jakiej się znalazłem: Jestem redaktorem naczelnym jednego z mało nakładowych miesięczników. Aktualnie jestem na wypowiedzeniu, które złożyłem na początku marca. Mój wydawca wydaje miesięcznik skierowany do branży motoryzacyjnej, którego właśnie byłem naczelnym. Będąc już na wypowiedzeniu postanowiłem założyć swój portal informacyjny skierowany do tej samej branży - motoryzacyjnej. Zarejestrowałem domenę, powiedzmy: fastcars.com.pl, portal nazwałem nieco inaczej (widocznym miejscu na górze portalu widnieje logo i nazwa) - F-A-S-T C-A-R.S. Zestawienie nietypowe, brak w jakimkolwiek słowniku, utworzony przeze mnie zlepek liter, tworzący wprawdzie jakiś ciąg logiczne ale jednak mój twór. 3 tygodnie po tym jak zarejestrowałem domenę i stworzyłem portal udałem się do sądu aby zarejestrować dziennik pt. "F-A-S-T C-A-R.S". Wczoraj mocno się zdziwiłem. Okazuje się, że mój pracodawca (jeszcze przez miesiąc, chociaż już w połowie kwietnia kazał mi się wynosić z wydawnictwa), zarejestrował identyczny tytuł dziennika tydzień przede mną (!). Prac związanych z portalem dokonywałem tylko w domu, wiedziała garstka osób z branży, pewnie jakiś przeciek dotarł do pracodawcy. Czy mogę uznać, że zostałem okradziony? Sam wymyśliłem taki tytuł, jest on dosyć oryginalny i niepowtarzalny. Pracodawca może teraz bardzo utrudniać mi pracę nad portalem, żądać zmiany nazwy, itp. Co mogę zrobić? Czy tak w Polsce ma wyglądać wolny rynek i uczciwa konkurencja? Czy Państwo woli nierobów w urzędzie pracy czy ludzi zaradnych? Co mam począć?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.12.2014

  Prospekt informacyjny w świetle przepisów ustawy deweloperskiej

  Każdy deweloper, który rozpoczyna sprzedaż obowiązany jest sporządzić prospekt informacyjny dotyczący danego przedsięwzięcia deweloperskiego. Opracowanie tego dokumentu jest jednym z najważniejszych (...)

 • 25.7.2018

  Asystent medyczny wystawi e-zwolnienia

  Rządowy projekt zakłada, że od 1 października 2018 r. asystent medyczny w imieniu lekarza będzie mógł wystawiać e-zwolnienia.

 • 1.9.2016

  Czy każdy blog wymaga rejestracji?

  Generalnie to czy blog powinien zostać zarejestrowany zależy od tego jaki blog prowadzimy i nie chodzi tu o czy jest to blog prywatny czy też firmowy, a wyłącznie o jego zawartość, sposób (...)

 • 11.10.2007

  Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl

  Money.pl rozszerza swoją działalność i rozpoczyna budowę grupy kapitałowej internetowych serwisów biznesowych. Jako pierwszy przystępuje do niej lider informacji prawnej - portal e-prawnik.pl. (...)

 • 27.7.2018

  Pora na „Głos Przedsiębiorcy”

  „Głos Przedsiębiorcy” – tak nazywa się zaktualizowana zakładka w portalu biznes.gov.pl, której zadaniem jest ułatwienie polskim przedsiębiorcom komunikacji z urzędnikami. (...)