e-prawnik.pl Porady prawne

Lekarz sądowy a biegły lekarz sądowy

Odpowiedzi w temacie ()

fenix1984

7.6.2014

Chciałem się dowiedzieć jaka jest różnica miedzy lekarzem sądowym a biegłym lekarzem sądowym? Bo nie potrafię pojąć? Proszę o pomoc bo od kilku miesięcy sad prowadzi sprawę karną przeciwko mnie, wysyłają mi wezwania,ale pech trafił e ostatnio choruje na migotanie przedsionków serca tak jest od dłuższego czasu,182 dni bylem na chorobowym ,a teraz ZUS dał mi 12 miesięcy zasiłku rehabilitacyjnego,na rozprawy się nie stawiam ponieważ nie obecność swoją usprawiedliwiałem zaświadczeniem, od lekarza sądowego wymienionego w gablocie sądu, sad przekładał termin rozprawy kilka razy aż w końcu dostałem pismo o tym że doprowadziłem dowód do opinii biegłych i proszę stawić się na badanie lekarski w szpitalu ,zapytanie sądu brzmiało cz mogę uczestniczyć w rozprawach sądowych.I tutaj decyzja biegłych była dla mnie krzywdząca i uznali że jestem zdrowy i że mogę uczestniczyć w rozprawach po mimo poważnej dokumentacji ,po wyjściu ze szpitala zrobiło mi się ciemno w oczach i zemdlałem ,po chwili jakimś cudem dotarłem do przychodni i zrobiłem badanie EKG ,wydruk automatyczny wszystko nie prawidłowe a nawet patologiczne.Co może zrobić sąd w takiej sytuacji ? Co ja mogę zrobić aby unieważnić decyzje nie rzetelnych biegłych ?Czy będzie miało usprawiedliwienie lekarza sadowego czy ważniejszy jest werdykt biegłego lekarza powołanego przez sąd? Co może zrobić sąd w razie mojej usprawiedliwionej nieobecności ? Czy mogę zostać doprowadzony przymusowo ? Co mam w takiej sytuacji zrobić,proszę o pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Piotr_76

2014-06-16 23:43:37

Witam Jeżeli Sąd zweryfikował zwolnienie od lekarza sądowego opinią biegłych, która potwierdza możliwość uczestniczenia przez Pana w rozprawie, może Pan spodziewać się doprowadzenia przed Sąd przez Policję, jeżeli nie stawi się Pan do Sądu z tych samych przyczyn, które nie zostały uwzględnione przez biegłych. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt adw. Piotr Meller tel. 502 199 050 504 260 672

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Witam, Mam pytanie odnośnie możliwości jakie posiada biegły sądowy. Czy biegły sądowy może żądać dostępu do kont, które wykazują znaczne wpływy finansowe a wszystkie figurują na koncie (...) czytaj dalej»

  • W tamtym roku odwoływałam się do Sądu w sprawie renty socjalnej. W styczniu badał mnie lekarz sądowy i dziś przyszło mi wezwanie na sprawę 13 maja oraz dołączona opinia ww lekarza, gdzie stwierdza (...) czytaj dalej»

  • Witam. Przeczytałem, że obdukcję może zrobić każdy lekarz. Zostałem pobity i poszedłem na policje, policjant, który mnie przyjął powiedział, że muszę przyjść z obdukcją albo zaświadczeniem (...) czytaj dalej»

  • Córka mojej żony pozwała ją o alimenty a mnie za świadka. Czy mogę odmówić składania zeznań i na jakiej podstawie? Jestem osobą chorą i lekarz biegły sądowy wystawił mi zaświadczenie , (...) czytaj dalej»

  • Witam, chciałem się tylko upewnić tutaj, czy o potrzebie poddania się rehabilitacji zawodowej orzeka lekarz wojewódzki?? Czy jest możliwość żeby lekarz z innego województwo to orzekł, jeśli (...) czytaj dalej»

  • Czy będąc na urlop[ie mogę skorzystać z miejscowego szpitala? Czy tamtejszy lekarz ma prawo mnie odprawić, twierdząc że jestem z innego województwa? czytaj dalej»

  • Jestem pracownikiem naukowo dydaktycznym na jednej z bydgoskich uczelni. Posiadam tytuł doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii. Co muszę zrobic aby zostać biegłym sądowym w swojej dziedzinie? (Magda) czytaj dalej»

  • Temat bardzo delikatny, moja koleżanka jest w ciąży i podczas badań dowiedziała się że dziecko jest nieuleczalnie chore. Po długich przemyśleniach postanowiła usunąć ciążę jednak lekarz (...) czytaj dalej»

  • Jakie mogą być konsekwencje jeżeli prowadziłem pojazd a mam sądowy zakaz prowadzenia pojazdów? Jeśli złapie mnie policja to może od razu mnie zamknąć do aresztu? czytaj dalej»

  • Witam serdecznie, czy w trakcie toczącej się w Sądzie Rejonowym sprawy, wytoczonej przez jedną ze stron, może druga strona wnieść pozew w tym samym przedmiocie? A także czy referendarz Sądowy (...) czytaj dalej»