Portal informacyjny a rejstracja czasopisma

Odpowiedzi w temacie (0)

Mr-Wilnker

6.5.2014

Witam, oto sytuacja w jakiej się znalazłem: Jestem redaktorem naczelnym jednego z mało nakładowych miesięczników. Aktualnie jestem na wypowiedzeniu, które złożyłem na początku marca. Mój wydawca wydaje miesięcznik skierowany do branży motoryzacyjnej, którego właśnie byłem naczelnym. Będąc już na wypowiedzeniu postanowiłem założyć swój portal informacyjny skierowany do tej samej branży - motoryzacyjnej. Zarejestrowałem domenę, powiedzmy: fastcars.com.pl, portal nazwałem nieco inaczej (widocznym miejscu na górze portalu widnieje logo i nazwa) - F-A-S-T C-A-R.S. Zestawienie nietypowe, brak w jakimkolwiek słowniku, utworzony przeze mnie zlepek liter, tworzący wprawdzie jakiś ciąg logiczne ale jednak mój twór. 3 tygodnie po tym jak zarejestrowałem domenę i stworzyłem portal udałem się do sądu aby zarejestrować dziennik pt. "F-A-S-T C-A-R.S". Wczoraj mocno się zdziwiłem. Okazuje się, że mój pracodawca (jeszcze przez miesiąc, chociaż już w połowie kwietnia kazał mi się wynosić z wydawnictwa), zarejestrował identyczny tytuł dziennika tydzień przede mną (!). Prac związanych z portalem dokonywałem tylko w domu, wiedziała garstka osób z branży, pewnie jakiś przeciek dotarł do pracodawcy. Czy mogę uznać, że zostałem okradziony? Sam wymyśliłem taki tytuł, jest on dosyć oryginalny i niepowtarzalny. Pracodawca może teraz bardzo utrudniać mi pracę nad portalem, żądać zmiany nazwy, itp. Co mogę zrobić? Czy tak w Polsce ma wyglądać wolny rynek i uczciwa konkurencja? Czy Państwo woli nierobów w urzędzie pracy czy ludzi zaradnych? Co mam począć?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.8.2019

  Kto nas obroni?

  Sztab Generalny Wojska Polskiego, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, Inspektorat (...)

 • 7.10.2019

  Złóż wniosek o świadczenie uzupełniające 500+ przez Internet

  Na portalu Platforma Usług Elektronicznych (PUE ZUS) ZUS udostępnilił wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niedolnych do samodzielnej egzystencji.

 • 4.12.2014

  Prospekt informacyjny w świetle przepisów ustawy deweloperskiej

  Każdy deweloper, który rozpoczyna sprzedaż obowiązany jest sporządzić prospekt informacyjny dotyczący danego przedsięwzięcia deweloperskiego. Opracowanie tego dokumentu jest jednym z najważniejszych (...)

 • 17.6.2019

  Nowości na PUE ZUS

  Od 8 czerwca  2019 r. na PUE ZUS udostępniono nowe funkcje dla płatników składek.

 • 13.11.2019

  Czy każdy blog wymaga rejestracji?

  Generalnie to, czy blog powinien zostać zarejestrowany zależy od tego, jaki blog prowadzimy, i nie chodzi tu o to, czy jest to blog prywatny, czy też firmowy, a wyłącznie o jego zawartość, sposób (...)