e-prawnik.pl Porady prawne

Przepisanie mieszkania

Odpowiedzi w temacie ()

mutley

20.6.2014

Witam. Mam taką sytuację, że wziąłem kredyt na mieszkanie, żeby wykupić je od gminy na własność. To znaczy - dałem matce pieniądze na zakup tego mieszkania, gdyż ona po śmierci ojca miała prawo pierwokupu. Problem w tym, że jakby nie chciała przypisać tego mieszkania na mnie, choć taka była wcześniej umowa ( słowna ). Mnie zależy na tym, żeby w przyszłości nie zostać na lodzie, ponieważ mama ma dużo długów i w razie w to po spadku ja mam mieszkanie i długi, albo zrzekam się wszystkiego. Druga sprawa jest taka, że boję się, że komornik przez matki długi zajmie to mieszkanie, a mnie trzeba będzie spłacać dalej kredyt. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Czy jest możliwe przepisanie mieszkania na mnie w innej formie, niż po "dobroci" ze strony matki? A jeśli już uda mnie się namówić mamę i dojdziemy do porozumienia to czy możliwe to jest w przypadku gdy mieszkanie zostało wykupione 2 lata temu ( a mieszkać musimy 5 w sumie od daty zakupu ) - chodzi mi o to, czy po 2 latach można zmienić właściciela? Kolejna sprawa jest taka, słyszałem, że w przypadku strachu, w moim przypadku matki, przed tym, że po przepisaniu na mnie mieszkannia ja ją wyrzuce z domu, to można jakieś oświadczenie wypisać, że zobowiązuje się nie wyrzucić mamy z mieszkania dla jej spokoju. To prawda?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Ile kosztuje notarialne przepisanie mieszkania? Ile kosztuje notarialne przepisanie mieszkania? Ile kosztuje notarialne przepisanie mieszkania? Niestety nie ma czegos takiego jak przepisanie mieszkanie (...) czytaj dalej»

  • sprawa spadkowa a przepisanie mieszkania- PROBLEM Witam, moja sytuacja wygląda tak: moja mama zmarła 5 lat temu i zostawiła mi w spadku mieszkanie własnościowe. Odbyła się rozprawa sądowa i spadek (...) czytaj dalej»

  • Przepisanie mieszkania z matki na córkę Witam, proszę o poradę. Moja mama chce przepisać na mnie(córkę) mieszkanie własnościowe. Problem w tym, że mama wyjechała zagranicę na rok, wraca za (...) czytaj dalej»

  • Przepisanie mieszkania Chcę przepisać moje mieszkanie własnościowe-spółdzielcze siostrzenicy. Proszę o podpowiedź jak mam to zrobić, abym nie poniósł dużych kosztów. czy jest różnica w kosztach (...) czytaj dalej»

  • Przepisanie mieszkania. Witam! Moja prababcia posiada niewielkie mieszkanie. Chce przepisać je na mnie. Mam zamiar zamieszkać tam dopiero po jej śmierci ewentualnie wcześniej jeśli jej stan zdrowia (...) czytaj dalej»