Dotacja unijna - jak to jest...?

Odpowiedzi w temacie (1)

bardyt

19.6.2014

Witam, Jeśli to nie ten dział, to proszę przenieść... Czytam sobie w internecie na temat dotacji z UE. Jak wiadomo czasami w internecie wypisywane są rzeczy, które mijają się daleko z prawdą, a co za tym idzie chciałbym się upewnić dodatkowo tutaj na forum - tym bardziej, że dotacja nie jest sprawą "łatwą". Znalazłem ten artykuł: Czy dotacje unijne trzeba zwrócić? | BierzDotacje.pl Cytując fragmenty (ale zarazem odnosząc się do całego artykułu): "Dotacje unijne stanowią z założenia pomoc bezzwrotną" "Jednak, oczywiście mogą zdarzyć się sytuacje, w których zostanie się zmuszonym do zwrotu otrzymanej dotacji lub jej części wraz z odsetkami. " I teraz tak, z tego co rozumiem wystarczy że nie złamię żadnego punktu w dotacji i będzie ok. Tak więc, jeśli założę sobie że potrzebuję 150 000 tysięcy złotych, z czego: - 30 000 będzie wydane na aplikację mobilną - 20 000 na rozwój strony internetowej na 30 krajów - 100 000 na pozycjonowanie tej strony (z czego każdego miesiąca będzie na ten cel wydawane po 6000zł) I oczywiście wszystkie punkty będą wymienione we wniosku o dotację i pieniądze będą wydane tylko na te 3 cele, bez jakiś "imprez firmowych" "wakacji na koszt UE" itd. to rozumiem, że nie powinienem dostać pisma odnośnie zwrotu całości lub też części dotacji, tak? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Dychus1

2014-07-04 14:21:45

Tutaj dowiesz się więcej - gdyby była taka potrzeba: http://doradcyprawa.pl/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.6.2017

  Unijna współpraca w zakresie obrony

  8 czerwca Rada UE przyjęła decyzję ustanawiającą Komórkę Planowania i Prowadzenia Operacji Wojskowych (MPCC) w ramach Sztabu Wojskowego UE. Zmieniono również i zatwierdzono (...)

 • 14.2.2019

  Miliony na seniorów

  Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Pieniądze trafią też do samorządów już (...)

 • 1.5.2017

  Wkrótce zniesienie wiz dla Ukraińców

  Obywatele Ukrainy będą mogli podróżować do Unii Europejskiej bez wiz krótkoterminowych. To efekt poparcia Parlamentu Europejskiego dla projektu przepisów wstępnie uzgodnionych (...)

 • 23.4.2018

  Ustawa wdrażająca unijną dyrektywę DODO

  MSWiA przesłało do konsultacji projekt ustawy, która wprowadzi przepisy tzw. unijnej dyrektywy DODO. Regulacje te dotyczą przetwarzania danych osobowych w celu rozpoznawania, zapobiegania, (...)

 • 11.8.2018

  Więcej dotacji na pożytek publiczny

  Nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zwiększa z 50 do 80% możliwą wartość przyznanej dotacji.