Forum prawne (strona 211)

Studia prawnicze we Wrocławiu

Ja studiowałam na UWr przez 1 semestr i dałam sobie spokój. Koleżanka wybrała Wyższą Szkołę Prawa Chodkowsiej i miałam porównanie. Przeniosłam się do niej i było to najlepszą rzeczą, jaką ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.8 0:37:50

odrzucenie spadku a wezwanie sadu

Witam mam pytanie odrzucilam spadek notarialnie 9 miesiecy temu spadek byl po mamie ktora miala dlugi a moja ciocia siostra mamy postanowila go przyjac z ograniczeniem odpowiedzialnosci i teraz ja po tych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.7 22:50:48

Wypadek

Witam, jestem sprawcą wypadku w wyniku którego śmierć poniósł kierujący drugim pojazdem. Dostałem obecnie od ubezpieczyciela do wypełnienie druk sprawcy wypadku. Mam ubezpieczeń OC. Czy ja będę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.7 13:10:56

potrzebuje pismo do sadu zebe wszczymac wyrok mam sie stawic 20.04.2015

potrzebuje pismo do sadu zebe wszczymac wyrok mam sie stawic 20.04.2015 dostalem wezwanie na 20 zeby sie stawic na areszt sledczy na 3lata i 9 mie niewiem jak to napisac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.6 11:7:28

Grozba przez Facebook

Witam:

Od jakiegoś czasu strasznie denerwował mnie pewien trol internetowy, który wypowiadał sie nagminnie na pewne delikatne tematy w sposób obrazliwy. Napisałem do niego wiadomosc prywatna na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.4 20:56:58

Grozba karalna

Witam:

Od jakiegoś czasu strasznie denerwował mnie pewien trol internetowy, który wypowiadał sie nagminnie na pewne delikatne tematy w sposób obrazliwy. Napisałem do niego wiadomosc prywatna na ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.4 20:56:0

Umowa sprzedaży neiruchomości

Proszę o radę w sprawie tej umowy :

Kowalski i Adamski zawarli w dniu 11.03.2014 umowę sprzedaży nieruchomości położonej w Warszawie przy ulicy wolności 5.
W celu zmniejszenia opłat notarialnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.4 18:0:40

Zwrot kosztów dostawy

Mam taki problem że zakupiłem przez internet spodnie za które zapłaciłem wraz z dostawą przelewem na konto sprzedawcy. Po dostarczeniu towaru, okazało się że są na mnie za małe a na stronie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.3 13:40:8

kredyt zaciągnięty przed ślubem - dziedzicenie



1: nie bo kredyt był wzięty przed małżeństwem

2: tak ale spokojnie bo wchodzi nowa ustawa apropo spadków - polecam lekture

3: Jasne że możesz się zrzec spadku - nowe prawo spadkowe

4: ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.3 13:16:11

Dług po ojcu brata.

Sprawdź nowe prawo spadkowe. Jeszcze nie weszło w życie ale może uda wam się przedłużyć całą sprawę do czasu wejścia w życie ustawy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.3 13:3:0

Odpowiedzialność pracodawcy na basenie

Witam,

firma wynajmuje lokal w budynku X. W budynku X jest basen z którego mogą korzystać lokatorzy (w regulaminie dotyczącego basenu napisane jest, że za gości odpowiada zapraszająca osoba). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.3 11:29:49

Problemowy współwłaściciel

Witam

Zakupiłem wraz z żoną odrębną nieruchomość lokalu mieszkalnego wraz z udziałem we współwłasności z dwoma innymi właścicielami. Uproszczając 1 właściciel parter, 2 właściciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.3 9:55:39

odmowa lokalu socjalnego

Witam,proszę o pomoc mieszkam w budynku przeznaczonym do rozbiórki z mężem,2 dzieci (jedno niepełnosprawne porażenie mózgowe) i trzecie dziecko w drodze jest to mieszkanie komunalne gdzie wcześniejszym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.2 15:31:40

Art 297 i Art 286

Witam chciała bym się dowiedzieć czy jeśli córka moja ( 21lat) została skazana za próbe wyłudzenia kredytu na karę , grzywna 600zł oraz wyrok zawieszenia 6 miesięcy na dwa lata , oraz dozur ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.2 14:25:57

Użytkowanie wieczyste a sąsiedzi w mieszkaniu komunalnym

Witam,
mam pewien problem.
Otóż mam mieszkanie własnościowe w budynku 4-rodzinnym. Budynek ma dwa osobne wejścia i dwa podwórka. Moje mieszkanie jest na parterze. Grunt, na którym stoi "nasza" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.1 18:15:51

Prawo autorskie

Poszukuję prawnika/kancelarii z Łodzi, która zajmuje się prawem autorskim. Ważne, żeby prawnik był dostępny, pracował na mailach, szybko reagował. Współpracowałam z kilkoma prawnikami - wciąż ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2015.4.1 16:9:30

Największy serwis dla osób pokrzywdzonych

Witam,
Zrzeszamy najlepsze, najwieksze i najskuteczniejsze kancelarie prawne w kraju. Każda z nich dostosowała swoja ofertę do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Mamy juz ponad 1400 pozwów! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.1 12:39:35

Opłaty na komitet rodzicielski - obowiązkowe czy nie?

Do samotna mama.
Proponuje zatem udac się po pomoc do opieki społecznej a nie oszczędzać na opłatach za komitet - równoznaczne jest to ze sponsorowaniem np. paczek na święta dla Pani dzieci ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2015.3.31 20:7:2

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

Witam,
otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu.
Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście czy mogę je wysłać pocztą?
Gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.31 14:53:3

Zmiana właściciela w dzalce

część wam wszystkim ! popaczcie, mieszkam za granicom już 20 lat i nie wiem jak działają rzeczy w Polsce.... teraz chce kupić działkę w Polsce na lato, konkretnie chce kupić działkę rekreacyjną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.31 14:20:37

Budynek o wysokości >12m, docieplenie jedynie przejazdu bramowego

Witam

Mam pytanie odnośnie interpretacji zapisu mówiącego o możliwości zastosowania zgłoszenia zamiast pozwolenia na budowę w przypadku "docieplenia budynków o wysokości do 12 m;"

Mój problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.31 12:35:34

Delegacje zagraniczne i krajowe (limity?)

Witam, mam szybkie pytanie.
Czy w momencie gdy pracownik ma umowę o pracę z podanym miejscem wykonywania pracy (adres w Polsce), a jest wysyłany w delegacje by pracować u kienta za granicą to jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.31 10:28:0

Wypowiedzenie pracy w okresie chronionym

Bardzo proszę o odpowiedz:
Od tygodnia jestem w okresie chronionym (mam mniej niż 4 lata do emerytury), dzisiaj dostałam wypowiedzenie umowy o pacę z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia na podstawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.30 23:18:52

Zlecenie, dzieło czy faktura

Witam,

ostatnio dostałem pewną ofertę finansową i zastanawiam się jaką umowę podpisać. Mój klient chce mi zapłacić ustaloną kwotę pieniędzy za wykonanie usługi. W tym konkretnym przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.30 22:31:43

Problem z osiągnięciem alimentów

Witam.

Pragnę przedstawić i zapoznać się z opinią osób, które wiedzą coś więcej w tymże temacie.

Konkretniej chciałem się dowiedzieć, jak można wyegzekwować alimenty w przypadku, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.30 21:58:55

Urlop dla poratowania zdrowia

Kto obecnie podpisuje orzeczenie lekarskie? Lekarz pierwszego kontaktu czy lekarz medycyny pracy? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.30 18:43:57

Podatek, a zniesienie współwłasności.

Witam
Spadkodawca zmarł przed 2007r. i wtedy obowiązywały inne przepisy podatkowe więc najbliższa rodzina musiała zapłacić podatek od spadku. Teraz doszło do nieodpłatnego zniesienia współwłasności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.30 17:1:7

Dostałem wezwanie do prokuratury jako podejrzany za zaległości alimentacyjne. Czy prokurator może

Dostałem wezwanie do prokuratury jako podejrzany za zaległości alimentacyjne. Czy prokurator może mnie zatrzymać i zarządzić areszt? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.30 12:49:4

Znaleziony telefon pożyczony komuś

Ja bym się bał używać taki telefon - jak ktoś się po niego zgłosi, to możesz odpowiedzieć jak za kradzież. Lepiej go oddać do biura rzeczy znalezionych lub na policję - mógł zostać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.30 12:34:23

Odpowiedzialność karna za pchanie samochodu?

Kulturalna libacja? ;) No niestety, za to będzie mandat + punkty karne. A skoro kolega był już za to karany, to nie wiem, czy nie wpadnie jakiś wyrok, a na pewno straci prawko. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.30 12:29:59

Windykacja w Lexperto?

Najlepiej zrobić rozeznanie zanim się skorzysta z usług danej firmy. ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2015.3.30 10:41:9

podział kosztów leczenia

Nie musisz iść od razu do sądu. Wszystko zależy od tego jakie podejście ma ojciec dziecka. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.30 2:17:42

Firma w Niemczech, a sprzedaż w Polsce

Witam,
Mam pytanie odnośnie działalności gospodarczej:
Chciałbym zarejstrować firmę w Niemczech ( mieć tam siedzibę ) i jednocześnie kupować towar w hurtowniach w Polsce i przewozić ten towar ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.29 14:1:19

Zwolnienie dyscyplinarne na L4- wątpliwosci

no właśnie? Na co tu jeszcze czekać? Lepiej interpretację przepisów zostawić fachowcom :) Nawet mogę Ci jednego podać. W zawirowaniach związanych z prawem pracy dobry jest mecenas Rafał Sangowski. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.3.28 22:40:58

Przejecie udziałów spółki cywilnej

Trochę to skomplikowane :) może lepiej jednak dopytać o to radcę prawnego? W prawie gospodarczym specjalizuje się np. Rafał Sangowski z Poznania. Można liczyć na fachowe wsparcie z Jego strony. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.28 22:32:19

Wypowiedzeinie Umowy Wynajmowanie Mieszkania

Witam

Na początku.

Umowę wynajmy mam do 10.06.2015r
Wpłaciłem 500zł Kaucji.

mam takie pytanko dziś zdecydowałem się wypowiedzieć umowę wynajmu mieszkania. Poinformowałem właścicielkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.28 21:53:55

Ochrona nazwy programu i logo

Witam serdecznie
Jestem autorem darmowego programu komputerowego. Na podstawie ustawy z 4 lutego 1994 posiadam do niego prawa autorskie osobiste i majątkowe.

1. Czy nazwa mojego programu i jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.28 16:52:46

Konwencja Haska a dobro dzieci.

Prosze o pomoc,
od wielu lat mieszkam w Niemczech. Przed ok 1,5 miesiaca zostalem porzucony z dzieckiem przez partnerke, matke wspolnego dziecka. Bylismy przez 14 lat razem, z czego przez 12 lat utrzymywalem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.28 11:0:15

ZABEZPIECZENIE_SPRAWA O ALIMENTY

Sprawa o obniżenie alimentów, z zabezpieczeniem z wniosku pozywającego (ojciec)
Sąd wydał decyzje o zabezpieczeniu, stanowiącą około 40% dotychczasowej kwoty alimentacyjnej.
Pytanie 1
Czy jeśli ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.3.28 0:23:39

chcialbym zapytac jak napisac wniosek o przesuniecie terminu prac spolecznych o rok czasu z powodu trudnej

chcialbym zapytac jak napisac wniosek o przesuniecie terminu prac spolecznych o rok czasu z powodu trudnej sytuacji musze wyjechac i w sadzie mi powiedzieli ze taki wniosek mozna napisac tylko nie wiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.27 23:16:54

Koszty spisu inwentarza a spadek wprost

Proszę o pomoc. Cała sprawa tyczy się spadku po mojej babci (miała 2 synów, jeden nie żyje - ja i siostra jesteśmy córkami - spadkobiercami wraz z wujkiem, drugim synem babci. Wraz z siostrą niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.27 21:34:50

Rozwód rodziców- wniosek złożony przez ojca, co należy sie mamie

Witam, w ostatnim czasie mój ojciec w końcu dał się namówic na złozenie wniosku rozwodowego. Jestem osobą uczącą się, mam 19 lat wraz z 15letnia siostrą jesteśmy w domu dziecka od ok 3 lat. ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2015.3.27 14:54:53

Prośba o weryfikację umowy zlecenia i rachunku

Dzień dobry wszystkim.
Jestem osobą pracującą na podstawie umowy o pracę z minimalną krajową na pełnym etacie. Po pracy chciałbym zacząć dorabiać na naprawie komputerów osób nie prowadzących ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.27 12:13:25

Witam czy można zmienić zapis domu rodzice zapisali mi dom a ja podarowałam siostrze połowę i czy

Witam czy można zmienić zapis domu rodzice zapisali mi dom a ja podarowałam siostrze połowę i czy można to jakoś anulować. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.26 16:13:50

Co wybrać // więzienie, czy bezrobocie //

- sory admin // niechcący 2 razy kliknąłem - proszę ten temat skasować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.26 13:41:51

Brak służebności do drogi prywatnej a pozwolenie na budowę

Witam.
Piszę do Was z nie lada problemem, który mam nadzieję, że pomożecie rozwiązać.

Ubiegam się o pozwolenie na budowę.

Otrzymałam od rodziców działkę, do której dochodzi droga prywatna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.26 9:32:30

jak napisac podanie o prace interwencyjne do wojta lub staz.

jak napisac podanie o prace interwencyjne do wojta lub staz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.3.25 9:56:56

Jak uzyskać część spadku bez formalnego podziału

Jak rozumiem całość spadku posiadają teraz te dwie osoby, które robią teraz problemy tak? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.24 12:1:1

Ratunkuuuuu

Obawiam się że najlepiej będzie jeśli weźmiesz urlop tygodniowy i załatwisz wszytko w Polsce. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.24 11:49:59

Spadek - rodzina za granicą nie odrzuciła

Nie prościej było by gdy ci sprzedali udziały za np. 1zł kto ci zabroni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.3.24 11:43:23

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika