Forum prawne (strona 216)

jestem opiekunem prawnym osoby niepełnosprawnej nie będącej w pierwszej linii pokrewieństwa ( brat

jestem opiekunem prawnym osoby niepełnosprawnej nie będącej w pierwszej linii pokrewieństwa ( brat mojego ojca). Muszę zrezygnować z pracy, czy należy mi się jakikolwiek zasiłek opiekuńczy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.17 21:19:16

Witam , chcialam sie zapytac o alimenty czy nie jest na to za pozno jak chcialabym go oskarzyc moja corka

Witam , chcialam sie zapytac o alimenty czy nie jest na to za pozno jak chcialabym go oskarzyc moja corka ma 5 miesiecy .Od urodzenia dziecka placi na dziecko 300 zl dobrowolnie i do tego korzystam z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.17 13:44:23

Budowa domu mniej niż 4m od granicy działki

Witam! Niedługo z mężem zaczynamy budowę domu, ale okazało się, że brakuje nam 17 cm do pełnych 4 m i Pan urzędnik powiedział, że musimy wstwaiać liksfery. Ale za naszą działką jest droga ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.17 13:1:22

czy na podstawie Rp7 można zaliczyc pracownikowi staż pracy np. do nagrody jubileuszowej? świadectwa

czy na podstawie Rp7 można zaliczyc pracownikowi staż pracy np. do nagrody jubileuszowej? świadectwa pracy pracownik nie ma. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.17 12:33:7

w jaki sposób pociągnąć do odpowiedzialności sprawcę kolizji parkingowej?

w jaki sposób pociągnąć do odpowiedzialności sprawcę kolizji parkingowej? W listopadzie doszło do kolizji parkingowej z udziałem mojego samochodu. Samochód stał zaparkowany pod blokiem na drodze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.17 12:18:59

Komornik - egzekucja wyroku

Czy komornik po skutecznej egzekucji wyroku i zamknięciu postępowania może z jakichś przyczyn ponownie je otworzyć? np. z powodu błędnego zaksięgowania po stronie wierzyciela. (wierzyciel z otrzymanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.17 9:58:16

Jak napisać pismo o podwyższenie pensji personelu?

Jak napisać pismo o podwyższenie pensji personelu? Mam 30 lat. Jestem przedstawicielem załogi u mnie w zakładzie. Na prośbę koleżanek z pracy chciałam napisać pismo z prośba o podniesienie pensji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.17 9:32:21

Czy jeżeli wyprowadzę się od ojca do matki będąc pełnoletnia to ojciec będzie płacił alimenty

Czy jeżeli wyprowadzę się od ojca do matki będąc pełnoletnia to ojciec będzie płacił alimenty ? Moi rodzice są po rozwodzie, wybrałam że zamieszkam z ojcem więc matka płaci na mnie 400 zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.16 19:32:23

zgłoszenie do vat / data przelewu a faktura

witam.obecnie prowadzę firmę i rozliczam się na podstawie podatku dochodowego 19%.
od marca 2015 planuję wejść w vat - złożę odpowiednie dokumenty w U.S.
mam zamiar zakupić sprzęt do pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.16 19:18:25

zrzeczenie się spadku na kogoś innego

Witam
Mieszkam w domu jednorodzinnym po babci z żoną i dziećmi niestety moja mama jak zyła nie uregulowała spraw spadkowych.
moje pytanie jest takie czy pozostali spadkobiercy którzy należą do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.16 17:36:57

zalegla zaplata za telefon

Polecam skontaktować się z kimś kompetentnym. Zwolniono mnie z pracy i nie byłem w stanie spłacić rat, dlatego skorzystałem z bezpłatnej porady ze strony Lexperto i po zastosowaniu przez nich odpowiednich ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.16 16:23:0

Witam, uczestniczę w projekcie \"Równi na rynku pracy\". Mam pytanie dotyczące rezygnacji z projektu

Witam, uczestniczę w projekcie "Równi na rynku pracy". Mam pytanie dotyczące rezygnacji z projektu w przypadku podjęcia zatrudnienia na umowę zlecenie. Czy zostanę obciążona kosztami kursów, szkoleń ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.16 11:43:17

Kto może podpisać fakturę jeśli własciciel nie jest w stanie

Witam. Mój Tata obecnie leży nieprzytomny w szpitalu. Posiada firmę. I teraz pytanie : Kto może podpisywać faktury? Czy może to zrobić żona, syn?

Co zrobić w tej sytuacji
Proszę o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.16 11:31:46

Alimenty - ojciec za granicą

Witam serdecznie, proszę o pomoc.

Parę lat temu, po rozwodzie ojciec wyjechał za granicę i zerwał z naszą rodziną kontakt. Nie płacił też alimentów, więc zostały nam przyznane alimenty ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.15 1:3:53

Kupiłem auto zajęte przez komornika

Witam, moja sprawa wygląda następująco, otóż kupiłem auto i przy próbie przerejestrowania go w wydziale komunikacji dowiedziałem się że na aucie jest zajęcie komornicze. Kontaktowałem się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.14 21:7:31

Egzekucja KOmornicza

Egzekucja KOmornicza Witam nazywam sie Palec Edyta, jestem klientem euro banku,
mam następujący problem, mój chłopka posiada od wielu lat
jakieś zobowiązanie za które ma komornika, chyba rok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.14 14:2:17

Budynek gospodarczy na zgłoszenie a przekształcenie na warsztat

Witam. Mam postawiony budynek gospodarczy na zgłoszenie i chcę go przekształcić na warsztat pod działalność gospodarczą. Mierząc dokładnie powierzchnię zabudowy obliczyłem, że niestety przekracza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.14 10:43:21

Zniesienie służebności przejazdu i przejścia.

Witam, postanowiłem zarejestrować się na tym portalu prawynym ponieważ chciałbym się doradzić ludzi, którzy więdzą i znają się na prawie.

Mój problem, raczej całej wspólnoty wygląda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.13 21:21:54

wyjazd dzieci za granice

@BS12, skoro "sprawa jest rozbudowana" radzę udać się do prawnika i ze szczegółami opowiedzieć mu wszystko, odpowiadać na konkretne pytania i rozstrzygnąć, co należy zrobić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.13 14:39:48

ile czasu maksymalnie moze trwac odprawa celna?

Miałem ostatnio podobną sytuację. Czekałem 25 h. Nic nie dawało to, że okazywałem zirytowanie i ciągłe pytanie, dlaczego trwa to tak długo. Myślicie, że mogę złożyć skargę? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.2.13 14:36:4

Wynajem mieszkania firmie

Witam jestem osobą prywatna i chciałabym wynająć mieszkanie firmie czy będąc na ryczałcie mogę wystawić fakture tej firmie ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.13 12:44:40

2015.2.13 11:15:7

Reklamacja usługi niepowszechnej w Poczcie Polskiej

Wiem, że tryb rozpatrywania reklamacji usług powszechnych świadczonych przez Pocztę Polską reguluje ?Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.13 1:16:12

Budowa dwóch budynków z programem MDM

Witam
Zacznę od tego że chciałbym skorzystać z programu "Mieszkanie dla młodych". Za kilka dni zamierzamy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Jest jeden problem zamierzamy budować dwa budynki:
-nr1 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.12 21:1:58

pierwszy rok obrotowy a sprawozdanie roczne

polecam pomocne szkolenie w sporządzeniu sprawozdania finansowego, które znalazłaem na 24iValue, bezpłatne szkolenie dostępne zdalnie nt. aspektów księgowych i podatkowych związanych z zamknięciem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.12 20:51:30

czy nieletni może dostać mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym?

Czy można ukarać mandatem karnym rodzica , którego dziecko , 17 lat , paliło papierosa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.12 19:16:11

Mam pytanie. zostałem winny w rozprawie odnośnie kolizji drogowej i oddalenia się z miejsca wypadku.Dostałem

Mam pytanie. zostałem winny w rozprawie odnośnie kolizji drogowej i oddalenia się z miejsca wypadku.Dostałem tylko grzywne. jak długo będe zapisany w KRS? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.12 19:7:37

praca na etat w Polsce plus zlecenia z Anglii - jak się rozliczać?

Witam czy uzyskał Pan odpowiedz na swoje pytanie mam podobny problem i zastanawiam się jak go rozwiązać? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.12 17:44:36

Problemy z Matką dziecka

Witam problem mój polega na tym: Za 2 miesiace przyjdzie na swiat moja córka wszystko bylo by dobrze gdyby nie utrudniony kontakt z matka dziecka juz teraz. Pytanie moje jest nastepujace gdy pracuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.11 23:12:51

Czy mogę zaskarzyć dentystę?

Czy mogę zaskarzyć dentystę? Kilka lat temu dentysta w ramach leczenia wykonał u mnie plombe dwojki. Niestety skozystal z wypelnienia ciemnego koloru. Przez 2 lata po leczeniu nosiłam aparat ortodontyczny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.11 13:6:32

Czy prowizja może być wypłacana uznaniowo skoro w regulaminie wynagradzania określono zasady wypłaty

Czy prowizja może być wypłacana uznaniowo skoro w regulaminie wynagradzania określono zasady wypłaty prowizji ( wysokość sprzedaży w danym miesiącu i procent wypłaty) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.10 20:43:38

alimenty od ojca

Witam. Mam 20 lat, dziecko (obecnie 8 mies), rok temu skończyłam szkołę zawodową i postanowiłam podjąć naukę w szkole dla dorosłych (CKU). Obecnie jestem w pierwszej klasie liceum (zaocznie).W ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2015.2.10 15:25:39

e-Sąd w Lublinie Sprzeciw od nakazu zapłaty

Wczoraj otrzymałem Nakaz Zapłaty w postępowaniu upomniawczym z e-Sądu w Lublinie.
Czy przysługuje mi podniesienie sprzeciwu od wydanego nakazu zapłaty? Jeśli tak , to co powinien zawierać taki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.10 12:57:57

Specjalista ds. Administracyjno-Prawnych

Prowadzę obecnie rekrutację na stanowisko Specjalisty ds. Administracyjno prawnych dla trzech kontraktów infrastrukturalnych (woj. lubuskie, dolnośląskie oraz warmińsko-mazurskie).

Osoba na tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.10 10:39:8

zajęcie komornicze umowa na pół etatu


Witam, jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na pół etatu. Zajęcie komornicze mam z tytułu niespłaconego kredytu w banku. Na moją pensję składa się wynagrodzenie zasadnicze premia zadaniowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.9 22:34:53

Popisana rozpadająca się kurtka

Witam kupiłem kurtkę nie zauważyłem że jest ona pomazana jakimś markerem wróciłem do domu i tam to zauważyłem nie oddałem jej nawet nie wiem dlaczego teraz kurtka się po prostu rozpada z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.9 18:18:9

wspolmalzonek nie ma pieniedzy na czynsz i zada wiecej alimentow ode mnie

Dzien dobry, wyprowadzialma sie z domu i wnioslam o rozwod. Sprawa bedzie sie ciagnela.
Maz dostal alimenty, dosyc wysokie. Ja placilam przez 2 pierwsze lata na wspolne mieszkanie. W styczniu jednak ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2015.2.9 12:19:37

pozwolenie na wyjazd dziecka za granice

Jestem z dzieckiem juz dwa lata za granica,ojciec nie interesuje sie dzieckiem ,nie obchodzi go gdzie dziecko jest i co sie z nim dzieje ale zgody na pobyt nie podpisze przez zwykla zlosliwosc,pisalam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.9 12:12:56

Pismo od Glass-Brudziński

Witam. Tez dostalam takie pismo i dzwonilam disial do prokuratury. Prokurator potwierdzil ze faktycnzie prowadzone jest postepowanie i wszystkie osoby ktorych dotyczy moga sie spodziewac wezwania na policje ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2015.2.9 11:55:41

Jak wyrzucić natrętną osobe z mieszkania

Chciałem jeszcze dodać parę pytań do mojego tematu :
- Czy osoba zameldowana na stałe ale nie właściciel (mój wujek) może wynająć 2 pokoje swoim "przyjaciołom" ? Te wynajmowanie to oczywiście ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.8 1:23:32

Odebranie alimentów Matce 2015

zapomniałem jeszcze napisać o 3 opcji wg urzędników, że może wycofać wszytko co podpisał jako nieletni i zaczynać składanie prośby o alimenty od nowa tym razem na siebie co wiadomo trwa a jak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.7 22:5:18

biore slub mam 18 lat gdzie bede ubezpieczona?

mam 18 lat ucze sie w liceum jestem ubezpieczona u rodzicow w pracy jednak biore slub cywilny moj chlopak tez sie uczy wiec gdzie ja bede ubezpieczona u rodzicow czy sama mam sie gdzie ubezpieczyc pomocy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.7 19:54:39

kupowanie za pomocą ClickandBuy

Witam,
Dostałem zawiadomienie od firmy windykacyjnej. Udało mi się dojść do tego że jest to niby za auto subskrybcje programu. Kupiłem kiedyś program antywirusowy i zapłaciłem za pomocą clickandbuy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.7 11:47:52

nie oddalam calosci wplaconych pieniedzy za towar?

Witam mam problem z kupujaca..
pare miesiecy temu zakupila kurtke na allegro,wplacila pieniadze ale nie doszlo do wysylki i zaraz mi negatywa wystawila wiec poprosilam by go usunela i zwracam jej pieniadze ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.6 23:38:16

jak napisać do dyrektora zakładu karnego żeby konkubent dostał przepustke

jak napisać do dyrektora zakładu karnego żeby konkubent dostał przepustke ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.6 18:23:33

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

Bardzo proszę o pilny kontakt użytkownika: jareczek231-mój mail: sandwicz65@wp.pl- też zostałem oszukany. ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2015.2.6 13:28:5

Fotografia- przeniesienie praw autorskich

Jeśli chodzi o wzór umowy to ja używam standardowego wzoru i jeśli jest potrzeba dopisuje w którymś podpunkcie pola eksploatacji. Wzór umowy możesz znaleźć na stronie Związku Polskich Artystów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.2.6 12:53:34

czy komornik moze zajac zwrot z podatku z najniszej krajowej pesji i ulgi na dzieci

czy komornik moze zajac zwrot z podatku z najniszej krajowej pesji i ulgi na dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.6 11:57:45

Podatek od usług premium (własny serwer gry)

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak odprowadzić podatek od zarabiania na prywatnym serwerze.
Mój dochód będzie z SMS Premium (dotpay) oraz z przelewów na konto bankowe. W jaki sposób powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.2.6 11:36:50

Zawieszenie kary i wyrównanie szkody Skarbowi Państwa

Dzień dobry!

Sprawa wygląda tak:

Prokurator przedstawił przyszłemu (tak czy inaczej) skazanemu opcję 5 na 8 plus wyrównanie szkody Skarbowi Państwa w kwocie (nie wiem dokładnie ale powiedzmy, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.2.5 23:15:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika