Odmówiłem mandatu-wniosek do sądu

Odpowiedzi w temacie (0)

Martinez3433

19.6.2014

Witam , Zostałem zatrzymany przez policję i zostało mi wmówione , że wyprzedzałem na podwójnej ciągłej , przejściu dla pieszych ,stworzyłem zagrożenie razem 16 punków i 700zł. Wczoraj jadąc na motocyklu z ekipą w parę osób dojechaliśmy do radiowozu który jechał przed nami , jeden z ekipy się wyłamał zaczął wyprzedzać złamał parę przepisów i uciekł . Jak skończyła się podwójna linia ciągła wyprzedziłem radiowóz i potem jeszcze dwa samochody zatrzymałem się na skrzyżowaniu ze światłami podjechała do mnie policja kazała zjechać z drogi i przedstawili mi następujące zarzuty wyprzedzanie na podwójnej ciągłej , na przejciu dla pieszych i stworzenie zagrożenia . Powiedziałem że tak nie było ,więc odstąpiłem od przyjęcia mandatu i Pan policjant powiedział że kieruje wniosek do sądu . Dojechałem do mojej ekipy motocyklowej zatrzymali się kawałek dalej czekając na mnie , opowiedziałem wszystko powiedzieli że przecież tak nie było i mogą to zeznać razem zemną było pięć osób na motocyklach . Dodam że Panowie Policjanci jechali oznakowanym starym Oplem Astra bez wideo rejestratora , kamer itp. Czyli mogli mi wmówić mi wszystko. Po odmowie mandatu chcieli tylko numer telefonu nic nie podpisywałem . Teraz moje pytanie jak to będzie wyglądać jest to słowo przeciwko słowu bez żadnych dowodów koledzy powiedzieli że jeżeli będzie trzeba zeznają. Jest nas razem zemną pięć osób . Proszę o pomoc co mogę zrobić ,co mi grozi i jak się bronić . Z poważaniem Martin

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.11.2017

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 22.8.2016

  Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi

  W wielu wypadkach uzyskanie dla nas korzystnego wyroku Sądu, jest dopiero pierwszym krokiem w dochodzeniu naszych roszczeń. W szczególności gdy dłużnik nie zamierza dobrowolnie zaspokoić potwierdzonego (...)

 • 22.12.2017

  Możliwość obniżenia diety parlamentarnej parlamentarzystom

  Nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora wprowadza możliwość obniżenia uposażenia oraz obniżenia lub utraty diety parlamentarnej parlamentarzystom, którzy naruszają powagę (...)

 • 17.1.2017

  Nakaz rozbiórki a kara grzywny

  Prawo budowlane w art. 48 oraz 49b przewiduje nakazanie przez właściwy organ w drodze decyzji administracyjnej rozbiórki obiektu budowlanego, lub jego części, będącego w budowie albo wybudowanego (...)

 • 6.9.2012

  Sprostowanie oczywistej omyłki w orzeczeniu

  Popełnione przez sąd błędy pisarskie lub rachunkowe, a także inne oczywiste omyłki podlegają sprostowaniu przez sąd z urzędu bądź na wniosek, także gdy występują w treści uzasadnienia. Jeśli (...)