e-prawnik.pl Porady prawne

Nieodebrane pobranie, pozew cywilny, brak numeru PESEL

Odpowiedzi w temacie (6)

ubidragon

15.6.2014

Witam, złożyłem do sądu pozew cywilny, sprawa o nieodebrane pobranie, po prawie dwóch miesiącach otrzymałem takie wezwanie: Sąd wzywa do wskazania numeru PESEL pozwanego, wobec faktu iż dane pozwanego wskazane w pozwie nie pozwalają na ustalenie przez sąd z urzędu numeru PESEL pozwanego w systemie PESEL-SAD w terminie tygodniowym od dnia doręczenia wezwania. W jaki sposób mogę zdobyć PESEL? Mam numer konta bankowego pozwanego, jego imię, nazwisko i adres (ale chyba prawdopodobnie tylko tymczaosy). Bardzo prosze o w miarę szybką pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Arbitra

2014-06-17 10:14:22

Musi Pan wysłać wniosek do Centrum Personalizacji Dokumentów MSW (na stronie są wnioski oraz instrukcja, jak wypełnić i gdzie opłacić). Niestety, potrwa to minimum dwa miesiące, dlatego musi Pan do sądu złożyć wniosek o przedłuzenie terminu do wskazania numeru PESEL lub o zawieszenie postępowania do czasu uzyskania takich informacji. Do wniosku proszę dołączyć kopię pisma wysłanego do CPD MSW wraz z potwierdzeniem nadania. Jeśli nie posiada Pan adresu zameldowania pozwanego, może być problem z ustaleniem numeru PESEL - potrzebne byłyby np. imiona rodziców, nr dowodu osobistego... Oczywiście proszę wskazać adres, jaki Pan posiada, być może akurat będzie w rejestrach, ale jeśli Sąd napisał, że nie może ustalić PESELu z urzędu, to na 99% adres ten nie jest adresem zameldowania. Może PAn również złożyć wniosek do odpowiedniego Urzędu Miasta, czy Gminy, ale najpierw proszę telefonicznie spróbować ustalić, czy dana osoba jest na jego terenie zameldowana. Pozostaje jeszcze zdobycie tych danych (PESEL, adres, imiona rodziców)w rozmowie telefonicznej, ale też trzeba wiedzieć, jak człowieka "podejść".

ubidragon

2014-06-17 12:32:02

Czy jest możliwe żeby na jakiś wniosek został udzuielone informacje o osobie która posiada dane konto bankowe? Czy policja w tej sprawie może pomóc?

Arbitra

2014-06-17 13:21:21

Może Pan spróbować. A czy przy przekazywaniu numeru konta nie był wskazany adres?

ubidragon

2014-06-17 14:54:25

Tak właśnie do tego numeru konta podał dokładnie taki sam adres jak do pobrania. I jeszcze mam numer telefonu.

Arbitra

2014-06-17 15:37:10

Proszę zadzwonić do Urzędu Miasta/Gminy i spróbowac utstalic, czy na ich terenie jest w ogóle zameldowany.

ubidragon

2014-06-17 18:08:55

Czyli zadzwonić do urzędu miasta tam gdzie jest pozwany i zapytać o dane tak? nie ma jakieś elektronicznej formy kontaktu z tym urzędem?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM