Forum prawne (strona 213)

Komornik i nakaz zapłaty

No cuż musisz zapłacić. Chyba że sprawa jest bezprawna i nie jechałeś w tym czasie bez biletu i masz jak to udowodnić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.13 12:36:23

zajęcie rachunku bankowego

To może być dobry pomysł, darmowa porada nie boli a przynajmniej wiesz na czym stoisz. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.13 12:35:2

postępowanie upominawcze dziwne postępowanie komornika

Zgłoś się do kancelarii-lexperto, udzielają darmowych porad wiele razy mi już pomogli dzięki temu. Dodatkowo jeśli będziesz miał sprawę w e-sądzie jak ja miałam, również zrobią to za dziękuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.13 12:33:42

2015.3.13 12:30:59

Niezadowolenie z naprawy reklamacyjnej

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc w następującej kwestii.
Otóż dnia 19/12/2014 zakupiłem buty snowboardowe w jednym z katowickich sklepów w trakcie wizyty w kraju na święta. Buty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.12 23:5:22

Renta rodzinna, marzec 2015

Renta rodzinna w marcu wynosi 880,45 (brutto) , jednakżę dzisiaj otrzymałam wypłąte w kwocie 1186,45 (netto) . I nie wiem o co chodzi, czemu tam wiela? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.12 14:0:20

blad lekarza

Witam. W ubieglym roku (luty-marzec) moja mama uskarzala sie na oktopne bole brzucha. W marcu poszla do Szpitala Miejskiego gdzie lekarz zalecil badania USG, ktore wykazalo torbiel na trzustce. No tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.12 9:45:13

Lekarka żąda 50 tys. zł za negatywną opinię

Witam.

W zeszłym roku odbyłam bardzo nieprzyjemną, wręcz traumatyczną wizytę w jednym z katowickich gabinetów ginekologicznych.
Przebieg wizyty oraz zachowanie lekarki opisałam w negatywnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.12 1:58:55

Cwany tatuś

Witam mam problem z wyegzekwowaniem pieniędzy od ojca dziecka otóż nie odpowiada on na pisma z sądu i nie stawił się na sprawie o ust ojcostwa przez co została odroczona od maja do końca stycznia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.11 21:49:11

Zwrot renty rodzinnej z winy osób trzecich (szkoły)

Witam. Moja sprawa ma sie tak: W lutym tego roku zapisałam się do szkoły policealnej. Podpisałam ze szkołą umowę w której wyraźnie jest mowa o tym że zajęcia rozpoczynaja sie w lutym (zresztą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.11 21:10:44

tatuś

Mówicie tu o zdzieraniu kasy z wielebnych tatusiow przez komornika czasami nie ma wyjścia jak ha bym miała czekać na to żeby jaśnie Pan coś zapłacił to nie doczekqlabym się,u mnie sytuacja wygląda ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.11 20:19:15

Podział majątku po 5 latach

Jaki czas po rozwodzie można złozyć wniosek o podział majatku?
Bo ja jestem prawie 5 lat po rozwodzie i podziału nie było,ale niedawno dowiedziałam się,że podział można zawsze zrobić niezależnie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.11 19:59:27

Witam zrobiłem głupstwo i potrzebuję porady. Wczoraj dowiedziałem się że pewien chłopak (20lat)

Witam zrobiłem głupstwo i potrzebuję porady. Wczoraj dowiedziałem się że pewien chłopak (20lat) gada na mnie głupoty napisałem do niego żeby uważał co robi napisałem że dostanie grzecznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.11 19:20:40

2015.3.11 18:48:5

upadłość konsumencka

Jakie jest wasze zdanie o upadłości konsumenckiej?
Opłaca się dla dłużników w poważnych tarapatach czy może nie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.11 17:58:14

eksmisja z mieszkania komunalnego

Witam.
Jestem wraz z dziećmi ofiarami przemocy w rodzinie. Zgodnie z postanowieniem Sądu udało mi sie wyeksmitować byłego męża sprawcę przemocy w rodzinie. Mieszkam opłacam czynsz niestety byłey ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.11 15:12:47

zajęcie i pobranie pieniędzy z konta bankowego

Ewentualnie zwróć się do kancelarii lexperto, udzielają darmowych porad prawnych ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.11 12:34:19

czy dostaje rozwód z danego powodu.

Witam
Jestem mężatką z 25-cio letnim doswiadczeniem. Ostatnio przez przypadek dowiedzialam sie o dlugich, czestych rozmowach i smsach mojego meza z inna kobieta(razem pracuja w firmie). Po rozmowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.11 10:26:31

Czy mogę żądać alimentów we wniosku rozwodowym?

Oczywiście, że możesz i Ci się prawnie należą jeśli Ty opiekujesz się dzieckiem. Możesz również wnieść o alimenty na siebie, jeśli udowodnisz, że nie jesteś w stanie utrzymać siebie i ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.3.10 22:3:51

Kupno auta na ,,niemca"

Witajcie całkowicie nieświadomy kupiłem auto na niemca, dziś byłem w urzedzie celnym opłacic akcyze mam czekać na decyzje i zaczyna mi chodzić szybciej serce czy to przejdzie? Dokładnie chodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.10 20:51:39

nie wywiązanie się z deklaracji śmieciowej przez organ który się tym zajmuje

Witam, w miarę możliwości jeżeli ktoś miał podobny problem czy mógłby mi udzielić pomocy na temat wywozu śmieci, a mianowicie po wejściu ustawy śmieciowej wypełniając deklarację wybrałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.10 19:56:12

Zajecie przez bank srodkow za podroz słuzbowa

Zgłoś się na stronę lexperto oddzwoni do ciebie ich konsultant. Udzielają darmowych porad prawnych wiec myślę że są w stanie ci pomoc, może nawet nie będziesz musiał nic płacić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.10 13:50:1

Długii

Po pierwsze czytałem że komornik ma obowiązek zostawić na koncie minimum krajową.
Po drugie sytuacja może wymagać konkretnej porady prawnej wiec proponuje ci się skontaktować z Lexperto, udzielają ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.10 13:37:15

Niezapłacony mandat

Niezapłacony mandat Witam, dostałam zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę z powodu niezapłaconego mandatu karnego kredytowanego.
Z tym, że nigdy nie dostałam takiego mandatu osobiście, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.10 11:16:32

dliczenie ulgi na dzieci po rozwodzie przez rodziców

Witam.
Krótko przedstawię swój problem a właściwie to może problem prawny ustalenia kwestii odliczenia ulgi na dzieci po rozwodzie.

Jest po rozwodzie już od 2012 r. i co roku moja była EX odlicza ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.10 9:57:36

Jak ominąć podatek od darowizny

Z końcem 2017 roku mija okres 5 lat od dnia gdy od mamy dostałem w darowiźnie mieszkanie . Teraz z różnych przyczyn muszę je sprzedać, chciałem się dowiedzieć czy da się coś zrobić żeby nie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.10 8:35:7

skrócenie wychowawczego

witam, od 1,5 roku jestem na wychowawczym, teraz okazało się, ze jestem w kolejnej ciązy, chcę skrócic wychowawczy (zawiadomić 30 dni przed) i wrócić do pracy. nie chcę kombinować z L4. prosze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.9 21:35:7

czy bratowa dziedziczy po szwagierce starej pannie spadek?

mój wujek taty brat był starym kawalerem jego bracia już nieżyją wiem że my dziedziczymy po wujku ale mam pytanie czy moja mama jako szwagierka też ponim dziedziczy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.8 17:43:33

Kasacja pojazdu po mniej niż pół roku od daty zakupu - czy uwzględniać w PIT?

Szanowni forumowicze,

Zakładam ten temat w związku z nurtującym mnie pytaniem, na które, mimo długich poszukiwać nie znalazłem odpowiedzi.

Problem jest następujący:
We wrześniu ubiegłego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.8 13:26:7

Czy jako ojczym dziecka jestem jego opiekunem faktycznym?

Witam, mam pytanie odnośnie definicji opiekuna faktycznego w świetle ustawy o prawach pacjenta.
Moja żona posiada dziecko z pierwszego związku, zarówno ona,jak i biologiczny ojciec dziecka posiadają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.8 9:44:58

Podatek od sprzedaży nieruchomości, darowizna, rozliczenie pit

Witam

W 2012 dostałam darowiznę od ojca w postaci 1/2 mieszkania. Drugą część miała matka.
W 2014 sprzedałyśmy mieszkanie za 450 tys. Za 400 tys. matka kupiła mieszkanie dla siebie, natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.7 23:52:6

Pośrednictwo w obrocie akcje, opcje, kontrakty itp.

Witam,

Mam prośbę nawet nie tyle o odpowiedź na poniższe pytania(choć byłoby to bardzo miłe z Państwa strony), ale o skierowanie przede wszystkim do odpowiedniej literatury w temacie(mogą być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.7 15:10:56

Pełnomocnictwo bankowe

Czy jako osoba fizyczna nie wykonująca żadnej działalności gospodarczej mogę otrzymać pełnomocnictwo do rachunku drugiej osoby fizycznej? Pełnomocnictwo obejmowałoby obsługę rachunku brokerskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.7 15:9:23

Umowa o dzieło/zlecenie a pośrednictwo w obrocie instrumentami finansowymi

Pełnomocnictwo dla mnie jako osoby fizycznej bądź dla mnie jako osoby fizycznej prowadzącej działalność, od osoby prywatnej bądź działalności ze wskazaniem na działalność. Pełnomocnictwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.7 15:0:3

Ustalanie kontaktów z dzieckiem.Pomocy

Szanowni Państwo,

Pozwalam sobie napisać do Państwa w celu przedstawienia mojej sytuacji oraz zadania kilku pytań.?
Otóż, mam syna w wieku 18 miesięcy, który mieszka z matką, babcią i dziadkiem. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.7 14:15:28

2015.3.6 22:56:0

problemy po spłacie zadłużenia

Witam serdecznie mam taki problem mianowicie w czerwcu 2013 roku zawałem umowę o kredyt z bankiem meritum i wszystko było dobrze aż do momentu kiedy w lutym 2014 roku straciłem prace i po prostu nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 18:8:11

czy komornik/poborca skarbowy może sam zmienić dług na godziny do odpracowania?

Dziwna sprawa, pierwszy raz o czymś takim słyszę. Nie wiem jak ci doradzić ale lexperto reklamuje się że daje darmowe porady prawne. Może oni pani pomogą w końcu z takim pytaniem najlepiej zgłosić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.6 15:12:23

szukam firmy windyjacyjnej SKUTECZNEJ

Polecam panu kancelarie lexperto, która specjalizuje się w pomocy zadłużonym oraz windykacji wiec zna temat z obu stron. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.6 15:8:20

Skuteczna windykacja - POSZUKUJE

negocjacje za darmo brzmi ciekawie, ja sama korzystałam z usług lexperto.
Szybko i profesjonalnie załatwili sprawę. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.6 15:4:4

dział spadku przez licytacje komorniczą

Odsyłam do lexperto oni udzielają darmowych porad prawnych, ja się nie podejmuje udzielać porad w sprawach spadkowych. Najlepiej jest zaufać tutaj prawnikom. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.6 14:54:1

Pożyczka wzięta na córkę.

Porada prawna do tego darmowa jest ok, ale na razie nie martw się na zapas.
Jeśli to twoja stała klientka to nie powinno być problemu z spłatą długu wiec sprawa nie powinna trafić do sądu. Dobrze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.6 14:50:2

Zapytanie o dziedziczenie mieszkania.

Zapytanie o dziedziczenie mieszkania. Witam. Mieszkam z mężem w mieszkaniu,które zakupił będąc kawalerem,czy aby wpisać Mnie jako współwłaściciela należy udać się do notariusza? Na jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 13:8:28

Dostęp do drogi publicznej

Witam,

Mam takie zagadnienie.

Jest działka, nazwijmy ją 'A' pozostająca we współwłasności dwóch osób. Działka ma dostęp do drogi publicznej. Właściciele projektują wydzielenie z działki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 11:41:7

Where Can We Buy A Barite Grinder? How Much Is It?

Barite is the most common mineral barium, its composition as barium sulfate, are widely used in the chemical industry oil well drilling, concrete field, paper, paint, plastic, rubber, etc., and with the ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 3:57:9

Vipeak Jaw Crusher Achieve the Uniform Standard of Structure, Benefit and Qyality

Vico heavy jaw crusher is the major sand and gravel production line equipment in these areas. Generally used after jaw crusher or fine jaw broken, as a secondary or tertiary crushing equipment crushing ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 3:56:23

The High Capacity Achievement of Cone Crusher to Meet Customers?Requirement

Because basalt plays an important role in the production of many products that end, people began to develop its broader applications. The study found that the production of cement Basalt quality materials, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 3:55:49

The Quality of Stone Crusher is the Key to Win the Market Competition

In sand production line, stone crusher equipment has been occupying a pivotal position. Based on the strict requirements of building sand, in order to open up a broader market, gravel crusher equipment ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 3:55:12

How to Choose a better Stone Crusher among Various Crushers

Before selecting gravel equipment, should first clear the way crushing force, according to the requirements of the material properties of the particles, particle size and grinding products, take appropriate ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 3:54:34

Vipeak Stone Crusher Achieve the Double- win of Economy and Environment Protect

All along, the mining and processing production industry much attention. Mainly because of mineral resources as a basic resource for national economic development is directly related to industrial production ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.6 3:53:40

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika