Legalność serwisu

Odpowiedzi w temacie (1)

bartek1993

10.6.2014

Witam Serdecznie, Nie wiem czy odpowiedni dział, jeśli nie, z góry przepraszam. Chciałbym otworzyć serwis aukcyjny (podobny do za10groszy.pl) I mam kilka pytań, czy prowadzenie takiej działalności w Polsce jest legalne? W portalu wprowadzona będzie wirtualna waluta, która trzeba wykupić za PLN aby móc licytować przedmioty. Kwota wirtualnej waluty włożonej w licytacje nie zwraca się (jak w przypadku powyższego serwisu). Zwycięzca licytacji otrzymuje przedmiot, a całej reszczie licytujących wirtualna waluta przepada. Czy to w świetle Polskiego prawa nie jest hazardem? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Serwis e-prawnik.pl

2014-06-11 14:45:20

Szanowny Panie,  

Ze strony Zespołu prawników e-prawnik.pl możemy zaoferować Panu przygotowanie opinii prawnej wyjaśniającej Pana wątpliwości i zawierającej odpowiedzi na Pana pytania. Wskażemy w szczególności czy opisany przez Pana portal może działać zgodnie z przepisami prawa oraz jakie warunki należy spełnić. Wskażemy także czy planowana działalność wchodzi w zakres zastosowania ustawy o grach hazardowych. Zachęcamy do złożenia zamówienia: https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/.  Z poważaniem  Zespół e-prawnik.pl 

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.11.2018

  Jak wykorzystać dane publiczne?

  Z informacji dostępnych na portalu danepubliczne.gov.pl można korzystać w swoich badaniach, w działalności gospodarczej, można na nich oprzeć swoją działalność biznesową. Sprawdź, czy (...)

 • 29.3.2013

  Rozporządzenie o kasach rejestrujących – nowe przepisy

  Z dniem 1 kwietnia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. o kasach rejestrujących, równocześnie z tą datą traci moc rozporządzenie Ministra Finansów (...)

 • 15.4.2018

  Jak zarejestrować firmę przez bank?

  Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)

 • 14.3.2006

  Kontrola legalności aktów prawa wspólnotowego

  Europejski Trybunał Sprawiedliwości kontroluje legalność aktów uchwalonych wspólnie przez Parlament Europejski i Radę, aktów Rady, Komisji i EBC, innych niż zalecenia i opinie, (...)