sprawa kredytu hipotecznego

Odpowiedzi w temacie (0)

aganatalia0308

17.6.2014

Witam zaczne od piczatku od kilku lat mamy problem ze splata kredytu hipotecznego gdyz maz stracil prace w zeszlym roku zostala nam wypowiedziana umowa kredutu hipotecznego gdyz mimo wplat zawsze co chwile mielismy zadluzenie na okolo 2 miesiecy ale sie staralam jakos wplacac pieniadze lecz we wrzesniu dostalismy od firmy windykacyjnej wezwanie do zaplacy calosci kredytu ja im napisalam emailem pismo zeby mi na raty rozlozyli i myslalam ze jest ok gdyz wplacalam regularnie i nawet o 50 zl wiecej a tagze 100 zl ale mimo to w marcu weszla nam kancelaria i pisalam pismo do nich a oni do banku mimo tego dostalismy od komornika pismo w koncu sie odezwala ze moga sie zgodzic na ugode ale jak wplace pierwsza rate 5000 zl a potem po 1000 zl lecz ja tej kwoty 5000 zl nie mam i moge wplacac po 1000 zl bo tak im mowilam ale nie wiem pomozcie czy cos mozna zrobic w tej sprawie zeby cofnac to wszystko zeby sie bank zgodzil na ugode czekam za odpowiedzia

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych

  Rejestr zabezpieczenia prowadzony jest przez banki hipoteczne. W rejestrze tym wpisywane są wierzytelności banku hipotecznego, na podstawie których emitowane są listy zastawne. Rejestr dokumentuje (...)

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)

 • 9.11.2004

  Hipoteczny list zastawny a publiczny list zastawny

  Działalność banków hipotecznych reguluje ustawa z 28 sierpnia 1997 r. o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Banki hipoteczne to instytucje finansowe, zajmujące się udzielaniem kredytów hipotecznych. (...)

 • 9.11.2004

  Kontrola i nadzór nad bankami hipotecznymi

  Działalność każdego banku obarczona jest pewnym ryzykiem. W przypadku banku hipotecznego, niebezpieczeństwo złych kredytów zostało w pewien sposób zniwelowane poprzez zabezpieczenie hipoteką. (...)

 • 25.3.2017

  Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  Ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami wdraża unijną dyrektywę, określa m.in. zasady i tryb zawierania umów o kredyt hipoteczny, (...)